REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Odhlučněná psí bouda má chránit domácí mazlíčky před stresem

Lidé nežijí ve svých domech sami. Dost často jsou jim za spolubydlící zvířecí mazlíčkové. Jenže ne všechny činnosti, které lidští obyvatelé vykonávají, jim jdou k duhu. Automobilka Ford proto přichází s originálním designovým doplňkem smíšených lidsko-zvířecích domácností: odhlučněnou psí boudou.

Ford už dávno není jen automobilka. Kdo má k dispozici technologické laboratoře, nechce je nechat zahálet jen pro jednosměrný výzkum a hledá pro ně uplatnění i mimo sféru obvyklé působnosti. A tak se zdejší inženýři rozhodli aplikovat model audio-odhlučnění, který je využíván v předělu motorů SUV Edge, v dočista novém produktu. Interiérové psí boudě.

Rachejtle nedělají psům dobře

Ohňostroj za okny, to je pro zvířata problém. Přirozené hřmění na obloze ještě snesou, ale neustálé záblesky a rány je značně stresují. Zvlášť, když jej slyší až čtyřikrát hlasitěji, než my. A což teprve, když si jeho majitelé udělají veselý večírek se spoustou hostů v bytě, který považují za své teritorium? „Zvířata jsou pak obvykle dlouhou dobu zděšená, přestrašená nebo netečná,“ vyjmenovává možné scénáře Graeme Hall, populární cvičitel psů.

Odpovědí na předcházení zbytečného stresu má být bezpečný úkryt, designová psí bouda, jejíž stěny jsou pokryty akustickou vložkou. Místo, ve kterém se psi bát nebudou a přijmou je za své bezpečné útočiště. Zmíněná bouda je vybavena pohybovým čidlem, takže prosklené „dveře“ otevře pokaždé, když pes bude chtít dovnitř nebo ven. Nechybí útulný pelíšek, klimatizace, systém regulace vibrací a akustické izolační panely.

Komfort zvířat, nebo jejich majitelů?

To vše proto: „Aby se lidé mohli bavit a pejskové mohli odpočívat.“ Vynález vzbuzuje u majitelů psů rozpačité reakce. Zatímco jedni jej vnímají jako zásadní změnu k lepšímu pro kvalitu života jejich mazlíčků, druzí v něm vidí drahou zbytečnost, která má spíše zajistit nerušený sociální komfort psích majitelů, než jejich zvířecích chovanců.

Samotná myšlenka psí boudy v interiéru přitom špatná není, prostorově vymezená nora či úkryt psům prospívá. Těžko říct, jak se tenhle produkt na trhu prosadí.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Newsfeed

Zdroj: Fotolia.com - Fotokon

Máte starší dům? Hrozí vám nebezpečí radonu?

Radon je půdní plyn, přirozeně se vyskytující v přírodě. Vyskytuje se však i v některých stavebních materiálech. V nízkých koncentracích není pro nás nebezpečný. Problém však nastává, pokud jej ...

Zdroj: Fotolia.com - kojin_nikon

Příspěvek na bydlení. Možná na něj také máte nárok

Může se to týkat i vás. Nenadálou životní situací, kterou může být ztráta zaměstnání, zranění či rozvod přestanete vycházet s financemi. Abyste se neocitli na ulici z důvodů neplacení nájmu, je možné ...

Zdroj: Fotolia.com - goodluz

Jaro - už je čas na bazén?

Pro bazén instalovaný do země platí z hlediska venkovních teplot hned několik omezení, všechny přitom souvisí s mrazy. Nutnost rychlého vybetonování jámy je však opět spojené s tím, že teplota nesmí ...

REKLAMA
REKLAMA