Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vlhkost v bytě? Alergie? Porazte je jednou pro vždy

Patříte i vy k těm, kdo se nemohli dočkat prvních jarních paprsků a těšili se na pořádné provětrání bytu? V zimě se většině z nás větrat moc nechce, jakmile se trochu oteplí, jsou tu alergie.

Dodat sobě i bytu čerstvý vzduch je přesto potřeba. Někdy ale přijde vhod si práci trochu ulehčit. Větrací jednotky bez rekuperace jsou ve srovnání s rekuperací jednodušší a levnější alternativou, jak čerstvý vzduch do bytu přivést, samozřejmě bez prachu a pylů. 

Zvýšená vlhkost v bytě není ničím neobvyklým. Trpí jí nejen starší objekty, ale i stavby, které prošly zateplením nebo výměnou oken. Během chladných dní se tak na tabulkách oken vlhkost sráží. V rozích místnosti a za nábytkem je pak vlhkost živnou půdou pro rozvoj plísní.

Nelze ale vše svádět jen na přírodu, za nárůst vlhkosti v domě je zodpovědný především režim, v jakém jej jeho majitel udržuje. “Větrat je potřeba v každém ročním období. Uživatelé bytů by se neměli vymlouvat ani na chladné počasí, ani na alergie nebo hluk z ulice. Bohužel je nutné větrat nejen nárazově, ale i pravidelně. Právě proto jsou větrací jednotky ideální variantou, jak výměnu vzduchu v domácnosti zajistit. Při výběru je potřeba se zaměřit i na vhodnou nabídku filtrů, hlučnost při provozu a zvukový útlum jednotky,“ varuje produktový specialista společnosti KORADO, Martin Preclík.

Koravent 

Naprogramujte si větrání

Jako řešení boje s vlhkostí se nabízí pořízení programovatelné větrací jednotky. Například zařízení KORAVENT 100 představuje způsob řízené výměny vzduchu zcela dimenzovaný podle potřeby. Tato jednotka zajistí automatické větrání a vysoký útlum vnějšího hluku, a to i v noci či v době, kdy v domě či bytě nikdo není. Nehrozí tedy problémy s vlhkostí, hlukem či kontaktem s alergeny.  Mezi přednosti jednotky patří také možnost naprogramování času a délky doby větrání, a dále např. signalizace výměny filtru. Indikátor jednotky totiž sám upozorní na to, kdy je třeba filtr vyměnit.

Díky svým vlastnostem je lokální větrací jednotka KORAVENT vhodná i do chat a chalup.

Hlavní výhody:

  • Řízený přívod čerstvého vzduchu
  • Komfortní celoroční větrání
  • Vhodné řešení pro alergiky (3 volitelné filtry)
  • Tiché větrání
  • Podsvícený displej (indikace výkonu jednotky, výměny filtru, časového programu)
  • Zamezení výkyvů teplot (oproti nárazovému větrání okny)
  • Individuální regulace výstupu vzduchu bočními otvory
  • Nízký el. příkon jednotky (v běžném provozu max. 5W)
  • Snadná montáž a údržba

Koravent

Moderní nástěnnou větrací jednotku KORAVENT 100 lze zakoupit za 10 824 Kč (cena včetně DPH). Více informací naleznete na www.korado.cz.

KORADO, a.s.

logo
Bří Hubálků 869
560 02 Česká Třebová

telefon: 465 506 111
zelená linka: 800 111 506
e-mail: info@korado.cz

web: www.korado.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Teplo s elegancí, to jsou tělesa K-DESIGN

Teplo s elegancí, to jsou tělesa K-DESIGN

Spojení elegance a výkonu, to je modelová řada otopných těles KORATHERM. Tělesa KORATHERM patří do designové řady K-DESIGN od KORADO a jsou vyráběna ve třech základních provedeních, ze kterých pak vycházejí jednotlivé modely: VERTIKAL, HORIZONTAL a REFLEX se zrcadlem.

Řízené větrání s rekuperací není jen k úspoře energie

Řízené větrání s rekuperací není jen k úspoře energie

Úspora energie, a hlavně finančních nákladů s ní spojených, byla a je hlavní motivací ke stavebním úpravám budov, jako jsou zateplení a výměna oken. Utěsnění obálky domu však vede k zamezení přirozeného proudění vzduchu mezi interiérem a exteriérem stavebními netěsnostmi a dochází tak ke zvýšení koncentrace…

Inovace od KORADO: univerzální otopné těleso RADIK VKM8

Inovace od KORADO: univerzální otopné těleso RADIK VKM8

Český výrobce KORADO, a.s. vyvinul široký sortiment jednodeskových až třídeskových otopných těles s mnoha variantami napojení na otopnou soustavu zahrnující i velmi oblíbené provedení ventil kompakt, tedy s integrovaným regulačním ventilem.

Nový showroom produktů české značky KORADO se otvírá v Brně

Nový showroom produktů české značky KORADO se otvírá v Brně

Součástí Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně bude již od 14. 6. 2019 expozice značky KORADO, předního českého výrobce otopných těles. KORADO nabízí kompletní řešení v oblasti vytápění s důrazem na moderní a nízkoenergetické prvky a systémy.

Koupelnové žebříky jak je neznáte

Koupelnové žebříky jak je neznáte

Otopný žebřík se stal nezbytnou součástí moderní koupelny. Na trhu dnes najdete koupelnové žebříky mnoha barev i tvarů a se zbytkem prostoru je tak snadno sladíte. KORADO nabízí u všech svých koupelnových těles i variantu originálního a praktického prostorového uchycení.

Zdroj: korado.cz

Kdy, proč a jak vyměnit radiátor. Jednoduše ve 4 krocích

Kdy je vhodné radiátor vyměnit? Pokud radiátory používáte desítky let a nyní zjistíte, že je na nich rez nebo nacházíte provlhlé místa na zemi, nastal čas na jejich výměnu. Pokud se závada projeví při jednom radiátoru, je pravděpodobné, že končí životnost všech.