REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak vybrat kalové čerpadlo?

Je to velmi dobrý pomocník, který najde využití nejenom na stavbách, ale třeba také u rodinných domů. Pokud chcete vybrat kvalitní kalová čerpadla, podívejte se na několik našich rad, které vám s výběrem pomohou.
Jak vybrat kalové čerpadlo?

V první řadě je dobré si ujasnit, co všechno je s nimi možné čerpat.

  • Znečištěnou vodu
  • Splašky z jímek
  • Zatopené sklepy

Při výběru hleďte na výtlak

Jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů, který se primárně odvíjí i od toho, na co bude nejvíce využíváno. Takzvaný výtlak je hodnotou, která vám říká, jak vysoko čerpadlo dokáže vytlačit vodu. Kladem je, že s ohledem na celkovou všestrannost využití se výrobci snaží o to, aby byl výtlak co možná největší. Proto uvedeme, že naprostý standard je u řady kvalitních modelů hodnota v rozmezí 15 – 20 metrů.

Nezapomínejte na hodnotu průtoku

Výše zmíněné kritérium je spojeno hlavně s důležitostí toho, z jaké výšky můžete vodu čerpat. Nyní se podíváme na hodnotu průtoku, který je také velmi důležitý. Jedná se o parametr, který říká, kolik dokáže čerpadlo běžně přečerpat za minutu svého provozu. Opět se podíváme i na standardní hodnotu, která se pohybuje okolo 1 000 litrů za minutu. Průtok laicky řešeno ovlivní dobu, která je potřebná k plnohodnotnému odčerpání. Čím větší objem vody vyčerpání, tím lepší je větší průtok.

Důležitým parametrem je i průchodnost částic

Ta je u kalových čerpadel nezbytná, jelikož nečerpají čistou, ale právě znečištěnou vodu. Jak velké částice dokážou nasát, to určuje právě hodnota označená jako průchodnost. Ta může být v jednotkách milimetrech, stejně jako se může jednat o průchodnost částic, které jsou velké i desítky milimetrů. A zde se tak opět vracíme na samotný začátek a určení toho, co se bude s čerpadlem čerpat. Je rozdíl zatopený sklep, nebo třeba zatopený výkop na stavbě.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Fotolia.com - photo 5000

Máte před sebou nabídku na vrt pro tepelné čerpadlo a nejste si stále jisti výběrem? XII.

Chcete vědět, zda ten nebo ti poskytovatelé nabídek udělal nebo udělali korektní nabídku? Je nabídka taková, jaký je stav vývoje techniky? Byly dodrženy platné směrnice? Tyto informace mají konec konců rozhodující důležitost. Vy však nejste žádnou expertkou, žádným expertem? Proč byste také měli být.

Tepelná čerpadla MasterTherm ovládejte odkudkoliv na světě on-line

Tepelná čerpadla MasterTherm ovládejte odkudkoliv na světě on-line

Nově vyvinutá technologie připojení tepelných čerpadel Master Therm k internetu přináší celou řadu významných výhod. Tepelné čerpadlo můžete ovládat přes internet pomocí tabletu nebo chytrého telefonu. Navíc nyní již bez potřeby statické IP adresy.

Zdroj: Fotolia.com - sir270

Na dimenzování délky vrtu tepelného čerpadla se nevyplatí šetřit X.

Na vyvrtaných metrech se rozhodně nevyplácí šetřit. Nutné a možné výkony při odběru tepla ze země jsou závislé na počtu provozních hodin a na geologii, kterou lze očekávat v místě vrtu. Podloží se liší podle lokality, v celé republice nejsou možné stejné výkony při odběru energie ze země. Dnes jsou běžné hloubky vrtů…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA