REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Dokument národní kvality ADMD: Vizitka zhotovitele dřevostavby, jistota pro stavebníka

Vybrat si správného zhotovitele nové dřevostavby nemusí být pro vás, budoucího stavebníka, vždy jednoduché, protože počet firem, které se výstavbě dřevostaveb v České republice věnují, neustále roste, přičemž ne všechny jsou kompetentní kvalitní dům postavit.

Objektivní měřítko, jakou firmu si máte vybrat neexistuje a je tedy pouze na vás, zda se budete při výběru budoucího zhotovitele svého domu orientovat podle nejnižší nabídkové ceny, podle množství firmou postavených domů, referencemi od zákazníků, internetové prezentace zhotovitele, nebo vystupováním obchodního zástupce. Našli bychom jistě ještě další kritéria, ale jejich slabým místem je subjektivita, protože pro každého je důležité něco jiného, přičemž kvalitně postavený dům a Vaše následná spokojenost je to nejdůležitější.  

Existuje však jeden nástroj, za jehož objektivitu se zaručuje nezávislá a akreditovaná zkušební instituce. Jedná se o mezi stavebníky uznávaný DOKUMENT NÁRODNÍ KVALITY ADMD.  Zmíněnou nezávislou institucí je Výzkumný a vývojový ústav dřevařský Praha (VVÚD), který ve spolupráci s Asociací dodavatelů montovaných domů (ADMD) vyvinul již v roce 2007 účinnou certifikaci pro kontrolu kvality dřevostaveb od členů Asociace.

Vzorový dům

Dokument národní kvality (DNK) je směrnicí o zajišťování a dodržování kvality montovaných domů na bázi dřeva zaměřený na projekční a technickou přípravu, kvalitu materiálů, deklaraci základních požadavků na konstrukce podle stavebního zákona a prováděcí činnosti (montáž, výroba prefabrikátů atd.).

Co pro vás Dokument národní kvality znamená

Především záruku a jistotu v tom, že pokud vám dům postaví zhotovitel, který je nositelem certifikace DNK, budou dodrženy všechny normy a předpisy jak při výrobě, tak i během montáže vašeho nového domu.

Zatímco základní certifikace, vyžadovaná zákonem o technických požadavcích na výrobky, požaduje kontrolu pouze jednou za rok ve výrobním závodě a zaměřuje se jen na finální výrobek, tedy panel, kontrola podle DNK probíhá u firem z ADMD jak ve výrobě, tak i přímo na staveništi během montáže, kde je formou externího auditu posouzeno dodržování technologické kázně, stanovuje a sleduje se systém kritických bodů konstrukce, povinně se provádí Blower door test, a to vše minimálně dvakrát ročně. Dokument národní kvality je cenný také v tom, že řeší a kontroluje jenom panelovou, ale i staveništní montáž.

Prostřednictvím DNK dostáváte k dispozici nástroj, který objektivně prokáže, že firma, která disponuje certifikátem DNK, je kompetentní dostát svým proklamacím a vaše peníze vám zhodnotí v kvalitní investicí v podobě bezproblémového rodinného domu.

V České republice zatím není zákonem vyžadována kontrola firem provozujících staveništní montáž. Dokument národní kvality to však předepisuje a je pouze na rozhodnutí každé firmy, se kterou budete o svém domě jednat, zda vám prokáže, resp. deklaruje svou kvalitu právě tímto způsobem.

Vzorový dům

Pro vás je však certifikace, resp. značka DNK, která byla po splnění všech podmínek udělena zhotoviteli vašeho domu, jednoznačným signálem, že vybraná firma, které jste dali důvěru, je schopna dostát svým závazkům a že právě od ní se vám dostane jistoty a spokojenosti na cestě k vašemu vysněnému novému domu v klidu a bez komplikací.

Prokazatelnou hodnotu certifikace podle DNK oceňují a zohledňují také některé naše banky, které vám zajistí financování vaší nové dřevostavby za zvýhodněných podmínek.  

Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

ADMD oslavila 18. narozeniny

ADMD oslavila 18. narozeniny

V letošním roce uplynulo již osmnáct let od založení ASOCIACE DODAVATELŮ MONTOVANÝCH DOMŮ (ADMD) – organizace, která sdružuje kvalitní certifikované výrobce a dodavatele montovaných rodinných domů a staveb bytové i občanské vybavenosti na bázi dřeva.

DEN DŘEVOSTAVEB 2018 – přehled otevřených domů zveřejněn

DEN DŘEVOSTAVEB 2018 – přehled otevřených domů zveřejněn

Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) pořádá pro všechny příznivce dřevostaveb akci „Den otevřených dřevostaveb 2018“, která se bude konat v sobotu dne 6. 10. 2018 od 10:00 do 17:00 hodin, kdy budou otevřeny a zpřístupněny vybrané vzorové a referenční stavby členských firem ADMD na území celé České republiky.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA