Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Stavební systém – cesta jak postavit bez stresu a se zárukou úspěchu

Současní výrobci stavebních materiálů už těžko přijdou s výrazným zlepšením tepelněizolačních vlastností nebo zcela novým řešením. Proto se jejich inovace zaměřují na to, jak stavebníkům zjednodušit výstavbu a snížit rizika chyb. Vytvářejí proto kompletní stavební systémy, z nichž nejucelenějším řešením celé stavby včetně povrchových úprav je Ytong.

Co si pod pojmem kompletní stavební systém v případě Ytongu představit?

Ytong se už několik let profiluje jako kompletní „až po střechu“. Nyní je potřeba doplnit několik nových věcí – je to systém, který lze použít od samotných základů, protože jeho součástí je zakládací řada tvárnic Start. Podstatnou inovací je také to, že přibyly systémové doplňky pro vnějšívnitřní povrchové úpravy. Nabízíme nyní tedy skutečně kompletní řešení celé stěny a včetně detailů, jako je například žaluziový kastlík. Tam, kde má zákazník speciální požadavky na tepelněizolační vlastnosti nebo akustiku, lze použít pokročilé řešení našich dalších značek – akustických tvárnic Silka a minerálních desek Multipor pro vnější i vnitřní zateplení. Jsou to materiály stejného složení jako Ytong a jsou tedy vyvinuty tak, aby se daly používat společně bez jakýchkoli rizik, která někdy použití nesourodých materiálů přinášejí.

Jaké výhody to přináší stavebníkům?

Výhodou tohoto řešení je nejen kompatibilita a stejné vlastnosti prvků – samozřejmě, že všechny komponenty byly dlouhodobě testovány a vyvinuty tak, že eliminují kritická místa na stavbě, vzájemně podporují své tepelněizolační vlastnosti a vytvářejí zdravé prostředí. Důležitá je ale pro koncového zákazníka také celková garance výrobce na toto řešení – zkrátka kompletní použití systému odráží naše nejlepší zkušenosti ze stavebnictví, aktuální poznatky z vývoje stavebních materiálů a takto je připravena stavba sloužit po generace.

Multipor

Co mají případní zájemci udělat pro to, aby se dozvěděli o možnostech použití u svého projektu?  

Naši regionální techničtí poradci jsou všichni lidé s odborným vzděláním i zkušenostmi ze stavebnictví.. Vyplatí se na ně obrátit ve kterékoliv fázi projektu – ať už je to jen prvotní představa, že by na pozemku mělo „něco“ stát, nebo se chystáte na rekonstrukci či přestavbu. Podle požadavků na rozpočet, velikost, úspornost provozu i estetickou stránku dovedou pomoci nebo doporučit projekční kancelář.

Xella CZ, s.r.o.

logo
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

telefon: 547 102 104, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail: obchod.cz@xella.com

web: www.xella.cz/cs_CZ/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Villa Butterfly potřebovala materiál, který jí nevezme křídla nápadu

Villa Butterfly potřebovala materiál, který jí nevezme křídla nápadu

Majitelé si pro svůj krásný, ale specifický pozemek vybrali stejně atypický projekt. Na stavbě se stavebník podílel ve velké míře i osobně – spolu s projekční kanceláří zvládli tvarově složitou stavbu realizovat v kombinaci svépomoci a najatých profesí. Jako optimální materiál, který umožní skloubit všechny tyto…

YQ - Chytré a promyšlené řešení pro stavbu rodinného domu

YQ - Chytré a promyšlené řešení pro stavbu rodinného domu

Chcete ekonomicky nejen stavět, ale i bydlet? S použitím YQ, kterým výrobce označuje své ucelené řešení hrubé stavby včetně střechy, doplňků a povrchových úprav, dosáhnete hodnot úsporného bydlení snadno. Pojďme si to spočítat.

Velkoformátové novinky od systému Ytong

Velkoformátové novinky od systému Ytong

Se zásadní inovací, kterou ocení zejména stavební společnosti, developeři a projektanti přichází stavební systém Ytong. Uvedli na trh velkoformáty, které mají stejnou kvalitu této prémiové značky, navíc uspoří čas a náklady na stavbu i pracovní síly.

Schodiště YTONG – masivní schodiště na míru

Schodiště YTONG – masivní schodiště na míru

Do systému stavebních komponentů Ytong patří i schodiště na míru. Jednotlivé stupně jsou podle projektové dokumentace nařezané přesně podle zadání, prováděcí dokumentace a doprava je v ceně.

Minerální desky Multipor – zateplení odolné proti vlhkosti i ohni

Minerální desky Multipor – zateplení odolné proti vlhkosti i ohni

Při volbě zateplovacích materiálů se již v dnešní době neřídíme pouze kritériem tepelněizolačních vlastností, ale na řadu přicházejí i praktická hlediska, jako je životnost zateplení, dopad na lidské zdraví a samozřejmě i estetická stránka. Minerální desky Multipor, výrobce stavebního systému Ytong, jsou vhodné jak…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA