REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Lavicové konvektory – ideální řešení vytápění do podkrovních prostor

Renovujete podkroví nebo stavíte a lámete si hlavu s tím, kam umístit topení, aby zapadlo do interiéru a nerušilo jeho celkový vzhled? Pokud nechcete instalovat klasické radiátory, mohou pro vás být ideálním řešením konvektory.

Konvektory jsou účinným, spolehlivým a ekonomickým zdrojem vytápění. Oblíbené jsou ale nejen jako zdroj rychlého nástupu tepla v domácnosti, ale také pro své rozměry, které právě v místnostech se zkosenými podhledy oceníte.

V čem spočívá konvekce?

Konvektory jsou vhodným řešením při vytápění rodinných domů, bytů i komerčních prostor. Stejně jako deskové radiátory, i tato tělesa jsou vhodná do teplovodních systémů ústředního vytápění a do systémů s tepelným čerpadlem. Při tomto typu vytápění se teplo do místnosti dostává prouděním neboli konvekcí. „Dochází k  cirkulaci vzduchu, při níž teplý vzduch stoupá ke stropu, kde se ochlazuje a následně zase klesá k podlaze. Protože vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se rovnoměrně prohřeje. Díky nižšímu vodnímu objemu mají tato tělesa nižší tepelnou setrvačnost. Nedojde tak k přehřátí interiéru zbytkovým sáláním a není tedy potřeba zbytečně větrat,“ vysvětluje Milena Klaclová ze společnosti KORADO, kde konvektory vyrábějí.

Překvapivá variabilita lavicových konvektorů

„Lavicové konvektory mohou být instalovány buď na stojánkových konzolích, nebo upevněny přímo na zeď. Jedná se o minimalistické, a navíc velmi praktické řešení, které je nejen estetické ale i funkční,“ vysvětluje Milena Klaclová z KORADO. Výška lavicových konvektorů začíná už od 9 cm a umožňuje tak instalaci a snadný přístup i v místnostech se zkosenými stropy. Lavicové konvektory jsou dnes dostupné v mnoha barvách i designových provedeních a díky současným možnostem atypické výroby je lze přizpůsobit každému interiéru. Například KORADO nabízí konvektory ve více než dvou stech barvách vzorníku RAL, díky čemuž se stanou přirozenou součástí každého interiéru.

Produktový tip

Lavicový konvektor KORALINE Exclusive upevněný stěnovými konzolami na zeď je designovým a zároveň praktickým řešením vytápění podkrovních prostor. Díky cirkulaci vzduchu rovnoměrně vytopí celý prostor, a vzhledem ke svým rozměrům působí minimalisticky. Více na korado.

KORADO, a.s.

logo
Bří Hubálků 869
560 02 Česká Třebová

telefon: 465 506 111
zelená linka: 800 111 506
e-mail: info@korado.cz

web: www.korado.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: korado.cz

Kdy, proč a jak vyměnit radiátor. Jednoduše ve 4 krocích

Kdy je vhodné radiátor vyměnit? Pokud radiátory používáte desítky let a nyní zjistíte, že je na nich rez nebo nacházíte provlhlé místa na zemi, nastal čas na jejich výměnu. Pokud se závada projeví při jednom radiátoru, je pravděpodobné, že končí životnost všech.

Nový showroom produktů české značky KORADO v Praze a v Brně

Nový showroom produktů české značky KORADO v Praze a v Brně

Součástí nově otevřeného showroomu Křižíkova v Praze je od podzimu loňského roku expozice značky KORADO, předního českého výrobce otopných těles. KORADO nabízí kompletní řešení v oblasti vytápění s důrazem na moderní a nízkoenergetické prvky a systémy.

V Praze se otevřel nový showroom produktů české značky KORADO

V Praze se otevřel nový showroom produktů české značky KORADO

Součástí nově otevřeného showroomu Křižíkova v Praze je od 12.10.2018 expozice značky KORADO, předního českého výrobce otopných těles. KORADO nabízí kompletní řešení v oblasti vytápění s důrazem na moderní a nízkoenergetické prvky a systémy. Kromě koncových produktů pro vytápění nabízí i řešení pro řízené odvětrávání…

Pro radiátory KORATHERM místo vždy najdete

Pro radiátory KORATHERM místo vždy najdete

Představujeme vám otopná tělesa řady KORATHERM od předního výrobce KORADO, a.s., která jsou určena k vytápění obytných prostor i administrativních budov se zvýšeným nárokem na design a prostor. Horizontálně nebo vertikálně orientované radiátory s variabilním připojením k otopné soustavě tak najdou své místo opravdu…

Vyměnit nový za starý. V případě radiátoru snadná věc

Vyměnit nový za starý. V případě radiátoru snadná věc

Potřebujete jednoduše vyměnit staré radiátory za nové a ještě ušetřit? Díky tělesu RADIK KLASIK-R je to možné. Oblíbený deskový radiátor pro rekonstrukce od předního výrobce otopných těles KORADO, a. s. je vyroben tak, aby ho bylo možné jednoduše připojit na stávající rozvody.

Nové lavicové konvektory KORADO jsou nabité inovacemi

Nové lavicové konvektory KORADO jsou nabité inovacemi

Do moderního trendu bydlení, který upřednostňuje efektivní a zároveň ekonomické vytápění rodinných domů či bytů, bezesporu patří konvektory. Proto společnost KORADO, a. s. sortiment konvektorů stále rozšiřuje a zdokonaluje. Důkazem jsou nové lavicové konvektory, které se mohou pochlubit modernějším technickým…

Rekuperace není jen pro moderní domy

Rekuperace není jen pro moderní domy

Byt či dům je vždy spojen se spotřebou energie. Proto se již při plánování stavby řeší otázky topení a v současné době i větrání. Klade se velký důraz na úspory, proto se staví domy s lepšími tepelněizolačními vlastnostmi, těsnými okny, nižší spotřebou elektrické energie, energeticky efektivním vytápěním. Avšak…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA