REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Odolná elegance vypínačů a zásuvek do obýváku i do koupelny

V sortimentu domovní elektroinstalace zůstávají stále v popředí zájmu klasické vypínače s plastovými rámečky. Plast ale umí na stěně vypadat stejně dobře, jako jiné, ušlechtilejší materiály. Důkazem jsou vypínače a zásuvky řady ELEGANT z dílny zlínského výrobce OBZOR, které dělají čest svému pojmenování.

Čtvercové rámečky produktové řady ELEGANT se vyznačují klasickým nevtíravým designem s jemným zaoblením na bocích, který vytvoří harmonický celek s jakýmkoliv typem interiéru. Rámečky i kryty jsou vyrobeny z moderních, kvalitních plastů. „Plastové materiály si během svého vývoje prošly výraznou evolucí. Dnes se pro výrobu vypínačů a zásuvek používají vysoce odolné polykarbonáty, které díky svému složení zajišťují přístrojům celkovou odolnost, houževnatost a stabilitu povrchu,“ uvádí Lenka Vodicová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, českého výrobce domovní elektroinstalace v osobitém designu, a dodává: „U našich krytů a rámečků vypínačů a zásuvek nehrozí ani blednutí barvy, protože součástí tohoto materiálu jsou účinné UV stabilizátory.“ Pevnost výrobních materiálů a neobvyklé konstrukční řešení spojování rámečků umožňuje kolekci ELEGANT vytvářet až sedminásobné vodorovné nebo trojnásobné svislé kombinace, a plošné kombinace až do modulu 2x5 pozic.

Vypínače Elegant: oříškově hnědá, cappuccino, ocelově šedá, olivově šedá zdroj: OBZOR

Barevné variace

Kolekce ELEGANT nabízí širokou škálu barev a kombinací. Doménou posledních let v zařizování interiéru jsou neutrální, zemité odstíny šedé či hnědé. Přední pozici oblíbenosti si ale stále drží také univerzální bílá. „Barevným trendům se řada ELEGANT přizpůsobila nabídkou například v barvě ocelově šedé, cappuccino i oříškově hnědé, stálicí je sněhově bílá. Pokud ale sníte o barevnější, přesto však decentní variantě, vanilkově žlutá, pískově béžová či kouřově šedá vám hned učaruje. Obdivujete-li naopak syté barvy a kontrasty, jistě si vyberete z nepřehlédnutelných odstínů jako je slunečnicově žlutá, rubínově červená nebo antracitově černá. Kolekce ELEGANT se ale může pochlubit i moderními odstíny kovů, jako je titan, hliník, grafit, nebo zlato“, říká Lenka Vodicová ze společnosti OBZOR Zlín. Unikátní konstrukce rámečků ELEGANT dokonce dovoluje kombinovat dva různé barevné odstíny na bočním (svislém) a základním (vodorovém) segmentu. V případě, že byste v budoucnosti rádi změnili barvu pohledových částí, stačí rámeček i krytku jednoduše sejmout a nasadit nové. Je to snadná a rychlá cesta ke stále stylovým vypínačům.

Elegant aqua zásuvka IP44 - grafit v koupelně zdroj: OBZOR

Vypínače a zásuvky s krytím IP 44

Řada domovní elektroinstalace ELEGANT má ve své nabídce i přístroje s krytím IP 44, které lze použít v prašných a vlhkých prostorách (garáže, koupelny, apod.) i ve venkovním prostředí (terasy, balkony, apod.). Krytí IP44 chrání vypínač i zásuvku vůči vniknutí vody nebo drobného cizího tělesa. Elektrické zásuvky řady mají navíc průhlednou ochrannou krytku na pružině, kterou lze jednoduše odklopit nahoru a po použití zásuvky se sama opět vrátí do původní polohy.

Ucelená řada pro současnou komfortní elektroinstalaci

V produktové řadě ELEGANT se dodávají také krátkocestné ovladače pro tzv. inteligentní elektroinstalaci, vysavačové zásuvky, termostaty, PIR čidla, telefonní a počítačové zásuvky, stmívače, televizní zásuvky či zásuvky ve speciálních barvách ELEGANT Medical, které se používají pro jednoznačné rozlišení obvodů s různými druhy napájení – v rozvodech pro zdravotnictví, datové, počítačové sítě, apod.

Více informací na www.domovnivypinace.cz.

OBZOR, výrobní družstvo Zlín

logo
Na Slanici 378
76302 Zlín

telefon: +420 577 195 111
e-mail: ots@obzor.cz

web: www.obzor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: OBZOR

Originální betonové rámečky pro vypínače

Industriální beton naplno proniká do moderních interiérů a výjimkou nejsou ani vypínače a zásuvky. O nelehké cestě k betonovým rámečkům domovní elektroinstalace jsme si povídali s Ing. Martinou Obadalovou, vedoucí marketingu zlínského výrobce OBZOR. Ten u příležitosti stavebních a designových veletrhů navíc aktuálně…

Zdroj: OBZOR

Vypínače RETRO odolají i vyššímu proudovému zatížení!

Běžné vypínače jsou konstruovány na proud 10 A, čímž jsou náchylnější k nežádoucímu opotřebení a zkrácené životnosti. To pro vypínače RETRO neplatí – odolávají totiž proudovému zatížení až do 16 A!

Endemické souznění v Beskydech

Endemické souznění v Beskydech

Tatranské dřevo staré 100 let pro stavbu a 300leté pro nábytek, beton s otiskem nehoblovaného dřeva, sněhobílé skleněné rámečky vypínačů a zásuvek… to vše zdobí nově zrekonstruovaný wellness hotel Endemit Boutique Hotel & Spa v nedotčeném prostředí beskydských vrchů.

Jeden přepínač na tři světla. V retro vzhledu

Jeden přepínač na tři světla. V retro vzhledu

Kolekce domovních vypínačů RETRO od českého výrobce OBZOR Zlín se rozrostla o unikátní přepínač tří světel! Této novince dalo vzniknout inovativní spojení nostalgického retro vzhledu a nekonvenční technologie.