Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Retro vzhled táhne – článkové radiátory zažívají renesanci

Spojte tradiční tvary s novým přístupem a vznikne unikát. V tomto případě jde o znovuvzkříšení článkových radiátorů, s kterými slaví společnost ISAN úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí.

Asi všichni známe klasické litinové radiátory z dob dávno minulých. Ty postupem let z našich domácností téměř vymizely a byly nahrazeny unifikovanými tělesy nejčastěji hranatých tvarů. V posledních letech ale původní oblé tvary získávají na oblibě. Tradici v novém hávu nabízí ISAN pod značkou Atol. Jde o řadu článkových radiátorů, u kterých se kromě původního retro vzhledu změnilo naprosto vše. Litinu nahradila lehčí ocel, zlepšila se účinnost přenosu tepla a přibyla vysoká míra individualizace. Radiátory Atol se tak dnes stále častěji stávají vyhledávanými topnými tělesy zejména při rekonstrukcích starších bytových prostor, kde je kladen důraz na tradiční i reprezentativní vzhled. Navíc díky výborné cirkulaci topné kapaliny jsou tato otopná tělesa vhodná i do nízkoteplotních systémů. Velikou výhodou je také jejich snadná údržba a čištění.

Článkový radiátor ATOL C2 – Sněhově bílá RAL9016

Každému podle jeho gusta

A v jakých variantách se článkové radiátory Atol nabízejí? Podle poměrů stran je můžeme rozdělit na horizontální (výška je nižší než šířka) a vertikální, které mohou mít výšku až úctyhodných 2500 mm. Jednotlivé články se skládají z trubek, které mohou být v tělese umístěny v několika řadách – dle požadovaného tepelného výkonu. Článkové radiátory Atol tak mohou mít od dvou až do šesti řad trubek s oblými tvary a maximální provozní teplotu až 95 °C. Počet řad ovlivňuje samozřejmě celkovou hloubku tělesa, která může být od 66 do 230 mm. Výška modelu Atol může být dle přání zákazníka od 300 až do zmíněných 2500 mm. Celková délka tělesa je dána součtem použitých článků, přičemž jeden má délku 46 mm. Platí, že rozměry Atolu lze velmi snadno přizpůsobit požadavkům zákazníka, to samé oceníte i při výběru připojení radiátoru. ISAN nabízí u této řady těles celkem 24 různých možností připojení do otopné soustavy. Vybere si tak opravdu každý. Pak už zbývá jen osadit Atol designovými termostatickými sadami, které výrobce dodává v bílé barvě, nerezu nebo chromu. V nabídce jsou úhlové, přímé i rohové termostatické sety obsahující vlastní hlavici, ventily a šroubení. Uchycení radiátorů na zeď je možné provést pomocí speciální konzoly nebo držáku. Pro kotvení hmotnějších těles na zem se pak používají stabilní stojánky. Na začátku jsme psali o vysoké míře individualizace článkových radiátorů Atol. To platí i o jejich barevném provedení. Základní vzorník obsahuje celkem 28 barev, výrobce však umí dodat tělesa i v ostatních barevných odstínech dle RAL. V nabídce jsou i speciální povrchové úpravy s antibakteriálním povrchem nebo bezbarvým lakem.

Článkový radiátor ATOL C2 v provedení do oblouku – Antracit S02 - metalíza

Atol Radius – když oblouky táhnou

Pokud je třeba respektovat tvar interiéru a zachovat myšlenku původního architektonického záměru, přicházejí ke slovu unikátní obloukové radiátory Atol Radius. Jejich tvar jednoduše kopíruje poloměr zaoblení stěny. Skvěle tak zapadnou do různých typů výklenků a dalších originálních architektonických prvků. Maximální výška tohoto obloukového radiátoru je 2000 mm. A poznámka na závěr – doporučujeme rozměry zaměřit před objednáním Atolu Radius přímo na stavbě, ze zkušeností vyplývá, že poloměr zakřivení stěny nebývá obvykle totožný s projektovou dokumentací.

Článkový radiátor ATOL v provedení Lavice – Sněhově bílá RAL 9016

Atol Lavice – pro odpočinek i tepelný komfort

Specialitou řady Atol je otopná lavice se stabilními bočnicemi, ve kterých je horizontálně uložen radiátor. Toto výkonné skryté otopné těleso lze využít k sezení, dobře však poslouží jako odkládací plocha nebo podstavec pro květiny. Horní část lavice je osazena masivní dřevěnou deskou, která může být na přání z buku, dubu, javoru nebo břízy.  Vzájemně můžete kombinovat dekor dřevěné desky, barvu bočnic i barvu vlastního radiátoru. ISAN nabízí Atol Lavici v celkem třech délkách (1100, 1300, 1600 mm), přičemž výška (455 mm) a hloubka (250 mm) zůstávají zachovány. Zákazníci Atol Lavici nejčastěji umisťují do šaten a chodeb, své místo najde také v tělocvičnách nebo vstupních prostorech všeho druhu. Se svým retro vzhledem je už dnes ozdobou i v mnoha veřejných budovách.

ISAN Radiátory s.r.o.

logo
Poříčí 26
678 01 Blansko

telefon: 516 489 138
e-mail: obchod@isan.cz

web: www.isan.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Elektrické podlahové konvektory FET, FEK

Elektrické podlahové konvektory FET, FEK

Plně elektrický podlahový konvektor do míst, kde není možné nebo není zamýšleno přivedení otopné soustavy, do plně elektrických domů, rekonstrukcí, přístaveb. Teplo ve vašem domově jednoduše připojením k elektrické síti.

Podlahový konvektor TERMO FRC – Topení/chlazení – umístění v interiéru

Konvektor ISAN TERMO FRC topí i chladí zároveň

Konvektory od českého výrobce ISAN se už řadu let s úspěchem používají v obytných domech, kancelářích, halách a dalších prostorech, kde je třeba efektivně vytápět, případně odstínit proudy chladného vzduchu. Nové typy podlahových konvektorů pod obecným označením FRC, kde „C“ reprezentuje zkratku pro „COOLING“,…

Nejzajímavější topná tělesa od ISANu pro rok 2019

Nejzajímavější topná tělesa od ISANu pro rok 2019

Tradiční český výrobce koupelnových a designových radiátorů představuje čtyři interiérové radiátory, které zaujmou vzhledem i svou konstrukcí. Jejich finální podobu si navíc mohou zájemci přizpůsobit dle vlastního přání.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA