REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Renovace plechové střechy s vodou ředitelným nátěrem SOKRATES® Titan

SOKRATES® Titan – dvouvrstvá vodou ředitelná barva na kovové střechy a oplechování budov – je v rámci nátěrového systému certifikován pro stavebnictví a schválen pro venkovní a vnitřní prostředí. Je vyroben na bázi nové generace čistého akrylátu, který vyniká některými extrémními vlastnostmi.

Poskytuje tvrdé a pružné, na oděr odolné povrchy, příjemně matné, s mimořádnou adhesí ke kovovým podkladům. Extrémní elasticita vynikne na olověných temovacích přípravcích střešních prostupů. Je dokonalá. Je určen k povrchové ochraně pozinkovaných plechů, pozinkovaných konstrukcí, měděných, mosazných a titanzinkových podkladů. Promotory adheze zajišťují vynikající přilnavost i k umělohmotným podkladům na bázi PVC.

Podívejte se, jak renovovat nátěr střechy

Nátěr je silně odolný k odlupování a dlouhodobě odolává povětrnostním vlivům. Používá se ve dvou nátěrech jako základní a vrchní barva. Odstíny: bílý, šedý, hnědý, zelený, červený a antracit. SOKRATES® TITAN lze také použít k nátěrům porézních minerálních podkladů, včetně betonu s nízkým až středním pochozím zatížením a dřevěných prvků. TITAN obsahuje antikorozní pigmenty a blokátory bleskové koroze. Má antikorozní vlastnosti, ale není typickou základní antikorozní barvou. To znamená, že čisté železné podklady musí být předem ošetřeny základní antikorozní barvou SOKRATES® Anticor.

Nátěry plechových střech a oplechování budov:

Příprava plechového podkladu střechy

Nové plechování střechy: povrch střechy odmastit vhodným odmašťovacím prostředkem, opláchnout vodou, nejlépe tlakovou. Nechat dokonale uschnout.

Staré plechové střechy

Povrch střechy musí být očištěn. Hrubé nečistoty včetně starých nesoudržných nátěrů musí být dokonale odstraněny. Pod jehličnatými stromy pozor na znečištění pryskyřicemi. Ty je nutné odstranit mechanicky spolu s vhodným rozpouštědlem. Povrch celé střechy opět odmastit a opláchnout vodou – tlakovou. Místně zkorodovaný povrch mechanicky očistěte, a to až na čistý kov. Nesmíte dovolit, aby se barva aplikovala na odlupující se částečky rzi. Očištěný povrch ošetříte 1x základní antikorozní barvou SOKRATES® Anticor.

Aplikace nátěrové hmoty Sokrates® TITAN

Minimální teplota nátěrové hmoty, podkladu a ovzduší, nesmí klesnout po celou dobu aplikace a zasychání pod + 10 °C. Nízká teplota zablokuje tvorbu filmu a zničí adhezi k podkladu. Povrch se bude rychle odlupovat a sprašovat.

Závada je neodstranitelná pouhým přetřením poškozeného filmu. Poškozený nátěr se musí odstranit. To může nastat i při aplikaci barvy před západem slunce a následné noční rose.

Vysoká teplota je také nevhodná. Urychluje zasychání a tím zhorší adhezi i kvalitu nátěru a podmínky pro vlastní aplikaci. Jsou znát tahy štětcem, hrubý povrch apod. Optimální teplota pro aplikaci je v rozmezí 16 °C až 23 °C.

Příprava nátěrové hmoty:

Barvu před použitím dokonale rozmíchejte. Podle potřeby upravit max. 5 % vody.
Ředidlo: voda
Nanášení: štětcem, válečkem a stříkáním
Vydatnost 10–12 m2/ kg barvy. Odolnost na déšť je od 8 hodin.
Bližší údaje: barvy-sokrates.cz

BUILDING PLAST spol. s r.o.

logo
Nádražní 786
50351 Chlumec nad Cidlinou

telefon: 495 489 000
e-mail: info@barvy-sokrates.cz

web: www.barvy-sokrates.eu/cs/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Prodlužte životnost zahradního nábytku s barvami SOKRATES

Prodlužte životnost zahradního nábytku s barvami SOKRATES

Zahradní nábytek z akátového nebo teakového dřeva má 3x až 5x vyšší životnost. Pravidelná povrchová úprava nábytku jej jednak ochrání před povětrnostními vlivy, které dřevo poškozují, a také zajistí, že dřevo bude na omak příjemné a líbivé.

Značka SOKRATES ®  - osvědčené nátěrové hmoty pro dětská hřiště

Osvědčené nátěrové hmoty SOKRATES® pro dětská hřiště

Dětská hřiště, vybavená nejrůznějšími houpačkami, domečky, skluzavkami, kolotoči apod., slouží k aktivnímu trávení volného času dětí. Rozvíjí smysl pro soužití v kolektivech, zvyšuje tělesnou zdatnost, rozvíjí koordinaci pohybů, citlivost pro rovnováhu a poznávat vlastní možnosti. Značka SOKRATES ® výrobcům dětských…

SOKRATES Sedlácká barva výrazně zkrášluje dřevo a dokonale vykresluje texturu dřeva.

Sokrates Sedlácká barva – skvělý parťák pro dřevo

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti. To znamená snížení četnosti oprav. Sedlácká barva není barva z kategorie levných produktů, ale nabízí hodně. Je to skutečně jiná barva a její vlastnosti jistě oceníte.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA