REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Projednání pražského územního plánu

Projekt revitalizace Masarykova nádraží uchopil architektonický ateliér Zaha Hadid Architects. Veřejnost může sledovat změny daného území v průběhu stavby a později i vlastní stavbu.

Největší stavbou, kterou projednávané změny ovlivní, je projekt firmy Penta u Masarykova nádraží mezi Negrelliho viaduktem a autobusovým nádražím na Florenci. Jedná se o velké a významné území v památkové chráněné rezervaci. Nejsme proti tomu, chápeme úpravu toho místa, bylo to na dobré cestě. V tomto případě původních asi 10 tisíc m2 hrubých podlažních ploch bude možné navýšit o dalších asi 22 tisíc metrů.

Prezentace archeologického výzkumu a cíle

Archeologický výzkum probíhal od září 2017 do května 2018. Během výzkumu bylo získáno více než 200 000 nálezů, a to především z období od 2.pol. 14.stol. do 17.stol. Byly odkryty středověké a raně novověké kamenné konstrukce, sklepy domů, studny, záchodové jímky a novější konstrukce.

Projekt firmy Penta u Masarykova nádraží mezi Negrelliho viaduktem a autobusovým nádražím na Florenci, foto redakce z prezentace na místě

Nepřehlédnutelný rám vyhlídkového okna na staveniště je poblíž vchodu do Masarykova nádraží z ulice Na Florenci.

„Soutěž na návrh vyhlídkového okna pro nás byla velice cenná, protože umožnila studentům si na netradičním projektu, který nabízel i vlastní realizaci, vyzkoušet svoji kreativitu. Do soutěže bylo přihlášeno 195 návrhů, z nichž ty nejlepší vybírala nezávislá odborná porota. Mnohé opravdu příjemně překvapily svojí výtvarnou úrovní a kvalitou,“ zhodnotil spolupráci vedoucí katedry architektury na Fakultě stavební ČVUT prof. Mikuláš Hulec.

Praha, Masarykovo nádraží, projekt Penty Real Estate

Více informací naleznete v článku Praha projedná změny územního plánu na internetovém portálu TZB-info.

 

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Staroměstská tržnice bude mít novou tvář

Staroměstská tržnice bude mít novou tvář

Památkově chráněný objekt Staroměstské tržnice by měl sloužit veřejnosti nejen k nákupům, uvedlo několik osobností, které se spojily v projektu pro oživení tohoto prostotu. Vedou ho kavárník Ondřej Kobza a provozovatel Staré tržnice v Bratislavě Gabor Bindics. Tržnici mezi ulicemi Rytířská a 28. října hodlá město ...

REKLAMA