REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Pálené cihly KMB PROFIBLOK v jarní akci do konce dubna

Pokud zrovna řešíte stavbu domu nebo náročnější rekonstrukci, tak je ta pravá chvíle poohlédnout se u výrobce stavebních materiálů – společnosti KM Beta. Jarní sleva na tradiční a osvědčený materiál do konce měsíce dubna.
Pálené cihly KMB PROFIBLOK v jarní akci do konce dubna

Nosné zdivo šíře 300 mm za cenu pod 540 Kč/m2 bez DPH, nosné zdivo šíře 240 mm za cenu pod 440 Kč/m2 včetně DPH nebo třeba nenosné příčkové zdivo šíře 115 mm za cenu 250 Kč/m2 bez DPH.

Ve všech případech je v ceně zahrnuté zdicí lepidlo pro tenkovrstvé zdění na žebra. U ucelených kamionů zboží je navíc přeprava zdarma až na stavbu. Dodávku lze kombinovat i s dalšími výrobky společnosti KM Beta – střešní krytinou, omítkami, sádrovými potěry a lepidly.

Od roku 2020 se musí stavět všechny budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Pasivní domy jsou charakterizovány minimalizovanou spotřebou energie na zajištění požadovaného stavu vnitřního prostředí a minimalizovanou spotřebou primární energie z neobnovitelných zdrojů.

Návrh a realizace pasivního domu neřeší jen hodnota součinitele prostupu tepla vnější stěny, ale souhrn opatření vedoucí k tomuto cíli jako:

  • tvarové řešení stavby s minimální plochou opláštění
  • orientace stavby ke světovým stranám
  • využití obnovitelných zdrojů energie
  • správné řešení konstrukčních detailů
  • co nejnižší součinitel prostupu tepla u výplní otvorů a v neposlední řadě i u vnějších stěn

Zajištění statiky a tepelné ochrany je jednou z funkcí vnější stěny budov. Konstrukční materiály jako vápenopískové materiály, beton a pálené materiály, mají výborné mechanické vlastnosti, ale horší tepelně izolační vlastnosti. Naopak vynikající tepelně izolační materiály jako minerální izolace, polystyrén, izolační pěna apod., mají výborné tepelně izolační vlastnosti a špatné mechanické vlastnosti.

Snížení tloušťky

Pro dosažení součinitele prostupu tepla doporučeného pro pasivní domy, tradiční materiály již vyčerpaly své limity (zvyšování počtu dutin, snižování tlouštěk stěn a jejich vylehčování). Jsou dva způsoby. První vyplňování materiálů různými izolanty nebo způsob, který propaguje společnost KM Beta u svých zdicích materiálů KMB PROFIBLOK. Ten způsob je snižování tloušťky nosných stěn při zvyšování jejich mechanických vlastností a dodatečné zateplování, kdy tloušťka izolantu umožní volitelnost výsledných hodnot součinitele prostupu tepla stěny.

Konkrétně PROFIBLOK 300 byl vytvořen přímo pro větší zatížení, výstavbu vícepodlažních staveb při subtilní tloušťce nosného zdiva a zároveň s vyšší objemovou hmotností materiálu 1860 kg/m3, která zajišťuje vysokou tepelnou akumulaci na vnitřní straně vícevrstvé stěny.

Společnost KM Beta tak nabízí zdicí materiály KMB PROFIBLOK pro nosné stěny v tloušťkách 300, 240, příp. 175 mm, a to ve variantách broušené a nebroušené. Toto je pak nejlepší řešení pro výstavbu budov s téměř nulovou spotřebou energie. Největší požadavky budou kladeny na projektanta, skloubit všechny nezbytnosti architektury, statiky, funkčnosti a energetiky.

Tak neváhejte a kontaktujte regionální manažery společnosti KM Beta, rádi vám zodpoví všechny vaše dotazy.

KM Beta, a.s.

logo
Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín

telefon: +420 518 321 134, +420 778 478 736
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz

web: www.kmbeta.cz/CZ

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Spolehlivá střecha: To je kvalitní krytina a dobrý pokrývač

Spolehlivá střecha: To je kvalitní krytina a dobrý pokrývač

Pokud chceme, aby střecha opravdu sloužila svému účelu a vydržela nejméně tolik let, kolik garantují záruční lhůty výrobců, nestačí výhodně nakoupit střešní tašky. Nekvalitní a odbytou střechu pocítíte velmi brzy – jak na vlastní kůži, tak i na své peněžence.

Bezproblémová zima s betonovou krytinou KM Beta

Bezproblémová zima s betonovou krytinou KM Beta

Moderní plochá krytina KMB ROTA od společnosti KM Beta a.s., je určena pro šikmé střechy se sklonem od 15 do 90 ° a díky špičkové technologii výroby není použití tašky KMB ROTA omezeno ani nadmořskou výškou.

I kvalitní střecha potřebuje údržbu před zimou

I kvalitní střecha potřebuje údržbu před zimou

Září je ideální doba pro přípravu střechy před zimou. Důležité je zkontrolovat těsnost střešního pláště a opravit případné nedostatky dříve, než se zhorší počasí. Základní zásady pro podzimní péči o střechu představují odborníci ze společnosti KM Beta a.s.

Střecha od KM Beta. A proč ne celý dům?

Střecha od KM Beta. A proč ne celý dům?

Celý dům od jednoho výrobce? Největší český výrobce stavebních materiálů, společnost KM Beta a. s., nabízí ucelený program výrobků pro dokonalou a funkční střechu, stejně jako několik typů konstrukčně-stavebních prvků určených nejen pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů. Postavit a zastřešit kvalitní…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA