REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Projednání pražského územního plánu

Projekt revitalizace Masarykova nádraží uchopil architektonický ateliér Zaha Hadid Architects. Veřejnost může sledovat změny daného území v průběhu stavby a později i vlastní stavbu.

Největší stavbou, kterou projednávané změny ovlivní, je projekt firmy Penta u Masarykova nádraží mezi Negrelliho viaduktem a autobusovým nádražím na Florenci. Jedná se o velké a významné území v památkové chráněné rezervaci. Nejsme proti tomu, chápeme úpravu toho místa, bylo to na dobré cestě. V tomto případě původních asi 10 tisíc m2 hrubých podlažních ploch bude možné navýšit o dalších asi 22 tisíc metrů.

Prezentace archeologického výzkumu a cíle

Archeologický výzkum probíhal od září 2017 do května 2018. Během výzkumu bylo získáno více než 200 000 nálezů, a to především z období od 2.pol. 14.stol. do 17.stol. Byly odkryty středověké a raně novověké kamenné konstrukce, sklepy domů, studny, záchodové jímky a novější konstrukce.

Projekt firmy Penta u Masarykova nádraží mezi Negrelliho viaduktem a autobusovým nádražím na Florenci, foto redakce z prezentace na místě

Nepřehlédnutelný rám vyhlídkového okna na staveniště je poblíž vchodu do Masarykova nádraží z ulice Na Florenci.

„Soutěž na návrh vyhlídkového okna pro nás byla velice cenná, protože umožnila studentům si na netradičním projektu, který nabízel i vlastní realizaci, vyzkoušet svoji kreativitu. Do soutěže bylo přihlášeno 195 návrhů, z nichž ty nejlepší vybírala nezávislá odborná porota. Mnohé opravdu příjemně překvapily svojí výtvarnou úrovní a kvalitou,“ zhodnotil spolupráci vedoucí katedry architektury na Fakultě stavební ČVUT prof. Mikuláš Hulec.

Praha, Masarykovo nádraží, projekt Penty Real Estate

Více informací naleznete v článku Praha projedná změny územního plánu na internetovém portálu TZB-info.

 

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Staroměstská tržnice bude mít novou tvář

Staroměstská tržnice bude mít novou tvář

Památkově chráněný objekt Staroměstské tržnice by měl sloužit veřejnosti nejen k nákupům, uvedlo několik osobností, které se spojily v projektu pro oživení tohoto prostotu. Vedou ho kavárník Ondřej Kobza a provozovatel Staré tržnice v Bratislavě Gabor Bindics. Tržnici mezi ulicemi Rytířská a 28. října hodlá město…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA