REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

ADMD oslavila 18. narozeniny

V letošním roce uplynulo již osmnáct let od založení ASOCIACE DODAVATELŮ MONTOVANÝCH DOMŮ (ADMD) – organizace, která sdružuje kvalitní certifikované výrobce a dodavatele montovaných rodinných domů a staveb bytové i občanské vybavenosti na bázi dřeva.

Základním úkolem ADMD je prosazování staveb se dřevěnou nosnou konstrukcí na stavebním trhu v ČR, popularizace technologií a konstrukcí z dřevní hmoty, kultivování podnikatelského prostředí a zabezpečení kvality pro tento segment stavebnictví prostřednictvím certifikace podle DOKUMENTU NÁRODNÍ KVALITY (DNK), který zajišťuje normami požadovanou vysokou technickou a kvalitativní úroveň výroby a montáže staveb na bázi dřeva, které členské organizace ADMD na trhu v České republice realizují.

Za dobu, co ADMD na trhu dřevostaveb v České republice působí, došlo k výraznému kvantitativnímu i kvalitativnímu rozvoji oboru:

Rok Počet dokončených
RD v ČR (v ks)
Počet dokončených dřevostaveb
RD v ČR (v ks)
Podíl dřevostaveb na trhu
RD v ČR (v %)
2000 10 235 133 1,30
2017 14 548 2 159 14,84

V současné době sdružuje Asociace dodavatelů montovaných domů celkem 24 členů (certifikovaných výrobců dřevostaveb) a 38 partnerů (tj. firem z oboru stavebnictví, které s ADMD úzce spolupracují). Členové ADMD vycházejí z poznání, že výrobky, tj. montované stavby na bázi dřeva, které uvádějí na trh, musí dlouhodobě zabezpečovat základní potřeby člověka a lidské společnosti a jsou na ně tudíž kladeny vysoké nároky z hlediska řady různých funkcí po dobu jejich užívání.

Dřevostavby realizované členskými firmami Asociace dodavatelů montovaných domůDřevostavby realizované členskými firmami Asociace dodavatelů montovaných domů

Všechny členské společnosti ADMD garantují vysokou kompetenci při realizaci stavby montovaného domu, a to od projektové přípravy až po předání domu investorovi. Jednou z podmínek přijetí do Asociace je mimo jiné i to, že zájemce o členství musí, kromě povinné certifikace a pravidelných dohledů dle DNK, prokázat kompetence a zkušenosti v oboru výroby a montáže dřevostaveb po dobu minimálně tří let a musí také předložit reference na minimálně dvacet úspěšně realizovaných domů. Objednat si svůj nový dům u společnosti, která výše uvedené podmínky nesplňuje, tj. není členem ADMD, může být pro investora rizikové, protože následně nemusí být se svým domem a jeho kvalitou spokojen.  

V posledních letech nabízí Asociace investorům různé služby, jako je např. poradenství při výběru zhotovitele domu, doporučení kompetentních stavebních dozorů nebo službu smírčího orgánu (ombudsmana) pro dřevostavby. Od září letošního roku má ADMD také nové webové stránky www.admd.cz, které jsou mimo jiné optimalizovány pro mobilní telefony a tablety.

Dřevostavby realizované členskými firmami Asociace dodavatelů montovaných domůDřevostavby realizované členskými firmami Asociace dodavatelů montovaných domů

Při příležitosti 18. výročí od založení Asociace dodavatelů montovaných domů chci poděkovat také portálům TZB-info.cz a ESTAV.cz za výbornou spolupráci při rozvoji dřevostaveb v ČR tím, že o této technologii a o aktivitách ADMD pravidelně informují.

Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Den otevřených dřevostaveb už je za dveřmi

Den otevřených dřevostaveb už je za dveřmi

Už v sobotu 5. 10. 2019 si budou moci návštěvníci po celé České republice ZDARMA prohlédnout 39 rozestavěných i dokončených dřevostaveb. Domy budou otevřeny od 10:00 do 17:00 za přítomnosti odborníků z prověřených firem v ADMD, kteří staví dřevostavby v souladu s certifikací Dokument národní kvality.

Dřevostavby se staví stále více

Dřevostavby se staví stále více

Statistiky výstavby domů ukazují v posledních letech každoroční nárůst výstavby. Je tomu tak i v případě dřevostaveb, jejich procento výstavby se však každoročně výrazně zvyšuje. Za rok 2018 překročily již hranici 16 % ve výstavbě rodinných domů. To je hlavním důkazem, že jsou domy ze dřeva stále více oblíbené a pro…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA