Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Pardubice chtějí přes Labe postavit dvě nové lávky

Pardubice chtějí přes Labe postavit dvě nové lávky pro pěší a cyklisty. Jedna by měla spojovat sídliště Závodu míru s Polabinami, druhá park Na Špici s koupalištěm Cihelna na protějším břehu.
Pardubice chtějí přes Labe postavit dvě nové lávky

Blíže svému vzniku je první z nich, řekla to náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

"Jedna majitelka pozemků potřebných pro lávku Na Špici se stále odvolává a namítá podjatost. Napadá územní rozhodnutí, za čtyři roky se nepodařilo dosáhnout pravomocného rozhodnutí," uvedla Dvořáčková.

Lávka mezi sídlištěm Závodu míru a Polabinami by se mohla začít stavět již letos, nejpozději na jaře příštího roku. Projekt je připraven, bude ale nutné schválit potřebných přibližně 40 milionů korun v rozpočtu města. Čeká se také na vydání stavebního povolení.

Obě stavby chce město financovat s pomocí dotace z programu integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace. Příspěvek by měl pokrýt kolem 90 procent uznatelných nákladů.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

děčín, nová lávka pro pěší, architektonická soutěž

Děčín vyhlásil architektonickou soutěž na lávku přes Labe

Děčín vyhlásil architektonickou soutěž na lávku, která propojí břehy Labe podél železničního mostu. Podle návrhu vznikne projekt stavby, jejímž cílem umožnit pěším a cyklistům bezpečně přejít nad řekou. Celkové náklady na dílo se odhadují na 40 milionů korun. Řekla to mluvčí děčínské radnice Markéta Lakomá.

Stavbami roku 2015 jsou most v Jaroměři i dostavba základní školy

Stavbami roku 2015 jsou most v Jaroměři i dostavba základní školy

Stavbami roku 2015 jsou Komenského most v Jaroměři, dostavba základní školy v Dobřichovicích, podzemní komplex na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, nástavba vysoké pece Bolt Tower v Ostravě a obnova budov v areálu Důl Hlubina tamtéž. Výsledky dnes večer vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství,…