REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Společnost HELUZ vytvořila studijní aplikaci pro středoškolské stavební obory

Neblahou situaci s absencí studijních materiálů by měla změnit aplikace Stawebnice, nová interaktivní online učebnice, kterou vytvořili odborníci ze společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Stawebnice je primárně určena pro střední odborné školy a učiliště, protože s moderními stavebními materiály a technologiemi by měli pracovat vzdělaní řemeslníci.

O učebnicích pro stavební obory na středních školách a učilištích se dá říci, že se dědí z generace na generaci. Tak staré, respektive zastaralé už jsou. Přitom stavební materiály a technologie udělaly za poslední roky pokrok, který lze přirovnat k přechodu od pevných telefonních linek k smartphonům. Neblahou situaci s absencí studijních materiálů by měla změnit aplikace Stawebnice, nová interaktivní online učebnice, kterou vytvořili odborníci ze společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Stawebnice je primárně určena pro střední odborné školy a učiliště, protože s moderními stavebními materiály a technologiemi by měli pracovat vzdělaní řemeslníci. Využít ji lze i pro samostudium a zdarma si ji stáhnout do chytrých telefonů, tabletů či notebooků. Stawebnice je po počítačové „hře“ Virtuální stavění další ukázkou, jak společnost HELUZ uvádí do života Komenského metodu škola hrou i pro studium odborných předmětů.

Stawebnice pomůže s výukou už v letošním školním roce

Internet a počítačová technika pomáhá při výuce snad ve všech oborech a zkrátka by neměli přijít ani mladí stavaři. Se začátkem letošního školního roku se proto středoškolákům a učňům dostává do ruky, či spíše do počítačů nová aplikace „Stawebnice“. Jedná se o interaktivní učebnici pro budoucí profesionály v oblasti zděných staveb, kterou lze využít jak v samotných hodinách při výkladu odborné látky, tak i pro samostudium. Aplikaci si může kdokoli zdarma stáhnout do chytrého telefonu, notebooku i tabletu. Stawebnice má svoji teoretickou část, praktická cvičení a sekci testů pro ověření znalostí. „Reakce učitelů jsou pochvalné, zejména pokud jde o obsahovou stránku Stawebnice. Kvůli zastaralosti stávajících učebnic používali k výuce všechno možné, včetně vysokoškolských skript, ale ta jsou pro střední školy a učiliště složitá. Stawebnice informuje o moderních materiálech a technologiích na úrovni odpovídající středoškolskému vzdělání,“ podělil se o reakce učitelů ing. Zdeněk Kobza, produktový speacialista společnosti HELUZ, který novou aplikaci již představil na desítkách škol a učilišť. Informace obsažené v učebnici bude možné podle potřeby aktualizovat online.

HELUZ zapojil do vzdělání stavařů i počítačovou hru

Už na loňském veletrhu FOR ARCH představila společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. počítačovou „hru“ Virtuální stavění, která budoucí profesionální řemeslníky učí základní postupy a pravidla pro stavbu zdí včetně konstrukčních detailů. Ve speciálním programu si každý může vyzkoušet například vyzdění rohu přesně podle prováděcího postupu, dozdění otvoru pro okno a usazení překladu nebo zdění s cihlou HELUZ Family 2in1. Program je určen všem, kteří mají rádi počítačové hry a při tom chtějí zdokonalit svůj um a šikovnost při praktické stavební činnosti. Virtuální stavění je bezpečné a čisté řešení, při kterém si studenti a učňové ověří správnost stavebních postupů, aniž by jim hrozilo riziko při manipulaci s těžkými materiály, jako jsou např. překlady, a školní dílna zůstane čistá. Virtuální stavění navíc umožní i opakování postupů, což je ve skutečnosti v podstatě nemožné, a při výuce se dostane opravdu na všechny. A pokud si virtuální stavebník neví rady, program ho upozorní na špatný postup a poradí správné řešení.

HELUZ je tradičním partnerem mezinárodní soutěže Řemeslo/Skill 2018

Spolupráci se středními odbornými a učňovskými školami se přední český výrobce stavebních hmot – HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. věnuje systematicky. Poskytuje jim materiální podporu pro praktickou výuku, organizuje exkurze do svých moderních výrobních závodů, aby si zde mladí stavaři udělali představu o výrobě novodobých cihel, studentům a učňům předávají zkušenosti techničtí zástupci a v neposlední řadě je HELUZ tradičním partnerem mezinárodní soutěže Řemeslo/Skill 2018 v oboru zedník a zednické práce ve Vysokém Mýtě.

HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

logo
U Cihelny 295
373 65 Dolní Bukovsko

zelená linka: 800 212 213
e-mail: info@heluz.cz

web: www.heluz.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Rozšířilo se Centrum bydlení a designu Křižíkova v pražském Karlíně

Rozšířilo se Centrum bydlení a designu Křižíkova v pražském Karlíně

Centrum bydlení a designu Křižíkova v pražském Karlíně inspiruje moderními trendy i historií. Sloužit bude architektům, designérům, developerům i koncovým zákazníkům jako místo pro plánování schůzek, navazování vzájemné spolupráce při řešení projektů, ale především jako prostor, ve kterém může architekt i zákazník…

Prováděcí příručka pomůže postavit dům i laikům

Prováděcí příručka pomůže postavit dům i laikům

Ať už stavíte svépomocí, nebo si chcete ohlídat kvalitu práce řemeslníků, Prováděcí příručka od společnosti HELUZ vám na každém kroku poradí do nejmenšího detailu. A to včetně podrobné a názorné obrazové dokumentace, která vám vysvětlí i stavbařský slang, jako je pata či koruna zdiva, převazba cihel nebo maltové lože.

S cihlou Heluz Family 2in1 s integrovanou izolací protopíte méně

S cihlou Heluz Family 2in1 s integrovanou izolací protopíte méně

„ Cihly svou roli plní skutečně na jedničku. Doteď nemohu uvěřit tomu, že zde, v domě s mnohem větší podlahovou plochou, protopíme méně než v našem předchozím panelákovém bytě. “, říká paní Michaela z beskydské obce nedaleko Rožnova pod Radhoštěm.

Těžká střecha pro moderní stavby z keramobetonových panelů HELUZ

Těžká střecha pro moderní stavby z keramobetonových panelů HELUZ

Společnost HELUZ nabízí konstrukci šikmé střechy z keramobetonových panelů HELUZ. Výhodné konstrukční řešení, které dosahuje vysokého uživatelského standardu. Pro moderní stavby s nízkou energetickou náročností má těžká střecha mnoho výhod např. proti klasickým krovům.

Cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 - na stejné ploše více místa

Nová cihla HELUZ AKU 21 broušená: Místo hluku místo

Novinka výrobce HELUZ má oproti jiným klasickým cihelným materiálům řadu technických zdokonalení, lepší akustické, zvukově izolační a tepelně izolační vlastnosti. Jaké jsou výhody štíhlé konstrukce cihly, co to znamená pro investora a co pro stavební firmu? Odpovědi na tyto a další otázky přinášíme v následujícím…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA