REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Šetřit za energie můžete i výměnou jističe

Už jenom s úsměvem vzpomínáte na doby, kdy jste doma nebo na chalupě nahazovali cirkulárku, hoblovačku nebo starou sekačku? Měníte v kuchyni nebo v koupelně stávající spotřebiče na úspornější třídy? Přecházíte při topení z elektřiny na plyn? Možná právě vy máte stále ještě velké třífázové jističe, které vás ročně zbytečně stojí i tisíce korun navíc.
Šetřit za energie můžete i výměnou jističe

Velikost jističe určuje, jaký maximální příkon může vaše domácnost z rozvodné sítě použít, tedy kolik elektrických spotřebičů můžete zapnout současně. „Pokud dochází ve spotřebě vaší domácnosti k výměnám spotřebičů a ke znatelnému snížení odběrů elektřiny, může se vám vyplatit i instalace slabšího jističe,“ doporučuje Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.

Výměna jističů přichází v úvahu jak v rodinném domku nebo na chalupě, tak třeba v panelákovém bytě. A to z nejrůznějších důvodů. Na venkově může jít kromě změny vytápění a ohřevu vody či výměny cirkulárky za motorovou pilu třeba i o odstranění velkých mrazáků, které byly v domácnosti používány kvůli zabijačkám. Ve městě může být předpokladem pro změnu velikosti jističe snížení počtu členů v domácnosti nebo nákup výrazně úspornější lednice, mrazničky, pračky a dalších spotřebičů. „Impulsem, aby se odběratelé začali zajímat o to, jestli ‚nejistí' zbytečně, bývá často rekonstrukce kuchyně nebo koupelny,“ říká Libor Holub. Ukažme si to na několika příkladech…

Nový bojler

Petr a Kristýna se po třech letech společného bydlení v podnájmu rozhodli, že si pořídí vlastní byt. Svůj nový domov vytápějí menšími akumulačními kamny a vodu ohřívají pomocí nového bojleru. Díky novému bojleru mohli snížit hodnotu původního jističe z 3x25A na 3x16A. To jim ročně uspoří 1 190 Kč.      

Velká rekonstrukce

Rodina Pavlíkových se rozhodla, že už dále nebude žít v centru města, a koupila si chalupu na Šumavě. Tu vytápí elektřinou. Pan Pavlík je mužem činu a stále přemýšlí, kde by se dalo ušetřit. Soused mu poradil, že po rekonstrukci koupelny a obývacího pokoje, kterou Pavlíkovi na jaře udělali, může ušetřit výměnou jističe. Díky novému bojleru a novému přímotopu mohl pan Pavlík snížit hodnotu jističe z 3x40A na 3x25A. Díky této výměně ušetří 3 078 Kč za rok.   

Změna vytápění

Pan Bláha žije v rodinném domku. Zde dlouhá léta topil akumulačními kamny, na která nedal nikdy dopustit. Přesto si ale přál topit plynem. Před třemi roky se mu jeho dlouholetý sen splnil. Pan Bláha se připojil na obecní plynovod a od té doby si čte své milované knížky u radiátoru, který mu pěkně prohřívá bolavá záda. Akumulačních kamen se sice dávno zbavil a také sazbu změnil na D02d, ale zapomněl na výměnu jističe. Tu provedl až letos a díky snížení původní hodnoty jističe z 3x25A na 1x25A ročně ušetří 886 Kč. 

Pomoci svému rodinnému rozpočtu můžete nejenom výměnou jističe, ale třeba i změnou dodavatele energií. Porovnejte si jednotlivé nabídky a možná budete příjemně překvapeni.

BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

logo
Na Poříčí 24-26
110 00 Praha 1

zelená linka: 800 333 333 (prodejní linka)
800 025 025 (zákaznická péče)

e-mail: kontakt@bohemiaenergy.cz

web: www.bohemiaenergy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Novoroční předsevzetí, která vám pomůžou ušetřit za energie

Novoroční předsevzetí, která vám pomůžou ušetřit za energie

Už jste si zvolili novoroční předsevzetí pro rok 2021? Jedno z nich možná je, že zkusíte omezit zbytečné výdaje v domácnosti. Jednou z děr, kudy peníze z rodinného rozpočtu zpravidla utíkají nejvíce, jsou energie. Nabízíme proto několik praktických tipů, co si naplánovat. O tom, co uděláte s ušetřenými penězi, si už…

Dodavatelé energií zlevňují! Spočítejte si, jestli přesto nepřeplácíte

Dodavatelé energií zlevňují! Spočítejte si, jestli přesto nepřeplácíte

Snižujeme ceny elektřiny! Snižujeme ceny plynu! To jsou zprávy, které by chtěl slyšet každý. Řada dodavatelů energií nyní ohlásila, že jdou s cenami dolů, a předhánějí se, kdo je nejlevnější. A jak už to v takových soubojích bývá, když se dva perou, třetí se směje.

Správně nastavené zálohy za energie ušetří nervy i peněženku

Správně nastavené zálohy za energie ušetří nervy i peněženku

Už se vám stalo, že nečekaně přišlo vyúčtování za energie s velkým nedoplatkem? Nebo jste byli příjemně překvapeni, kolik vám toho dodavatel bude vracet? Možná se budete divit, ale ani jedno není dobře. Jak říkají odborníci, správně nastavené zálohy za energie by totiž měly odpovídat reálné spotřebě.

Rady a tipy, jak neprotopit majlant. Přečtěte si je než se zima zeptá

Rady a tipy, jak neprotopit majlant. Přečtěte si je než se zima zeptá

Léto je pryč a je tak nejvyšší čas začít myslet na nadcházející topnou sezónu. Podívejte se na naše tipy, jak připravit domácnost na chladné měsíce a jak za vytápění co nejvíce ušetřit. Řadu z nich zvládnete bez větší námahy sami a rodinný rozpočet to ocení!

Zdroj: Bohemia Energy

Dobrý sluha, zlý pán. O svůj plynový kotel pečujte, jde to i bezplatně!

Prevence je vždycky lepší než léčba. Tato rada neplatí jen pro naše zdraví, ale i třeba pro domácí plynový kotel. Pravidelná kontrola kotle prodlužuje jeho životnost, snižuje spotřebu energie v domácnosti i rizika případné havárie. Revizi kotle teď můžete mít v ceně dodávek plynu od Bohemia Energy.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA