Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Den signmakingu v Brně

30.října 2014 se ve Vaňkovce v Brně v Richard Adam Gallery (Wannieck Gallery), konala prezentační akce DEN SIGNMAKINGU V BRNĚ, kterou pořádá Sdružení dodavatelů pro signmaking společně s prezentační akcí eventových služeb EVENT DAY BRNO, kterou pořádá M.I.P.Group a.s.
Den signmakingu v Brně

Předmětem mého zájmu se stala přednáška nazvaná „Nové trendy využití materiálů v architektuře“

  • Použití moderních materiálů na polep interiérů budov
  • 3M DI-NOC, Fassara – materiál pro nábytkářství a architekturu
  • Display systém – novinky

Unavené čtvrteční odpoledne, dušičkový čas jako stvořený na krátké pozastavení při novinkách, které nám společně se šálkem kávy odpoledne mohou jenom vylepšit. Chvíli jsem se s fotoaparátem procházel mezi stánky a hledal, co zajímavého setkání nabízí. Vše se odehrávalo ve dvou lodích prostoru galerie a v zadní části, kde probíhal doprovodný program. V zadním traktu se představily, v rámci Event Day Brno, firmy poskytující služby v oblasti gastronomických služeb, pronájmů prostor, umělecké agentury, poskytovatelé konferenční, ozvučovací a osvětlovací techniky, foto a video služeb, květinových dekorací, atrakcí a zážitků pro děti i dospělé, firmy pronajímající mobiliář či divadelní techniku, agentury s hosteskami a promotéry.

Určitě bylo na co koukat, ale to důležité čekalo v předním traktu. Zde se odehrával již osmý ročník prezentační akce Den signmakingu. Účast na podzimním, již osmém ročníku potvrdily firmy Bitcon, Canon, Comimpex Print, FERONA THYSSEN PLASTICS, HSW Signall, Jansen Display, Spandex SyndiCUT a VINK Plasty. Pro návštěvníky jsou primárně připraveny semináře a workshopy, pomocí nichž se celá akce posune z roviny kontraktačněprodejní do roviny konferenčních programů a zaměření se na trendy celého oboru, ale i dílčích novinek. V určenou hodinu se zájemci sesedli v prostoru přednášek s ozvučením a datovým projektorem. Téma přednášky je dané.

Osoby a obsazení

  • Přednášející - obchodní zástupce pro region Morava - pan Rostislav Vystrčil
  • Posluchači – cca 25 zájemců o dané téma.

Architektura spojuje estetické, stavební a materiálové danosti a odráží stav a vyspělost společnosti. Vzhledem k rychlým změnám v technice a technologii se nám nabízejí obrovské možnosti při řešení zakázek a jejich realizacích, získávání nových klientů a nových zakázek. V sortimentu nabídky dodávaných materiálů má společnost Spandex i produkty, které mají významné uplatnění pro architektonická řešení komerčních i privátních prostor a to pro interiér i exteriér budov. Jedním z výrobců je 3M, kde má Spandex možnost dodávat tyto fólie ze skladu pro Evropu s dodacími termíny 3 - 4 dny přímo na dodací adresu zákazníka.

Dekorační fóĺie DI-NOC jsou vyráběny v dezénu dřeva, kůže, karbonu, s abstraktní strukturou, nepřebernou škálou barev i vzorů. Lze aplikovat i na složitější tvary jak nových, tak i renovovaných prvků mobiliáře, dveří aj. Jejich odolnost svým složením směle konkuruje materiálům na výrobu komponentů nebo nábytku. V nabídce je více než 500 vzorů, od rastrů přes plný lesk, po matovou úpravu. Užití je jak v interiéru, tak v exteriéru, životnost 4 – 12 let, odolnost proti UV záření. Využití je opravdu rozličné, od dveřních křídel a zárubní, přes info a barové pulty až stěnové výplně, výtahy apod.

Dekorační samolepící fólie FASSARA jsou částečné průhledné samolepící fólie určené k dekoraci všemožných skleněných výplní. Mohou být různě rastrované nebo bez gradientu, mohou vytvářet určitou intimitu prostředí, vizuální efekty, tvořit bezpečnostní prvek výplní.

WALL GRAPHIC fólie ARLON DPF 8000

Fólie amerického výrobce ARLON, jež Spandex nabízí, mají v nabídce i tiskovou fólii pro exteriérové i interiérové aplikace na omítky stěn, a to i se strukturovaným povrchem. V nabídce je i několik typů papírových a textilních fototapet naší značky Image Perfect.

Display systémy

V této kategorii Spandex nabízí kompletní portfolio pro doplnění mobiliáře a dekoraci komerčních prostor. Jedná se o systémy – Roll Up, Pop Up, volně stojící nosiče, tzv. ÁČKA, stojany pro rámečky, nosiče informací a grafiky, nástěnky, LED panely, světelné systémy MONO-LITE, plakátové vitríny, jídelníčky a brožury se stojánky.

Spolu s obrazovou dokumentací přednáška splnila své poslání. Určitě pomohla s orientací „lidem věci neznalých“ a myslím, že i znalci si zde našli pár zajímavých novinek.

Ing. arch. Petr Brandejský

Prošel projekcí BVV, pracoval na „volné noze“, následně ve firmě zabývající se komplexními službami v oblasti návrhů kancelářských celků a realizací logistického uspořádání. Od r. 2008 pracoval jako hlavní architekt nadnárodní společnosti v oblasti investiční výstavby. Po návratu na „volnou nohu“ se zabývá mimo zmíněných činností i inspekcí nemovitostí a odbornými recenzemi. Od roku 2014 píše, jako externí redaktor pro Moravu, pro internetový portál zabývající se stavebnictvím a úsporami energií TZB-info.cz a pro internetový portál určený široké stavební veřejnosti ESTAV.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Články

Průčelí gymnázia připomíná otevřenou knihu – Gočárovo hledání nové monumentální formy architektury.

Ikonické stavby a urbanismus Josefa Gočára v Hradci Králové

Den architektury v roce 2020 se v Hradci Králové nemohl věnovat nikomu jinému. Právě tento rok si totiž připomínáme 140 let od narození významného architekta Josefa Gočára, který v tomto městě zanechal významnou stopu v podobě důležitých veřejných staveb.

Foto: Enric Duch

Villa Heike: rekonstrukce hezké budovy s nehezkou minulostí

Současné hyperkorektní tendence našich německých sousedů k lepšímu uchopení architektonického dědictví let nedávno minulých zrovna neprospívají. Tvářit se neutrálně, jako že ve 30. letech minulého století všichni vyrazili někam na dovolenou a vrátili se až se vstupem do Evropské unie, totiž mimo jiné znamená…

Designblok 2020 rozdal ceny. Prohlédnout si ho můžete i on-line do konce října

Designblok 2020 rozdal ceny. Prohlédnout si ho můžete i on-line do konce října

Dvaadvacátý ročník Designbloku stihl relativně bezpečnou dobu v době nákazy koronaviru a vydařil se. Přišlo více než 15 tisíc lidí, rozdány byly ceny v jedenácti kategoriích, odborná porota ocenila produktové novinky, svítidla, nábytek, bytové doplňky, nejzdařilejší módní kolekci a šperk. Absolutním vítězem se stal…

Komunitní kostel v Knarviku nenuceně vyrůstá z okolní krajiny, kterou respektuje a doplňuje. Zdroj: Tomáš Kovařík

Severská architektura: Stavby v přírodě, příroda ve stavbách

Severské země patří mezi průkopníky v oblasti udržitelné architektury. Využívání lokálních zdrojů, přírodních materiálů, ale i odvaha experimentovat spojuje architekty ze severských zemí. V rámci cyklu přednášek Severská cesta, který připravil spolek KRUH, se českým posluchačům představilo norské architektonické…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

REKLAMA
REKLAMA