Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ve vašich rozvodech vody se nekontrolovatelně množí bakterie Legionella

Řada veřejných budov, škol, obchodních center, koupališť, wellness center či ubytovacích zařízení byla v důsledku koronavirové pandemie nucena pozastavit své fungování a zcela uzavřít. Pro mnohé bakterie žijící v potrubních systémech to znamená zelenou.
Ve vašich rozvodech vody se nekontrolovatelně množí bakterie Legionella

Bakterie s námi žijí od nepaměti a najdeme je samozřejmě i v domovních rozvodech vody. Aby se zamezilo jejich množení, používá se obvykle soubor opatření. Potrubní systémy se navrhují tak, aby obsahovaly co nejméně zákoutí, voda v nich dostatečně cirkulovala a nedocházelo k růstu biofilmů, které jsou pro bakterie pohodlných domovem. Přítomnost mikroflóry ovlivní i výběr materiálu potrubí. Například v měděném potrubí  bývá až desetkrát méně bakterií než v potrubí z PVC.

Dezinfikujte

Ať systém vyregulujete sebelépe, bez dezinfekce vody se však zpravidla neobejdete. Používá se chlorace, ozón, chlordioxid, ale i UV záření.

Nyní, kdy voda v mnoha provozech doslova stojí, je lepší sáhnout k dezinfekci vody chlordioxidem. Starosti nám dělá zejména legionella, která se množí v biofilmech. A do těch běžný chlor nebo UV záření nepronikne.

Chlordioxid (oxid chloričitý) se vyrábí v přímo v místě spotřeby speciálním generátorem. Ten pracuje zcela automaticky do vody dávkuje přesně odměřené množství chemikálie. Ať už máte ve správě hotel, průmyslový podnik, pivovar či obchodní centrum, generátor si můžete zakoupit, ale i jen půjčit na dobu nezbytně nutnou.

Více na https://euroclean.cz/sanace-rozvodu/

Hlášená onemocnění Legionářskou nemocí v ČRHlášená onemocnění Legionářskou nemocí v ČR 

Limity legionell v pitné vodě

Limity Legionell ve vodě stanovuje vyhláška č. 252/2004 Sb. kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou a teplou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody. Limity pro pitnou vodu: 100 KTJ/100ml, pro zdravotnická zařízení 0 KTJ/100ml

EuroClean, s.r.o.

logo
Lidická 1348
25263 Roztoky

telefon: 224 811 900
e-mail: euroclean@euroclean.cz

web: euroclean.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: EuroClean

Jak napravit nejčastější problémy vody z vrtů a studní?

Na vodu z vlastní studny se musí spoléhat asi 10 % obyvatel Česka. Oproti upravené povrchové dává voda ze studny svému majiteli vícero benefitů. Neobsahuje například chlor běžně používaný na dezinfekci, který může škodit citlivějším jedincům.

Zdroj: Fotolia.com - andrei310

Jak se zbavit železa a manganu ve vodě

Po odstávce dodávky vody si v umyvadle rezavou vodu prohlédl jistě každý. Železo ani mangan nejsou zdravotně závadné a nepodporují korozi, ale mohou způsobovat barevné skvrny a technické problémy.

Technologie úpravy chladicí vody

Technologie úpravy chladicí vody

Úkolem chladicí vody je odvádět teplo a pro zachování účinnosti chladicího zařízení je vždy potřeba zajistit její úpravu. Chladicí okruhy dělíme na 2 základní typy, a to na otevřené chladicí okruhy, u nichž je chlazení zajišťováno odparem vody a uzavřené chladící okruhy, u kterých je teplo odváděno ohřevem chladicí…