REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Chcete trendy interiér? Inspirujte se v džungli

Na letošním veletrhu Mobitex, který se konal 26. až 29. února v Brně byla k vidění zcela nová a netradiční expozice. Přesně se jednalo o doprovodný program formou ukázkového interiéru ve stylu „Džungle“, který pro akci připravila česká designérka a specialistka na trendy Iva Bastlová.

Šlo o konceptuální řešení, vytvoření nálady a inspirace pro privátní bydlení. Cílem bylo ukázat, jak lze nábytek ladit, kombinovat a jak přemýšlet o konkrétní volbě materiálů, vzorů a barev.

Veškeré vybavení, které zde bylo použité je běžně dostupné na českém trhu, což bylo pro řadu návštěvníků velkým překvapením. Nejednalo se nerealistické a těžko sehnatelné výrobky ba naopak, většina exponátů pocházela od vystavovatelů Mobitexu a byly to o běžně dostupné výrobky.

Džungle jako interiérový trend

Téma džungle nebylo vybrané náhodně. Motivy exotiky a džungle jsou trendové, což potvrzují i přehlídky na zahraničních veletrzích jako je Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem (viz speciální reportáž Heimtextil). Nešlo však jen o vzory (např. na potahu pohovky a povlečení), ale také o přírodní materiály. Zde vystavený nábytek byl vyrobený pouze ze dřeva (masiv, spárovka), a to od kuchyně, přes jídelní stůl, lůžko až po sanitu.

Zdroj: BVV - Jiří Zach

Téma se však dotýkalo i ekologie. Tento úhel pohledu byl kromě použitých materiálů na exponátech vyzdvižen i materiálem na plášti a podlaze stánku. Sem vybrala designérka netkanou textilii vyrobenou v České republice formou recyklace, přesně řečeno z recyklovaných směsných textilních vláken. Kvalitní nábytek z masivu, který dlouho vydrží, dá se opravit a jen tak se neokouká, je sám o sobě také „ekologický“. Navíc většina výrobků je vyrobena v České republice, takže jsou minimalizovány i negativní dopady dopravy na životní prostředí.

Expozice měla také poukázat na současný trend propojení interiéru a exteriéru. A tak část plochy demonstrovala terasu, kde byla umístěna vířivka a sezení z přírodního ratanu. Samozřejmě nechyběly živé rostliny a to hned ve třech možnostech instalace. K vidění zde byla velká vertikální stěna z rostlin, závěsné květináče a také klasické květináče se zavlažovacím systémem.

Zdroj: BVV - Jiří Zach

Džungle všemi smysly!

Nábytek a vybavení bylo nejen k vidění a bylo možné se ho dotknout, celou prezentací se nesla vůně mandarinky z difuzérů a z reproduktorů ve tvaru kamene zněla hudba, resp. zvuky z přírody. Dojem džungle, inspirace přírodou a příjemná atmosféra byl tak komplexní.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Moderní rodinný dům u křížové cesty rozruch nedělá

Moderní rodinný dům u křížové cesty rozruch nedělá

Zachovat silný duch místa, a přitom vložit moderní novostavbu do prostředí vesnice není nikdy snadné. Přesto hmota tohoto rodinného domu Pod kalváriou a jeho zahrady symbioticky vplouvá do linie ulice, a svým tvarem odráží místní vztahy a respekt k vlastnímu okolí.

Jak navrhnout kuchyni do srubu či roubenky? Podívejte se na tipy designérky

Jak navrhnout kuchyni do srubu či roubenky? Podívejte se na tipy designérky

Kuchyně je srdcem každé domácnosti. Musí proto dobře a spolehlivě fungovat. To zajistí správné rozvržení celého prostoru i detaily skříněk. V neposlední řadě se v ní musíme cítit dobře, musí pěkně vypadat, ladit se zbytkem interiéru. Klasikou jsou různé dřevodekory dvířek a korpusů. Ale co když dřevo již dominuje v ...

Foto: Lousy Auber

Moderní loft vznikl ve staré bratislavské továrně. Šedivý ale útulný

Velké projekty na brownfieldu mají smysl, dokud nezapomínají na ty malé, které jsou nedílnou součástí jejich realizace. Bratislava se teď může světu pochlubit právě takovým příkladným přístupem. Rekonverze průmyslového areálu tu vytvořila prostor pro dílčí projekt obytného loftu, který je se svým staronovým ...

Foto:  Jakub Skokan a Martin Tůma / BoysPlayNice

Dům pro Markétku. Tradiční forma ukrývá moderní interiér s výhledem do kraje

Při pohledu na tuto stavbu se skoro chce zanotovat: „Stál na stráni dům…“. Stejně jako zlidověla melodie písně, působí i tento objekt příjemně důvěrným dojmem. Sedlová střecha, dřevěný obklad, tvary a proporce, vše na svém místě. Pro interiér této moderně provedené stavby to ale neplatí. A chyba to určitě není.

Foto: Adolf Bereuter

Dům kombinuje dřevo a beton. Do kraje se rozhlíží kulatými okny

I když se jmenuje Letní dům, jeho majitel s ním počítá jako s celoročně obyvatelným stavením pro celou čtyřčlennou rodinu. Dopředu rozvážil, že ne vždy bude uvnitř plno, ale dům musí mít zázemí pro všechny své obyvatele. Vybral si pro něj místo na okraji lesa, na menším rovinatém plácku, ze kterého lze bez obtíží ...

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Nejspolehlivější tepelné čerpadlo pro váš domov

Nejspolehlivější tepelné čerpadlo pro váš domov

Akce na tepelná čerpadla Daikin

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA