REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Odvlhčovače vzduchu - hodí se pro urychlení rekonstrukce i pohodlné bydlení!

Ne všechny rekonstrukce či dokončování stavby lze uskutečnit do konce léta. V takových případech na nás bohužel zaútočí podzim, a to se svými nízkými teplotami a sychravým počasím, které rozhodně nepřeje rychlému schnutí omítek či nátěrů.
Odvlhčovače vzduchu - hodí se pro urychlení rekonstrukce i pohodlné bydlení!

Aby kvůli těmto nesnázím nemusely vaše práce zůstat stát, je dobré přizvat si k práci šikovné pomocníky, a sice v podobě odvlhčovačů vzduchu. Ty v domácnosti jistě oceníte i po dokončení veškerých prací a úprav, jelikož boj s nadměrnou vlhkostí může trvat delší dobu.

Kdy jsou odvlhčovače vzduchu potřeba?

V podstatě nelze říci, že existuje domácnost, která by neměla zvýšenou vlhkost. Činnostmi, jako je sprchování, vaření, sušení prádla či vytírání, zvyšujeme množství vlhkosti ve všech pokojích. Pokud nedochází k pravidelné výměně vzduchu, mohou se objevit nezvaní hosté, konkrétně bakterie a plísně.

Bohužel se ale stává, že se objeví i navzdory pravidelnému větrání. Dochází k tomu zejména na místech, kde vzniká kondenzace neboli lidově řečeno orosení povrchu. Teplý vzduch totiž dokáže pojmout více vody než chladnější. Pokud se tedy dostane do kontaktu s chladným povrchem, postupně dochází k jeho ochlazování a na základě toho se vlhkost vysráží – zkondenzuje.  

V dnešní době lze zjistit, kde se v domě taková místa nacházejí, a to díky měření termokamerou. Ta dokáže odhalit problémy, které vedou například k úniku tepla, orosení oken nebo již zmiňovanému výskytu plísní.

Kromě toho, že mohou odvlhčovače vzduchu pomoci s tímto problémem, jsou pomocníkem při již zmiňovaných rekonstrukcích a stavbě. Díky adsorbčním odvlhčovačům můžete zachytávat vlhkost i v nevytopených místnostech, a tak výrazně popohnat schnutí omítek a různých nátěrů.

Jakékoli urychlení práce je rozhodně vítané, a to nejen v podzimním období, když už se všichni těší na klidné Vánoce v novém domově.

Z jakých osvěžovačů lze vybírat?

Odvlhčovače vzduchu na Vzdusin.cz lze kromě použité technologie rozdělit podle místa použití, a to na:

  • Koupelnové
  • Domácí
  • Poloprofesionální

Během rekonstrukcí a malování je vhodné přemýšlet nad poloprofesionálními typy, které dokáží pracovat při nízkých teplotách celý den a mají nízkou energetickou spotřebu. Hodí se do všech větších místností, které nemusejí být nutně obytné, využít je tak můžete i v garážích či ve sklepech.

Pokud ale plánujete používat jednotku i při každodenním fungování v domácnosti, pak je vhodné přemýšlet nad domácími odvlhčovači. Při výběru si musíme uvědomit, v jaké místnosti jej budeme nejčastěji používat, a dle její velikosti zvolit správný vzduchový výkon. Jeho hodnotu získáte tím, že vynásobíte m3 dané místnosti číslem tři.

Tyto typy odvlhčovačů nemusíte nijak ukotvovat, tím pádem je můžete přemísťovat jak v rámci jedné místnosti, tak i v rámci celého bytu. Přemisťování se doporučuje hlavně v případě, že máte atypické pokoje s výklenky. Samozřejmě nestačí jednorázové použití jednotky, naopak, předpokládá se pravidelné užívání, proto při výběru dbejte na opravdovou kvalitu.

Sledujte také, jakým způsobem odvádějí jednotky kondenzát. Pokud je chcete přemisťovat, dívejte se raději po takových, které mají vestavěnou nádobu na zachycování kondenzátů, kterou pak budete pravidelně vylévat. Dalším řešením je odvod samospádem nebo pomocí zabudovaného čerpadla.

V případě, že vás vlhkost trápí jen v koupelně, můžete vybírat ze specializovaných odvlhčovačů, které jsou pro tyto místnosti přímo určeny. Na rozdíl od výše zmíněných jednotek je můžete připevnit ke zdi, a tak ušetřit spoustu místa. Odvod kondenzátu se pak nejčastěji řeší hadičkou vedoucí přímo do odpadu, takže vám odpadá práce s jeho manuálním vyléváním.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

REKLAMA

REKLAMA