REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Velký průmyslový areál v Hlinsku, kde se dříve upravovala příze, jde do prodeje

Jedna z největších v současnosti prodávaných komerčních nemovitostí v Pardubickém kraji. Takový je skladový areál v Hlinsku, někdejší textilka TZP o rozloze téměř 31 tisíc metrů čtverečních.

Nyní slouží především ke skladování a 90 procent jeho ploch využívají nájemci. Výběrové řízení na koupi areálu vyhlásila v těchto dnech realitní a investiční společnost Naxos, která se na prodeje větších komerčních nemovitostí zaměřuje. Podle jejích zástupců se již objevili první zájemci. Potenciální investoři se mohou do výběrového řízení přihlásit do 26. října, nejzazší termín pro složení kauce je 19. října. Doporučená kupní cena představuje 19 milionů korun.

„Nájemníci v areálu jsou firmy, které tu převážně skladují zboží: to pak dále prodávají. Anebo jej využívají jako mezisklad. Roční výnos z nájmů je zhruba 2,7 milionu korun,“ říká ředitel ostravského Naxosu Miroslav Sinér, který má prodej na starosti. „Hlavními objekty tu jsou průmyslová hala bývalé barvírny se zastavěnou plochou téměř dva tisíce metrů čtverečních, dvoulodní hala původní úpravny a oblouková skladovací hala. A v areálu nechybějí rampy pro jednoduchou nakládku a vykládku zboží. Bývalou textilku lze ale bez problémů využít i pro výrobu: podlahy v halách jsou pořád vhodné pro instalaci těžkého výrobního zařízení, “ dodává.

Textil zpracující podnik (TZP) v Hlinsku se zabýval barvením a úpravami příze, kterou pak dodával textilkám. Kvůli útlumu textilní výroby v Čechách postupně přišel o zakázky. A v roce 2009  ukončil výrobu. Zůstal ale stabilní a areál nikdy neohrozila insolvence.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Atraktivní pozemky v pražské Troji jsou na prodej

Atraktivní pozemky v pražské Troji jsou na prodej

Pozemky o velikosti 5800 m 2 jsou určené k výstavbě rodinných nebo menších bytových domů, nebo také třeba jako vinice. Výběrové řízení na koupi parcel vyhlásila společnost Naxos.

Areál kdysi mocného autodopravce v Česku jde do prodeje

Areál kdysi mocného autodopravce v Česku jde do prodeje

Logistický areál v Lišově v blízkém sousedství Českých Budějovic o rozloze 94 000 metrů čtverečních jde do výběrového řízení. Vyhlásila je v těchto dnech společnost Naxos, která se na prodeje větších komerčních nemovitostí specializuje.

Průmyslový areál v Horažďovicích, foto Naxos

Chcete koupit průmyslový areál?

Naxos, který se zaměřuje hlavně na prodej komerčních nemovitostí má do konce letošního roku v plánu prodat více než deset takových areálů.

REKLAMA