REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Odvlhčovače vzduchu - hodí se pro urychlení rekonstrukce i pohodlné bydlení!

Ne všechny rekonstrukce či dokončování stavby lze uskutečnit do konce léta. V takových případech na nás bohužel zaútočí podzim, a to se svými nízkými teplotami a sychravým počasím, které rozhodně nepřeje rychlému schnutí omítek či nátěrů.
Odvlhčovače vzduchu - hodí se pro urychlení rekonstrukce i pohodlné bydlení!

Aby kvůli těmto nesnázím nemusely vaše práce zůstat stát, je dobré přizvat si k práci šikovné pomocníky, a sice v podobě odvlhčovačů vzduchu. Ty v domácnosti jistě oceníte i po dokončení veškerých prací a úprav, jelikož boj s nadměrnou vlhkostí může trvat delší dobu.

Kdy jsou odvlhčovače vzduchu potřeba?

V podstatě nelze říci, že existuje domácnost, která by neměla zvýšenou vlhkost. Činnostmi, jako je sprchování, vaření, sušení prádla či vytírání, zvyšujeme množství vlhkosti ve všech pokojích. Pokud nedochází k pravidelné výměně vzduchu, mohou se objevit nezvaní hosté, konkrétně bakterie a plísně.

Bohužel se ale stává, že se objeví i navzdory pravidelnému větrání. Dochází k tomu zejména na místech, kde vzniká kondenzace neboli lidově řečeno orosení povrchu. Teplý vzduch totiž dokáže pojmout více vody než chladnější. Pokud se tedy dostane do kontaktu s chladným povrchem, postupně dochází k jeho ochlazování a na základě toho se vlhkost vysráží – zkondenzuje.  

V dnešní době lze zjistit, kde se v domě taková místa nacházejí, a to díky měření termokamerou. Ta dokáže odhalit problémy, které vedou například k úniku tepla, orosení oken nebo již zmiňovanému výskytu plísní.

Kromě toho, že mohou odvlhčovače vzduchu pomoci s tímto problémem, jsou pomocníkem při již zmiňovaných rekonstrukcích a stavbě. Díky adsorbčním odvlhčovačům můžete zachytávat vlhkost i v nevytopených místnostech, a tak výrazně popohnat schnutí omítek a různých nátěrů.

Jakékoli urychlení práce je rozhodně vítané, a to nejen v podzimním období, když už se všichni těší na klidné Vánoce v novém domově.

Z jakých osvěžovačů lze vybírat?

Odvlhčovače vzduchu na Vzdusin.cz lze kromě použité technologie rozdělit podle místa použití, a to na:

  • Koupelnové
  • Domácí
  • Poloprofesionální

Během rekonstrukcí a malování je vhodné přemýšlet nad poloprofesionálními typy, které dokáží pracovat při nízkých teplotách celý den a mají nízkou energetickou spotřebu. Hodí se do všech větších místností, které nemusejí být nutně obytné, využít je tak můžete i v garážích či ve sklepech.

Pokud ale plánujete používat jednotku i při každodenním fungování v domácnosti, pak je vhodné přemýšlet nad domácími odvlhčovači. Při výběru si musíme uvědomit, v jaké místnosti jej budeme nejčastěji používat, a dle její velikosti zvolit správný vzduchový výkon. Jeho hodnotu získáte tím, že vynásobíte m3 dané místnosti číslem tři.

Tyto typy odvlhčovačů nemusíte nijak ukotvovat, tím pádem je můžete přemísťovat jak v rámci jedné místnosti, tak i v rámci celého bytu. Přemisťování se doporučuje hlavně v případě, že máte atypické pokoje s výklenky. Samozřejmě nestačí jednorázové použití jednotky, naopak, předpokládá se pravidelné užívání, proto při výběru dbejte na opravdovou kvalitu.

Sledujte také, jakým způsobem odvádějí jednotky kondenzát. Pokud je chcete přemisťovat, dívejte se raději po takových, které mají vestavěnou nádobu na zachycování kondenzátů, kterou pak budete pravidelně vylévat. Dalším řešením je odvod samospádem nebo pomocí zabudovaného čerpadla.

V případě, že vás vlhkost trápí jen v koupelně, můžete vybírat ze specializovaných odvlhčovačů, které jsou pro tyto místnosti přímo určeny. Na rozdíl od výše zmíněných jednotek je můžete připevnit ke zdi, a tak ušetřit spoustu místa. Odvod kondenzátu se pak nejčastěji řeší hadičkou vedoucí přímo do odpadu, takže vám odpadá práce s jeho manuálním vyléváním.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

Tlačítko dvojitého splachování, foto © TZB-info

Úsporné splachování je dnes standardem

Sucho, nedostatek vody a její neustále rostoucí cena v posledních letech vedou ke snahám o úsporu vody. Splachování toalet je také jednou z možností, kde lze vodou šetřit, a to ve větším množství. Podle statistických údajů se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet, na druhém místě je koupání ve vaně, na…

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

Zdroj: AdobeStock-Roman Milert

Vnitřní kanalizace: druhy a charakteristika potrubí

Kanalizace – neviditelná, v ideálním případě i neslyšitelná. Systém vnitřní kanalizace je soustava několika potrubí, každé má své požadavky na průměr tvarovky i na její materiál či sklon. Abychom si ve stavařině rozuměli, je potřeba mluvit stejným jazykem. Víte co je připojovací potrubí, svodné potrubí a k čemu je v…

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Tentokrát si povídáme s architektem Liborem Kaplanem, který vystudoval architekturu v Brně a v Brightonu. Již během školy spolupracoval s brněnským ateliérem A77, ve kterém působil až do své autorizace. Následně se vydal vlastní cestou a nyní se věnuje návrhům staveb i interiérů. A za návrh interiéru pro firmu…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA