REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

CBRE: Nákupní centrum Novodvorská Plaza změnilo majitele

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, oznámila svou první letošní investiční transakci, akvizici obchodního centra Novodvorská Plaza, při které zastupovala nového majitele společnost Bluehouse.
CBRE: Nákupní centrum Novodvorská Plaza změnilo majitele

Centrum Novodvorská Plaza se otevřelo v roce 2006 zejména pro zákazníky z Prahy 4 a 12 - Lhotka, Kamýk, Modřany a Libuš. V těchto městských částech, v okruhu zhruba deseti minut městskou hromadnou dopravou, žije více než 150 tisíc obyvatel. Centrum tak navštěvuje pět milionů zákazníků ročně. Nákupní centrum má rozlohu cca 26 000 m2, ve kterém nabízí přes sedmdesát obchodů. Mezi ty nejvýznamnější patří hypermarket Tesco, H&M, Lindex, New Yorker, Pepco, CCC, Deichman, Datart nebo Sportisimo.

“Novodvorská Plaza, kterou nám představil investiční tým CBRE, je skvělým rozšířením našeho portfolia v České republice. Nákupní centrum perfektně zapadá do naší fondové strategie, v rámci které centra přestavujeme a modernizujeme. Chceme se zaměřit na další investice do centra a vytvořit moderní maloobchodní destinaci pro okolní komunitu,” říká Iain Fanthorpe ze společnosti Bluehouse.

Transakce je skvělou ukázkou komplexních dovedností CBRE v komerčních nemovitostech, počínaje službami investičního poradenství přes změnu komerční obchodní strategie po poradenství v oblasti rekonstrukce. Během akvizice vznikla nová strategie v oblasti správy majetku a leasingu, která se stala základem pro akvizici investora,“ říká Katarína Brydone, Head of Retail společnosti CBRE Retail.

”České komerční prostory většinou vlastní majitelé, kteří svůj majetek dlouhodobě drží, a tudíž se prodávají zřídka. To spolu s nízkou výstavbou vede k tomu, že český trh trpí nedostatkem kvalitních komerčních investičních příležitostí. Společnost Klepierre prodala centrum Novodvorská Plaza po dvanácti letech. Proto nás těší, že jsme zprostředkováním obchodu přispěli ke zlepšení likvidity českého trhu,“ dodává Vítězslav Doležal, Associate Director Investment Properties společnosti CBRE.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Benešov, ilustrační obrázek © fotolia.com, Julia Mashkova

Nové bydlení vznikne v kasárnách v Benešově

V areálu bývalých Táborských kasáren v Benešově by měly vzniknout další bytové domy. Mají navazovat na zástavbu, která v pětadvacetihektarovém areálu vznikla už v minulých letech. Podle starosty ...

Heřmanův Městec opraví lokalitu Na Haldách

Heřmanův Městec opraví lokalitu Na Haldách

Heřmanův Městec na Chrudimsku letos opraví lokalitu Na Haldách, která je v historickém jádru města. Opravy město připravovalo několik let, stát budou 17 milionů korun. Řekl to starosta Josef Kozel ...

REKLAMA
REKLAMA