REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Den signmakingu v Brně

30.října 2014 se ve Vaňkovce v Brně v Richard Adam Gallery (Wannieck Gallery), konala prezentační akce DEN SIGNMAKINGU V BRNĚ, kterou pořádá Sdružení dodavatelů pro signmaking společně s prezentační akcí eventových služeb EVENT DAY BRNO, kterou pořádá M.I.P.Group a.s.
Den signmakingu v Brně

Předmětem mého zájmu se stala přednáška nazvaná „Nové trendy využití materiálů v architektuře“

  • Použití moderních materiálů na polep interiérů budov
  • 3M DI-NOC, Fassara – materiál pro nábytkářství a architekturu
  • Display systém – novinky

Unavené čtvrteční odpoledne, dušičkový čas jako stvořený na krátké pozastavení při novinkách, které nám společně se šálkem kávy odpoledne mohou jenom vylepšit. Chvíli jsem se s fotoaparátem procházel mezi stánky a hledal, co zajímavého setkání nabízí. Vše se odehrávalo ve dvou lodích prostoru galerie a v zadní části, kde probíhal doprovodný program. V zadním traktu se představily, v rámci Event Day Brno, firmy poskytující služby v oblasti gastronomických služeb, pronájmů prostor, umělecké agentury, poskytovatelé konferenční, ozvučovací a osvětlovací techniky, foto a video služeb, květinových dekorací, atrakcí a zážitků pro děti i dospělé, firmy pronajímající mobiliář či divadelní techniku, agentury s hosteskami a promotéry.

Určitě bylo na co koukat, ale to důležité čekalo v předním traktu. Zde se odehrával již osmý ročník prezentační akce Den signmakingu. Účast na podzimním, již osmém ročníku potvrdily firmy Bitcon, Canon, Comimpex Print, FERONA THYSSEN PLASTICS, HSW Signall, Jansen Display, Spandex SyndiCUT a VINK Plasty. Pro návštěvníky jsou primárně připraveny semináře a workshopy, pomocí nichž se celá akce posune z roviny kontraktačněprodejní do roviny konferenčních programů a zaměření se na trendy celého oboru, ale i dílčích novinek. V určenou hodinu se zájemci sesedli v prostoru přednášek s ozvučením a datovým projektorem. Téma přednášky je dané.

Osoby a obsazení

  • Přednášející - obchodní zástupce pro region Morava - pan Rostislav Vystrčil
  • Posluchači – cca 25 zájemců o dané téma.

Architektura spojuje estetické, stavební a materiálové danosti a odráží stav a vyspělost společnosti. Vzhledem k rychlým změnám v technice a technologii se nám nabízejí obrovské možnosti při řešení zakázek a jejich realizacích, získávání nových klientů a nových zakázek. V sortimentu nabídky dodávaných materiálů má společnost Spandex i produkty, které mají významné uplatnění pro architektonická řešení komerčních i privátních prostor a to pro interiér i exteriér budov. Jedním z výrobců je 3M, kde má Spandex možnost dodávat tyto fólie ze skladu pro Evropu s dodacími termíny 3 - 4 dny přímo na dodací adresu zákazníka.

Dekorační fóĺie DI-NOC jsou vyráběny v dezénu dřeva, kůže, karbonu, s abstraktní strukturou, nepřebernou škálou barev i vzorů. Lze aplikovat i na složitější tvary jak nových, tak i renovovaných prvků mobiliáře, dveří aj. Jejich odolnost svým složením směle konkuruje materiálům na výrobu komponentů nebo nábytku. V nabídce je více než 500 vzorů, od rastrů přes plný lesk, po matovou úpravu. Užití je jak v interiéru, tak v exteriéru, životnost 4 – 12 let, odolnost proti UV záření. Využití je opravdu rozličné, od dveřních křídel a zárubní, přes info a barové pulty až stěnové výplně, výtahy apod.

Dekorační samolepící fólie FASSARA jsou částečné průhledné samolepící fólie určené k dekoraci všemožných skleněných výplní. Mohou být různě rastrované nebo bez gradientu, mohou vytvářet určitou intimitu prostředí, vizuální efekty, tvořit bezpečnostní prvek výplní.

WALL GRAPHIC fólie ARLON DPF 8000

Fólie amerického výrobce ARLON, jež Spandex nabízí, mají v nabídce i tiskovou fólii pro exteriérové i interiérové aplikace na omítky stěn, a to i se strukturovaným povrchem. V nabídce je i několik typů papírových a textilních fototapet naší značky Image Perfect.

Display systémy

V této kategorii Spandex nabízí kompletní portfolio pro doplnění mobiliáře a dekoraci komerčních prostor. Jedná se o systémy – Roll Up, Pop Up, volně stojící nosiče, tzv. ÁČKA, stojany pro rámečky, nosiče informací a grafiky, nástěnky, LED panely, světelné systémy MONO-LITE, plakátové vitríny, jídelníčky a brožury se stojánky.

Spolu s obrazovou dokumentací přednáška splnila své poslání. Určitě pomohla s orientací „lidem věci neznalých“ a myslím, že i znalci si zde našli pár zajímavých novinek.

Ing. arch. Petr Brandejský

Prošel projekcí BVV, pracoval na „volné noze“, následně ve firmě zabývající se komplexními službami v oblasti návrhů kancelářských celků a realizací logistického uspořádání. Od r. 2008 pracoval jako hlavní architekt nadnárodní společnosti v oblasti investiční výstavby. Po návratu na „volnou nohu“ se zabývá mimo zmíněných činností i inspekcí nemovitostí a odbornými recenzemi. Od roku 2014 píše, jako externí redaktor pro Moravu, pro internetový portál zabývající se stavebnictvím a úsporami energií TZB-info.cz a pro internetový portál určený široké stavební veřejnosti ESTAV.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Články

Zdroj: AdobeStock-Roman Milert

Vnitřní kanalizace: svislé odpadní potrubí neboli "stoupačka"

Tomuto potrubí vnitřní kanalizace se říká také stoupací, stoupačka. Pro potrubí musí být použity správné materiály, průměry a musí být řádně upevněno. Začíná u nejvýše položené odbočky a končí u patkového kolena. Těchto potrubí může být vedeno v budově několik v závislosti na velikosti budovy, počtu a druhu…

Foto: Przemyslaw Turlej

Novostavba rodinného domu ze starých cihel

Jaký má význam má fasáda novostavby, zbudovaná z cihel dvě století staré stodoly? Není to jen o recyklaci materiálu, ale hlavně o atmosféře. A tu rodinný dům z Poznaně opravdu má. Staré cihlové zdivo zpracovali do nové formy. Tvoří originální tvář domu.

Zdroj: Fotolia.com - yvonne-weis

Termostatický ventil teplotu neřídí! Jak funguje a k čemu slouží?

Termostatický ventil na radiátoru. Zázračné zařízení dalo by se říct, ale víte, co vlastně dělá a jak funguje? K čemu ventil s čísly na radiátoru slouží a co je v jeho silách? Mnoho lidí si myslí, že termostatický ventil reguluje teplotu, vždyť to má v názvu. Chyba lávky. Ventil neřídí teplotu, to teplota řídí jeho.…

Letní posezení. Inspiraci k fotosoutěži naleznete i ve svém okolí. Zapojte se!

Letní posezení. Inspiraci k fotosoutěži naleznete i ve svém okolí. Zapojte se!

Velká letní fotosoutěž ESTAV.cz a TZB-info pro letošní rok má téma Letní posezení. Zašlete i vy svoji fotografii. Kde hledat inspiraci? Rozhlédněte se kolem sebe! Léto, pohoda, kávička či zmrzlina, zahrádka, pergola či příjemná lavička mohou vykouzlit tu správnou atmosféru vaší fotky. Zapojte se, pošlete fotografii a…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Velkokapacitní podzemní nádrže na dešťovou vodu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA