REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Obyvatelé Jaroměře oslavili dokončení nového ocelového mostu přes Labe

Nový ocelový most v Jaroměři na Náchodsku, který se stal symbolem předloňských povodní, obyvatelé města veřejně oslavili. V provozu je zdánlivě křehká mostní konstrukce od architekta Mirko Bauma již od poloviny února. Řekl to starosta Jiří Klepsa. Na obrázku níže vidíte ještě starý po povodni snesený most.
Obyvatelé Jaroměře oslavili dokončení nového ocelového mostu přes Labe

Původní most starý zhruba 130 let poškodila povodeň natolik, že se musel nechat strhnout. Komise vybírala z více než pěti desítek návrhů, jak by nový most mohl vypadat. Nejvíc se líbil projekt, který připomíná páteřní obratle. Baum na něm spolupracoval s Davidem Barošem a Vladimírem Janatou.

Lehká ocelová konstrukce, která působí až křehce, má podle starosty odpůrce i příznivce. Starolmilci by možná rádi viděli na původním místě repliku starého mostu. "Mně osobně se ten most líbí. Podle architekta Bauma jde o první most tohoto typu v České republice. Je to reprezentativní dominanta celého města," řekl Klepsa.

Baum již v Královéhradeckém kraji také navrhl lávku pro pěší a cyklisty přes řeku Orlici v Hradci Králové. Jeho nejznámějším dílem je novodobý ocelový krov nad lodí karmelitánského kláštera ve Frankfurtu nad Mohanem.

Režie oslav myslela na tradiční přípitky, proslovy, posvěcení mostu, bubenickou show, vodní fontánu i závěrečný ohňostroj. Stavba mostu stála zhruba 27 milionů korun, 19 milionů získala radnice jako dotaci od ministerstva dopravy, dalších 2,9 milionu korun má město přislíbeno z fondu solidarity. Most je zejména spojnicí mezi školou Na Ostrově a hlavním náměstím.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Senát podpořil výstavbu dálnic ve Zlínském kraji

Senát podpořil výstavbu dálnic ve Zlínském kraji

Senát podpořil urychlení výstavby dálnic z Otrokovic do Břeclavi a z Hulína na hranice se Slovenskem, které by měly zlepšit dopravní situaci ve Zlínském kraji. Horní komora Parlamentu se záležitostí ...

SFDI bude příští rok hospodařit s 86,3 miliardy korun

SFDI bude příští rok hospodařit s 86,3 miliardy korun

Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), ze kterého jsou financovány zejména stavby a opravy silnic a železnic, se příští rok zvýší na 86,3 miliardy korun. Je to téměř o 14 miliard Kč ...

Nový stavební zákon, územní plánování

Odmítne vláda návrh ODS na změny ve stavebním řízení?

Návrh poslanců ODS na změny ve stavebním řízení zřejmě narazí na nesouhlas vlády. Vláda na středečním zasedání zřejmě odmítne návrh občanských demokratů vypustit ze stavebního zákona ustanovení, ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška