REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Rozšířilo se Centrum bydlení a designu Křižíkova v pražském Karlíně

Centrum bydlení a designu Křižíkova v pražském Karlíně inspiruje moderními trendy i historií. Sloužit bude architektům, designérům, developerům i koncovým zákazníkům jako místo pro plánování schůzek, navazování vzájemné spolupráce při řešení projektů, ale především jako prostor, ve kterém může architekt i zákazník načerpat inspiraci pro stavbu nového domu či rekonstrukci bytu.

Na více než tisíc metrů čtverečních inspirace se rozšířilo Centrum bydlení a designu Křižíkova v pražském Karlíně, které bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 11. října. Devět zbrusu nových, dispozičně oddělených, ale ideově propojených showroomů prezentuje materiály od hrubé stavby (cihelné výrobky HELUZ) až po interiérové osvětlení či dveře.

Myšlenky se mají rodit na inspirativním místě

Centrum bydlení a designu Křižíkova v pražském Karlíně navazuje na obdobný projekt Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně. „Aby byl váš domov jedinečný a vy jste se v něm cítili šťastně, spokojeně a bezpečně, je potřeba, aby už i prvopočátky myšlenek o jeho realizaci vznikaly na jedinečném a inspirativním místě. Místě, kde se budete cítit komfortně a zároveň vám nabídne kreativní prostor pro ty nejlepší možné nápady,“ vysvětluje koncept centra mezi ulicemi Sokolovská a Křižíkova jeho majitel Ing. Radek Černý. Podobně jako v Brně si i v pražském Centru bydlení a designu Křižíkova návštěvníci udělají představu jak o celkové hrubé stavbě (cihlářský sortiment HELUZ), tak i o interiérovém vybavení, od podlah (Supellex), nábytku (DEHO), přes zařízení koupelen (Keraservis), osvětlení (Monobrand), dveře (Porte Karpi) či vytápění (Korado) až po vybavení pro zahradu (pergoly a stínění WoodAl a venkovní dlažby Presbeton).

Centrum bydlení a designu Křižíkova sídlí v někdejší budově automobilky FORD

Centrum bydlení a designu Křižíkova se nachází nejen na jedinečném místě pražského Karlína, výjimečné jsou svojí bohatou historií i samotné prostory centra. Budova, ve které nyní Centrum bydlení a designu Křižíkova z části sídlí, vznikala v letech 1928 - 1930 pod dohledem architektů Ernsta Mühlsteina a Victora Fürtha jako administrativní budova automobilky FORD. Významní židovští architekti se rozhodli v roce 1928 své myšlenky realizovat na ulici, která již tenkrát doslova žila. Tehdy ulice Královská, hlavní třída Karlína, dnes ulice známá jako Sokolovská, je nejenom hlavní spojnicí pražského Nového města s Vysočany, stala se zároveň vlajkovou lodí Křižíkovy elektrické tramvajové dráhy. Křižík se pro celý Karlín stal opravdovou osobností, proto je jeho jménem pojmenována i sousedící souběžná ulice.

Moderní cihly HELUZ jsou vystaveny na pozadí téměř stoletých cihel

Odkaz starých časů budovy lze vnímat i dnes. Při realizaci Centra bydlení a designu Křižíkova bylo totiž zachováno například zábradlí, kastlová okna a někde dokonce i původní cihly, které vyniknou v kontrastu s moderním vybavením. „Jsme rádi, že můžeme prezentovat naše cihlářské výrobky HELUZ v důstojném prostředí designového showroomu, nejen na paletách ve stavebninách. Je symbolické, že naše moderní materiály vystavujeme v téměř stoleté cihelné budově, kde byly původní cihly ve zdivu odkryty, jsou přiznané a dotvářejí tak prostředí showroomu,“ komentuje expozici společnosti HELUZ Petr Stejskal, obchodní ředitel.

Křižíkova spojuje historii i moderní řešení

„Budova, ve které sídlíme, je jedním z nejstarších objektů v  lokalitě Karlína. Historie místa je skvělým impulsem pro kreativní řešení a nápady, které budete chtít realizovat i ve svém domově. Křižíkova spojuje historii i moderní řešení spolu s novinkami a trendy v bydlení. To vše můžete v Centru bydlení a designu Křižíkova vnímat a právě zde se rozhodovat pro řešení vašeho domova,“ dodává majitel centra Ing. Radek Černý.

Centrum bydlení a designu Křižíkova navazuje na Centrum Sokolovská otevřené v říjnu 2015. Nyní dochází k významnému rozšíření celého centra a další rozšíření je naplánováno na prosinec roku 2020, kdy se centrum zpřístupní pasáží z ulice Křižíkova. 

HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

logo
U Cihelny 295
373 65 Dolní Bukovsko

zelená linka: 800 212 213
e-mail: info@heluz.cz

web: www.heluz.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Heluz

Informace o aktuálním stavu zakázky poskytuje Můj HELUZ

Extrémní zájem stavebníků udělal z cihel během uplynulé stavební sezony téměř rychloobrátkové zboží, jak rychle mizely z palet ve stavebninách. O to zajímavější se pro zákazníky společnosti HELUZ stala možnost sledovat aktuální stav své zakázky na webových stránkách www.heluz.cz. Služba typická a standardní pro…

Semináře HELUZ od A do Z poradí nejen s návrhem nulových domů

Semináře HELUZ od A do Z poradí nejen s návrhem nulových domů

V osmi krajských městech proběhne během ledna a února série odborných konferencí HELUZ od A do Z na téma stavby rodinných domů s konstrukčními systémy HELUZ. Jak navrhovat nulové domy po roce 2020? Proč se bez komínu neobejdeme ani v nulovém domě? Anebo nač si dát pozor při navrhování nosných konstrukcí? To je výběr…

Zdroj: EBM Construct

Lakepark residence na břehu Máchova jezera

Lakepark residence ve Starých Splavech na břehu Máchova jezera byla k úspěchu doslova předurčena, již během výstavby získala např. cenu architektů v soutěži Realitní projekt roku 2016. Nyní tedy projekt společnosti EBM Group přidal v soutěži Stavba roku Libereckého kraje 2018 dvě nejvyšší ocenění: Kromě Hlavní ceny…

Zimní soutěž o hřejivé odměny

Zimní soutěž o hřejivé odměny

Společnost HELUZ vyhlásila soutěž „Vyfoť teplo“, ve které se fantazii meze nekladou, proto se jistě dočkáme pozoruhodných snímků, podobně jako tomu bylo v projektu „Vyfoť zvuk“. Vstupenkou je fotografie zachycující moment evokující teplo, kterou je možno do soutěže přihlásit až do 31. ledna 2019.

Z cihelného systému HELUZ můžete stavět i v mírné zimě

Z cihelného systému HELUZ můžete stavět i v mírné zimě

Při dodržení zásad pro zdění v zimním období můžete stavět i v zimě. Cihlářská společnost HELUZ doporučuje využít při zdění zimní varianty pojiv, tzv. zimní malty. Společnost HELUZ dodává všechny své maltové směsi i jako zimní varianty, tedy pro zdění cihelných bloků při teplotách mezi -5 °C a +15°C.

Prováděcí příručka pomůže postavit dům i laikům

Prováděcí příručka pomůže postavit dům i laikům

Ať už stavíte svépomocí, nebo si chcete ohlídat kvalitu práce řemeslníků, Prováděcí příručka od společnosti HELUZ vám na každém kroku poradí do nejmenšího detailu. A to včetně podrobné a názorné obrazové dokumentace, která vám vysvětlí i stavbařský slang, jako je pata či koruna zdiva, převazba cihel nebo maltové lože.

Proč lze řadit cihelné stavby do trvale udržitelné výstavby

Proč lze řadit cihelné stavby do trvale udržitelné výstavby

On-line vysílání: setkání s odborníky, aniž by bylo zapotřebí opustit svůj počítač. Zúčastněte se on-line vysílání webináře HELUZ na téma „Cihla byla je a bude! A my víme proč“ v pátek 26. října 2018 od 10 do 11 hodin.

Společnost HELUZ vytvořila studijní aplikaci pro středoškolské stavební obory

Společnost HELUZ vytvořila studijní aplikaci pro středoškolské stavební obory

Neblahou situaci s absencí studijních materiálů by měla změnit aplikace Stawebnice, nová interaktivní online učebnice, kterou vytvořili odborníci ze společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Stawebnice je primárně určena pro střední odborné školy a učiliště, protože s moderními stavebními materiály a technologiemi…

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA