REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Zařizujete koupelnu? Slovníček pojmů, které se budou hodit

Koupelny se v posledních letech stávají srdcem českých bytů a domů. Jsou místem, které už neslouží jen k vykonávání hygieny, ale také oázou odpočinku od celodenního shonu a stresu. Není divu, že toužíme po moderně zařízené koupelně, jejíž vybavení potěší oči, a navíc ušetří peníze.

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří o nové koupelně jen nesní a chystají se rekonstruovat či stavět, podívejte se na přehled pojmů, které se vám k vybavení trendy koupelny jistě budou hodit.

Bidet

Jde o nízko posazený typ umyvadla, který slouží k hygieně po použití toalety. Není to sice pojem úplně neznámý, v českých domácnostech ale bidety zatím tolik rozšířené nejsou. Z hygienické pomůcky se však pomalu, ale jistě stává trend, který nejen že je praktický v oblasti hygieny, ale jeho designové provedení také dobře vypadá. Bidet s klozetem by se vždy měly nacházet v jedné místnosti, ideálně těsně vedle sebe. Jednoduchým řešením pak může být přídavný bidet, který lze upevnit na WC sedátko. Ten pořídíte za méně než tisíc korun a jeho montáž zvládnete i bez pomoci odborníka.

Pisoár

Podobně jako bidety si do svých domácnosti začali Češi nově pořizovat také pisoáry. Ačkoliv mají pánové jistě s jejich užíváním zkušenosti, není zatím úplně obvyklé si jimi vybavovat domácí koupelny. To se ale postupem času mění, nespornou výhodou pisoáru proti běžnému klozetu je totiž mnohonásobně nižší spotřeba vody. Moderní zařízení umí splachovat už za použití 1 litru vody, což je až šestkrát méně, než kolik ke splachování potřebují starší typy toalet. K dostání jsou ale i zcela bezvodá provedení. S úsporami vody navíc mohou pomoci i automatické splachovače. Pomocí počítače snadno nastavíte, jak často a jakým množstvím vody by měl pisoár splachovat. V domácnostech, ve kterých je více mužů, se tak může jednat o investici s velmi rychlou návratností.

Předstěnový instalační systém

Jinak známý také jako WC modul. Uplatní se právě v domácnostech vybavených bidety, pisoáry a závěsnými toaletami. V žádné koupelně si ho obvykle nevšimnete, jedná se totiž o splachovací konstrukci zabudovanou do zdi tak, aby svojí přítomností nenarušovala okolí. „Občas se setkáváme s obavami zákazníků, že péče o takové vestavěné zařízení musí být náročná vzhledem k jeho zdánlivé nedostupnosti,“ vysvětluje Martin Jurkovič, projektový manažer společnosti Alcaplast, která se výrobou WC modulů zabývá. „Dostat se k zabudovanému modulu ale nepředstavuje problém, běžnou údržbu a drobné opravy zvládnou lidé sami, bez nutnosti přítomnosti technika,“ dodává.

K dostání jsou také ekologické systémy, které umožňují splachovat až o třetinu menším množstvím vody, a šetří tak nejen rozpočet domácnosti, ale i životní prostředí. Skvělé východisko mohou navíc WC moduly představovat na toaletách, kde chybí možnost větrání. Odvětrávání lze totiž vyřešit právě pomocí WC modulu, aniž byste museli narušit zeď a instalovat ventilátor, nebo dokonce okno. Speciální modul dovede odvést vzduch přes toaletní mísu, a jedná se tak o velmi ekonomické a elegantní řešení.

Softclose WC sedátko

Jednoduchý, ale skutečně praktický doplněk každého WC. Jde o sedátko, které se samo sklápí a na mísu dosedá velmi pomalu díky hydraulické brzdě. Při dopadu tak nedělá hluk. Softclose sedátka jsou bezpečná k užívání, vhodná jsou tedy zejména do domácností s dětmi či osobami se sníženou pohyblivostí.

Walk-in sprcha

Trend sprchových koutů s vaničkou ustupuje do pozadí a lidé čím dál častěji vybavují své koupelny vkusnými sprchami splývajícími s místností. Tzv. walk-in sprchy jsou nenáročné na údržbu a čištění, a navíc skvěle vypadají. Ani tento typ sprchy se neobejde bez odtokového systému. Vhodným řešením je podlahový žlab či vpust. Jde o mřížku zabudovanou přímo do podlahy koupelny v místě, kde se sprcha nachází. Zvolíte-li žlaby nebo vpusti s možností vložení dlažby či vodovzdorného dřeva, dokonale splynou s okolním provedením vaší koupelny. Walk-in sprchy jsou skvělým řešením pro seniory a osoby s pohybovými omezeními.

High-tech

Ačkoliv nejde o žádné konkrétní vybavení, musíme tento pojem zmínit. Ve spojení s moderními koupelnami totiž silně rezonuje. V high-tech provedení můžete mít v dnešní digitální době téměř jakékoliv koupelnové zařízení, ať už jde o zvukové a světelné prvky zabudované ve sprše, či hlasem ovládané podlahové vytápění. Oblíbeným a designovým high-tech prvkem jsou v posledních letech i s ohledem na hygienu bezdotyková splachovací tlačítka. Ta česká pak podle prestižní ankety iF AWARD patří mezi nejhezčí, v roce 2018 její porota ocenila břeclavskou firmu Alcaplast za splachovadla Night Light.

Alca plast, s.r.o.

logo
Bratislavská 2846
690 02 Břeclav

telefon: +420 519 821 023, 519 821 011
e-mail: alcadrain@alcadrain.cz

web: www.alcadrain.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Snaha pomoci lidem, kteří ji v tuhle chvíli potřebují nejvíc

Snaha pomoci lidem, kteří ji v tuhle chvíli potřebují nejvíc

Náhradní díly sanitární techniky zdarma až domů. Pomoc českým seniorům. To je hlavní poselství akce, kterou společnost Alcaplast reaguje na šířící se pandemii koronaviru a nouzový stav, jenž platí na celém území státu. Největší český výrobce sanitární techniky nově nabízí všem českým seniorům náhradní díly zdarma a…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA