REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Hvězdný tým Starwork zrekonstruoval střechu bývalé kovárny Strahovského kláštera

V areálu Strahovského kláštera zrekonstruoval tým Starwork tesařské konstrukce střechy zanedbaného objektu strahovské kovárny. Historická konstrukce střechy byla revitalizována původními postupy s použitím autentických nástrojů.
Hvězdný tým Starwork zrekonstruoval střechu bývalé kovárny Strahovského kláštera

Strahovský klášter je nejstarším premonstrátským klášterem v České republice. Klášter byl založen roku 1143 a je považován za jednu z nejvýznamnějších architektonických památek u nás. Řemeslníci při rekonstrukci střechy provedli výměnu částí krovů včetně složitých spojů dvojitých krokví a vazných trámů.

Ručně dlabané začepování, přitesání trámů širočinou přímo na stavbě, prostě vše téměř jako za starých časů. Širočina je tradiční tesařská sekera, která se od nepaměti používá pro ruční výrobu dřevěných trámů.

Tým Starwork má s památkově chráněnými rekonstrukcemi střech a fasád bohaté zkušenosti. Další z referencí týmu je například rekonstrukce historické střechy v židovské čtvrti města Třebíč. Obytný dům s kulturní historií je, stejně jako židovská čtvrť, chráněný UNESCO. Obě rekonstrukce si můžete prohlédnout v galerii.

STARWORK z lana cokoliv s.r.o.

logo
Navrátilova 666/7
110 00 Praha 1

telefon: +420 724 838 001
e-mail: starwork@email.cz

web: starwork.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Archivní záběr - lávka v Troji - fotolia.com

Stavba trojské lávky začne 14. října a vyjde na 128 milionu Kč

Výstavba nové trojské lávky začne letos 14. října. Sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Hlavní město podepsalo koncem minulého týdne smlouvu se společností SMP, která lávku postaví. Cena je asi 128,3 milionu korun, lávka bude otevřena do konce příštího roku.

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den třetí

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den třetí

I ve třetím veletržním dnu akce For Arch redakce ESTAV.cz a TZB-info vysílala ze svého stánku rozhovory s odborníky. Témata byla opět různorodá, rozhovory zaměřené na koncové stavebníky i odborníky. A kdo že přišel do studia ve čtvrtek?

Brno chce postavit až 50 bytů pro mladé v holásecké lokalitě

Brno chce postavit až 50 bytů pro mladé v holásecké lokalitě

Brno plánuje, že postaví 40 až 50 bytů v holásecké lokalitě V Aleji. Předpokládané náklady jsou 150 milionů korun. Byty by byly družstevní a startovací. Novinářům to řekl náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). Podle něj by práce mohly být hotové v roce 2023.

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den druhý

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den druhý

Středa byl druhý veletržní den akce For Arch. Taktéž druhý den živého vysílání redakcí ESTAV.cz a TZB-info ze stánku. Druhý den pozvání do vysílání přijali právníci, energetický specialista nebo výzkumnice univerzitního centra UCEEB a mnozí další. Veškeré rozhovory si můžete prohlédnout v celodenním streamu.

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den první

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den první

Portály ESTAV.cz a TZB-info vysílájí živě z veletrhu For Arch přímo ze svého stánku rozhovory se zajímavými hosty na rozličná stavební témata. V prvním dnu jste tak mohli vidět rozhovory na téma zdravých budov, komentáře k situaci na realitním trhu, či technická témata o řešení větrání či požární odolnosti plochých ...

REKLAMA
REKLAMA