REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Výběr sprchového koutu je nyní jednodušší

I v případě, že máte atypicky řešenou koupelnu, máme pro vás řešení. Ať už se jedná o zvláštní rozměry až do výšky 2300 mm, zkosení, výřezy či zkrácené boční stěny, pro SanSwiss – specialistu na atypická řešení – toto není žádný problém.

Jiří V., Náchod se ptá...

Dobrý den, na trhu je široká nabídka sprchových koutů. Chtěl bych si zařídit koupelnu nadčasově, aby mě neomrzela i za pár let. Se sprchovým koutem si však nevím rady. Navíc mám v koupelně nerovné zdi, vysoký strop a také nevím, zda se vyplatí investovat i do vaničky. Prosím o doporučení.

Patrik Hopak, servisní odd. společnosti SanSwiss s.r.o., odpovídá ...

Výběr sprchového koutu rozhodně není jednoduchou záležitostí. Přesně jak píšete ­– na trhu je dnes rozmanitá nabídka sprchových koutů. Rozdíl mezi nimi není však jenom v ceně, ale i v jejich kvalitě. A ta je pro SanSwiss stěžejní. Pokud tedy nechcete objevit nedostatky sprchového koutu až v okamžiku, kdy se začnete sprchovat.

Při výběru sprchového koutu je nezbytné zvážit mnoho faktorů, mezi které nepatří pouze funkčnost, komfort, design, ale je třeba se zamyslet i nad technickými souvislostmi. Nabízíme kouty bezrámové, částečně rámové nebo rámové zástěny s různými tvary profilů, široce otvíratelné křídlové dveře, posuvné dveře s úsporou místa nebo pevné WALK-IN zástěny do velkých koupelen. Navíc si lze vybrat i různé varianty skel – čirá, tónovaná, dekorová nebo skla se sítotiskem. Přičemž je stále důležité myslet na kvalitu sprchových koutů a zástěn.

Jelikož ve Vaší koupelně „bojujete“ s většími nerovnosti svislých stěn, pro Vaši koupelnu bych určitě doporučil částečně rámovou nebo rámovou variantu sprchového koutu.  Univerzálně navržená řada sprchových zástěn SWING-LINE nabízí praktické a funkční řešení přesně pro Vás! Sprchové zástěny SWING-LINE umožňují vyrovnání nerovností svislých stěn pomocí instalovaných svislých profilů. Zajímavý design dotvářejí kvalitní materiály i velké plochy skel.

Rámové sprchové kouty SWING-LINE

Netrváte-li vyloženě na „uzavřeném“ sprchovém koutu, doporučil bych Vám Walk-in zástěnu. Walk-in zástěny, respektive volně stojící pevné stěny jsou oblíbené u mladší i starší generace a rovněž u hendikepovaných osob. Umožňují široký vstup a poskytují velký prostor pro relaxaci při sprchování. Walk-in zástěny lze nainstalovat do rohu i volně do prostoru, na plochou vaničku i na dlažbu. Lze je namontovat vpravo nebo vlevo – dle dispozičního řešení Vaší koupelny. Novinkou v sortimentu SanSwiss jsou Walk-in zástěny EASY Loft v atraktivních provedeních skel (Attic, Industrie, Loft 75 atd.) s černým sítotiskem nebo fólií na přední straně skla. Možná je i kombinace dvou pevných stěn ve stejném nebo zcela odlišném designu (řešení Concept Walk-in EASY včetně spojovacího dílu). Walk-in zástěny jsou často instalovány do loftových bytů v dřívějších průmyslových budovách. Tento prostor je totiž nepříznivě ovlivněn příliš otevřeným prostorem, vysokými stropy a nerovností zdí.

Rád bych zodpověděl i druhou část Vašeho dotazu. Preferujete-li jednolitou podlahu, která přechází volně do sprchového koutu, instalace sprchového koutu přímo na dlažbu bude pro Vás tím nejlepším řešením. Koupelna bude vypadat opticky větší a prostornější. Nevýhodou může být mnohdy nepříjemný kontakt bosých nohou s podlahou. V případě montáže na dlažbu musí mít podkladový beton dostatečný spád pro zajištění správného odtoku vody. Výhodou instalace na sprchovou vaničku je to, že podklad pod vaničkou může být rovný, neboť spád pro odtok je vytvořen již v samotné vaničce. V současné době jsou oblíbené sprchové vaničky z litého mramoru od společnosti SanSwiss. Tlumí hluk, poskytují tepelnou izolaci a umožňují pohodlný a díky speciální protiskluzové úpravě i bezpečný vstup do sprchy. Vaničky lze nainstalovat na podlahu nebo na nožičky s předním panelem. Sprchové vaničky splňují kritéria EN 14527:2016, tato norma mimo jiné ošetřuje i stabilitu dna (možné zatížení až do 150 kg při montáži na podlahu), čistitelnost, bezproblémové vypouštění vody a odolnost proti změnám teploty a chemikáliím.

SanSwiss s.r.o.

logoPopovická 1123
50601 Jičín

telefon: 493 644 411 (ústředna)
e-mail: prodej@sanswiss.cz

web: www.sanswiss.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA