Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Na Medvědí hoře v Jeseníkách byla otevřena nová rozhledna

Turisté se mohou potěšit pohledem na hřebeny Jeseníků z nové rozhledny na Medvědí hoře poblíž Loučné nad Desnou na Šumpersku, kterou v těchto dnech zprovoznil státní podnik Lesy ČR (LČR). Slavnostní otevření rozhledny je naplánováno na jaro příštího roku, už nyní však slouží veřejnosti, řekl dnes mluvčí LČR Zbyněk Boublík.
Na Medvědí hoře v Jeseníkách byla otevřena nová rozhledna

Nová rozhledna u Tetřeví chaty na Medvědí hoře je vysoká 18 metrů. Rozhlednu tvoří ocelová nosná konstrukce včetně schodiště, která je ukotvena do betonového základu. Stavba má půdorys 4,1 metru krát 4,1 metru a má dřevěné obložení. "Výhled z různých výškových úrovní je umocněn systémem průhledů a balkonů v obvodovém plášti objektu," uvedl Boublík.

Medvědí hora je součástí lyžařského areálu Kouty, který funguje nedaleko Loučné nad Desnou. "Rozhledna stojí 40 metrů od výstupní stanice lanovky," řekl Boublík.

Rozhledna byla zkolaudována na konci října a lidé už ji mohou využívat. "K uzavření rozhledny dojde pouze v případě nepříznivých klimatických podmínek, jako jsou například námrazy či bouřky," podotkl Boublík.

V sousedství dřevěné terasy a skibaru nyní Lesy ČR na Medvědí hoře dokončují stavbu technického objektu, jehož součástí bude nové sociální zařízení pro turisty a návštěvníky. "Se zprovozněním objektu je předběžné počítáno na období začátku nové lyžařské sezóny," dodal Boublík.

Kolik peněz stavba nové rozhledny stála, státní podnik LČR zatím neuvedl. "Náklady budou zveřejněny až v okamžik slavnostního otevření rozhledny na jaře příštího roku, kdy již budou kompletně zaneseny v účetnictví a bude naprosto zřetelná jejich celková výše," řekl Boublík.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Rozhledny mají často zajímavou historii

Rozhledny mají často zajímavou historii

Na našem území se nachází spousty zajímavých staveb rozhleden. Často jsou zajímavé i svojí historií, kdy prochází léty slávy, chátrání, uzavření a znovuobnovení. To, že jsou rozhledny u veřejnosti oblíbenými stavbami, dokazuje i fakt, že obnova je často dílem občanských sdružení, založených speciálně pro tento účel.

Špulka - rozhledna na Benešovsku

Špulka - rozhledna na Benešovsku

Rozhledna, která svůj název tvarem nezapře, stojí na Benešovsku poblíž obce Lbosín na vrcholu kopce Březák. Otevřena byla v dubnu 2014. V anketě vyhlášeném Klubem přátel rozhleden získala 1. místo.

Nové rozhledny v Kladském pomezí

Nové rozhledny v Kladském pomezí

Kladské pomezí se nazývá kraj rozprostírající se mezi Krkonošemi a Orlickými horami v Broumovském výběžku. V něm byly v loňském roce zahájeny stavby čtyř vzhledově příbuzných rozhleden. V letošním roce byly dokončeny doprovodné stavby: přístupové chodníky, altány a informační panely. Všechny rozhledny mají ocelovou a…