REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

For Arch 2018: Nová zelená úsporám a Technologické fórum

Veletrh FOR ARCH 2018 odstartoval včera 18. 9. 2018 za účasti politických špiček a kromě debaty nad stavem stavebnictví proběhlo technologické fórum na téma Inovace a technologie. Mezi nejočekávanější novinky patřil ohlášení nových dotací v programu Nová zelená úsporám. I veletrh FOR ARCH se připojuje k oslavám 100 let republiky tématickou výstavou o architektuře České republiky a Slovenska za uplynulé století.
For Arch 2018: Nová zelená úsporám a Technologické fórum

V úterý 18. září 2018 dopoledne byl zahájen za účasti ministra dopravy Dana Ťoka, Kláry Dostálové ministryně pro místní rozvoj, Richarda Brabce ministra životního prostředí a Pavla Sehnala předsedy představenstva PVA veletrh For Arch, největší festival stavebnictví v České republice.

Pavel Sehnal po uvítání přítomných zhodnotil ve stručnost stav českého stavebnictví: „Po hubených letech přichází doba, kdy je stavebnictví v rozkvětu. Limitem pro nás je nedostatek řemeslníků a pracovníků, který je částečně způsoben disproporcí ve školství. Rád bych z tohoto místa poprosil vystavovatele, aby věnovali pozornost mladými lidem i zde na výstavišti. Možná jim přímo neprodáte střechu a nebudete z nich mít okamžitý zisk, nicméně je svým přístupem můžete nalákat ke stavebnímu oboru. Mladé lidi stavebnictví potřebuje.“

Že podpora mladých lidí a dětí nejsou jen planá slova, ale stojí za nimi i činy organizátorů veletrhu, dokládá pohled do doprovodného programu. V sobotu se budou totiž v hale 6 konat dětské dílničky pro rodiny s dětmi v rámci projektu Kutil Junior. To však trochu předbíháme.

Technologické fórum

Mezi zahajovací akce veletrhu FOR ARCH patří již druhým rokem Technologické fórum, které cílí převážně na zástupce státní správy, samosprávy, projektanty, inženýry a realizační firmy. Zatímco v loňském roce byla velkým tématem novela stavebního zákona, letos to bylo hodnocení dosavadního vývoje ve stavebnictví, kromě jiného i v kontextu soudobých trendů v hospodářské politice Evropské unie. Panelová diskuse se nesla spíše v kritickém duchu (novela zdaleka nesplnila všechna očekávání) a byly zde tlumeny i politické ambice diskutujících. Konstruktivněji probíhala odpolední debata, která odhalovala nové trendy ve stavebnictví, včetně dobrých příkladů staveb. Mezi hlavní témata patřilo zejména Stavebnictví 4.0, BIM, automatizace a robotizace ve stavebnictví a možnost víceoborové spolupráce.

Novinky v Nové zelené úsporám představeny na veletrhu FOR ARCH 2018

Přesně v poledne vyhlásil ministr životního prostředí Richard Brabec na stánku MŽP novinky v Nové zelené úsporám. Jako první se to mohli hned po přítomných na veletrhu dozvědět diváci živého vysílání portálu TZB-info.cz.

Mezi hlavní novinky programu NZÚ patří

  • Dotace na zateplení svépomocí
  • Dotace na výměnu kamen
  • Kompletní vyřízení přes internet.

Kompletní novinky v programu Nová zelená úsporám jsme sdělovali i v článku na ESTAV.cz.

Tradice českého stavebnictví na FOR ARCH 2018

Při procházce po veletrhu lze na některých expozicích narazit na připomínku oslav 100 let od vzniku Československé republiky. Samostatná výstava v hale 1, poblíž stánku TZB-info a ESTAV.cz je věnována českým a slovenským stavbám uplynulého století. V hale 6 je tématem práce kameníků a sochařů z Hořic kompozice inspirovaná číslicemi 1918 a 2018. Výročí připomínají i někteří výrobci stavebních materiálů, například na velkém stánku firmy Best se návštěvníci mohou cítit jako při cestování časem, stánek je zakomponován na celou šířku výstavní haly, jedna polovina se odkazuje k minulosti, druhá polovina expozice ukazuje současný design.

Právní poradna zdarma

Dnes 19. září můžete na stánku ESTAV.cz využít právní poradnu zdarma. Je zde přítomna JUDr. Petra Adámková, Ph.D. která je připravena konzultovat vaše dotazy ohledně povolování staveb i sousedských sporů. V pátek bude přítomen pan Radek Motzke, advokát a autor oblíbených článků na ESTAV.cz, který bude taktéž poskytovat své rady pro návštěvníky veletrhu zdarma. Kompletní informace o právní poradně jsme publikovali dříve.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu For Pasiv, For Therm, For Wood

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den třetí

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den třetí

I ve třetím veletržním dnu akce For Arch redakce ESTAV.cz a TZB-info vysílala ze svého stánku rozhovory s odborníky. Témata byla opět různorodá, rozhovory zaměřené na koncové stavebníky i odborníky. A kdo že přišel do studia ve čtvrtek?

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den druhý

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den druhý

Středa byl druhý veletržní den akce For Arch. Taktéž druhý den živého vysílání redakcí ESTAV.cz a TZB-info ze stánku. Druhý den pozvání do vysílání přijali právníci, energetický specialista nebo výzkumnice univerzitního centra UCEEB a mnozí další. Veškeré rozhovory si můžete prohlédnout v celodenním streamu.

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den první

Živé rozhovory ESTAV.cz a TZB-info z For Arch: Den první

Portály ESTAV.cz a TZB-info vysílájí živě z veletrhu For Arch přímo ze svého stánku rozhovory se zajímavými hosty na rozličná stavební témata. V prvním dnu jste tak mohli vidět rozhovory na téma zdravých budov, komentáře k situaci na realitním trhu, či technická témata o řešení větrání či požární odolnosti plochých ...

Zdroj: Fotolia.com - vege

ZDARMA: Právní poradna od ESTAV.cz na veletrhu For Arch 2019

Nevyznáte se ve stavebním právu? Řešíte konflikt se sousedy? Potřebujete pomoci objasnit proces povolení stavby? Řešíte konflikty se stavební firmou? Na co si dát pozor před podepsáním rezervační smlouvy? Tyto a další vaše otázky vám pomůžeme řešit osobně na veletrhu For Arch 2019 na stánku ESTAV.cz! Využijte ...

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA