REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Větrání s rekuperací v bytových domech bude šetřit energii a zajistí kvalitní vzduch

Společnost Lindab je již nyní připravena plnit regulativy Evropské unie zaměřené na oblast úspory elektrické energie a snižování produkce skleníkových plynů. Dle statistik, residenční budovy spotřebují 40 % celkové produkce evropské elektrické energie. To byl jeden z důvodů, proč Evropská unie prostřednictvím dokumentu EPBD II (Energy Performance of Building Directive) stanovila cíle členským státům na snížení spotřeby energie o 20 %, produkce skleníkových plynů o 20 % a zvýšení obnovitelných zdrojů o 20 % do roku 2020.
Větrání s rekuperací v bytových domech bude šetřit energii a zajistí kvalitní vzduch

Od 1. 1. 2020 bude možné stavět domy pouze s téměř nulovou spotřebou energie. V těchto nových, dobře izolovaných domech přestává cirkulovat vzduch, a proto je nezbytností instalace větraní se zpětným získáním tepla.

Podstatou rezidenčního větrání společnosti Lindab je úspora energie prostřednictvím rekuperační jednotky, ale i ve vhodně zvoleném systému potrubních rozvodů a distribučních prvků.

Společnost Lindab nabízí energeticky úsporné rekuperační jednotky v centrálním i v decentrálním provedení, s rotačním či deskovým výměníkem. Další možností výběru rekuperační jednotky je podle umístění, a to buď vertikální - nástěnné nebo horizontální – podstropní.

Všechny komponenty rekuperačních jednotek jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které mají dlouhou životnost. Díky použitým tichým EC motorům mají jednotky nízkou úroveň hladiny hluku. Jednotky se vyznačují nejen vysokou spolehlivostí, ale také jednoduchou údržbou. Samozřejmostí je spolehlivé a intuitivní ovládaní jednotky. V neposlední řadě jednotky jsou navrženy tak, aby se stali nerušenou součástí bytu či domu.

Systém Lindab SAFE a Indomo slouží k rozvodu vzduchu, zejména mezi rekuperační jednotkou a jednotlivými místnostmi. Celý systém splňuje třídu těsnosti D, což je ten nejvyšší možný standard na trhu a díky němu nehrozí úniky upraveného čerstvého, ani kontaminovaného odtahového vzduchu napříč celým domem.

Nejviditelnější částí systému větrání jsou distribuční prvky - ventily. Talířový ventil Lindab Airy spojuje funkční vlastnosti s moderním designem. Zajištuje tichý přívod vzduchu bez průvanu. Je dostupný v pěti různých tvarech (kruh, čtverec, oblouk, elipsa, obdélník), ve třech průměrech připojení (100, 125 a 160 mm), v kovovém či skleněném provedení. Kovové provedení může být v jakékoliv barvě RAL, nebo v nerezu. Více informací zde.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Vzduchotechnika Lindab v Galerii Jaroslava Fragnera

Vzduchotechnika Lindab v Galerii Jaroslava Fragnera

Až do 22. června hostí pražská Galerie Jaroslava Fragnera nekonvenční výstavu s názvem ”5866 Petr Stolín Jan Stolín”. Zvláštní proto, že v obvyklém prostoru galerie, specializované na prezentaci architektury, přispívají ke ztvárnění uměleckého prožitku na první pohled tak prozaické prvky, jako je vzduchotechnický…

Lindab nabádá: Nenechejte peníze odtékat z budov

Lindab nabádá: Nenechejte peníze odtékat z budov

Slýcháme o tom téměř neustále. Nadměrná spotřeba energie a její negativní dopad, který má na obyvatele celé planety. K úsporám energie může výrazně přispět stavební průmysl a samotné budovy. Ty jsou totiž největším „požíračem“ energie v zemích EU, spotřebovávajícím 40 % celkové energie a produkujícím 36 % emisí CO 2…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA