Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Výškové práce z lana zrychlují rekonstrukce fasád

Volba výškových prací z lana je ideálním řešením právě tam, kde nemá být omezen chod provozoven v přízemích bytových domů, ale i u památkově chráněných budov, kde je třeba šetrné rekonstrukce.

Podívejte se na několik nejpovedenějších rekonstrukcí týmu Starwork, profesionálů na výškové práce.

Jeden z náročnějších projektů Starwork byla rekonstrukce původní zvětralé fasády bytového domu u Heroldových sadů v pražských Vršovicích. Fasádu tým zrekonstruoval včetně restaurátorských a klempířských prací. Štukatérské a klempířské prvky fasády byly totiž v dezolátním stavu a potřebovaly nutnou obnovu.

Majitel domu byl s rekonstrukcí fasády spokojen natolik, že Starwork svěřil také rekonstrukci střechy. Posuďte sami, jak se vše týmu povedlo.

Rekonstrukce historických fasád v pražských památkových zónách

Mezi další doménu Starwork patří rekonstrukce historických fasád a rekonstrukce fasád nebo střech v památkových zónách. Tým rekonstruoval třeba fasádu bytového domu v památkové zóně v centru Prahy. Starwork museli renovovat náročné architektonické prvky, jako například ozdobné šambrány okolo oken, bosáže různých velikostí a museli se také vypořádat s komplexní sanací střešní římsy domu.

Rekonstrukce fasád Zdroj: Starwork

Druhým rokem Starwork rekonstruují fasádu secesního bytového domu v Maiselově ulici. Maiselova ulice na Starém Městě v Praze je pojmenovaná po židovském obchodníkovi, který v ulici nechal v roce 1592 postavit Maiselovu synagogu.  

Rekonstrukci fasády v pražské památkové zóně, která navazuje na fasádu Maiselovy synagogy, provedli Starwork zatím ve třech etapách. Poslední etapa proběhne letos na jaře. 

Rekonstrukce střech chráněných památek

V areálu Strahovského kláštera v Praze Starwork provedli rekonstrukci střechy a tesařských konstrukcí střechy objektu bývalé strahovské kovárny. Tým musel vyměnit složité spoje krovů – dvojitých krokví a vazných trámů.

Při rekonstrukci se pro náhrady použily autentické starší trámy. Ty se pak ručně přitesávaly přímo na stavbě tesařskou sekerou – širočinou. Ručně se dlabaly také spoje krovů. Prostě vše jako za starých časů, aby se co nejméně narušila historická řemeslná práce stará několik staletí. Strahovský klášter byl založen již v roce 1143.

Rekonstrukce strahovského kláštěra Zdroj: Starwork

Jednou z významných rekonstrukcí historické střechy byla rekonstrukce střechy domu v židovské čtvrti Třebíče. Dům je chráněný UNESCO a všechny výškové, tesařské a klempířské práce probíhaly pod přísným dohledem památkové péče.

Starwork působí ve stavebnictví přes sedm let a za tu dobu si získali u investorů takové renomé, že si je investoři zvou k rekonstrukcím opakovaně. Tým se specializuje na výškové práce, rekonstrukce architektonicky složitých a historických fasád, sanace a další stavební práce.

Zaujala vás práce specialistů na výškové práce Starwork? Podívejte se na další reference - STARWORK.

Výškové práce - rekonstrukce střechy Zdroj: Starwork

O Starwork

Starwork je tým zkušených profesionálů, který se specializuje na výškové práce a stavební práce ve výškách. Doménou firmy jsou hlavně rekonstrukce architektonicky složitých a památkově chráněných fasád, ale i další řemesla. Starwork si hravě poradí s každou stavbou, sanací, rekonstrukcí střechy i s klempířskými a tesařskými pracemi nebo obnovou náročných architektonických prvků staveb, jakými jsou například nástěnné malby a sochy.

Starwork se specializují na:

  • výškové práce
  • stavební práce a rekonstrukce
  • výškové práce z lana i lešení
  • výškové práce v těžko dostupných terénech
  • rekonstrukce historických fasád
  • rekonstrukce architektonicky složitých fasád
  • sanace poškozených fasád
  • a další stavební činnosti

STARWORK z lana cokoliv s.r.o.

logo
Sídlo firmy
Navrátilova 666/7
110 00 Praha 1

telefon: +420 724 838 001
e-mail: starwork@email.cz

web: starwork.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA