REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Staroměstská tržnice bude mít novou tvář

Památkově chráněný objekt Staroměstské tržnice by měl sloužit veřejnosti nejen k nákupům, uvedlo několik osobností, které se spojily v projektu pro oživení tohoto prostotu. Vedou ho kavárník Ondřej Kobza a provozovatel Staré tržnice v Bratislavě Gabor Bindics. Tržnici mezi ulicemi Rytířská a 28. října hodlá město Praha zrekonstruovat za více než 300 milionů korun.

Staroměstská tržnice vznikla v letech 1893 až 1896 v prostoru mezi ulicemi Rytířská a 28. října na parcelách po čtyřech zbouraných domech. Oživení tržnice a její propojení s městským životem prosazují také další osobnosti, jako architekt David Vávra, designér Maxim Velčovský či režisér Jan Hřebejk.

"Nebyli jsme vyzváni, ale udělali jsme tento krok sami. Pro mě je potupa, že Praha dosud takovou tržnici nemá," řekl Kobza. „Tržnice by podle něj měla být centrem městského života. Například ta v Bratislavě nabízí kulturní akce v pracovním týdnu, gastronomické akce, dále farmářské trhy a společné snídaně každou sobotu,“ uvedl Bindics.

"V rámci rekonstrukce řešíme i základní rozložení tržnice, které budeme dále specifikovat s vítězem soutěže na provozovatele," dodal mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Projednání pražského územního plánu

Projednání pražského územního plánu

Projekt revitalizace Masarykova nádraží uchopil architektonický ateliér Zaha Hadid Architects. Veřejnost může sledovat změny daného území v průběhu stavby a později i vlastní stavbu.

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška