REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Romantický design hotelů a penzionů

Design není jen záležitost estetiky, funkce a ergonomie. Design může ve veřejných interiérech sloužit také jako dobrý marketingový nástroj, a to zejména u hotelů a restaurací. Vždy je třeba zohledňovat cílovou skupinu, lokalitu a samozřejmě okolní nabídku atd. Ubytovacích zařízení je velká škála, a pokud chcete zaujmout, je třeba se odlišovat. Jak? Například zaměřit se na romantický styl, a ten může mít mnoho podob.

Připravili jsme pro vás inspiraci nejen z Evropy. Podívejte se, jak mohou vypadat romantické hotely z exteriéru i po stránce interiéru. Inspirujte se k zařízení takového podniku nebo se nechte zlákat na krátkou romantickou dovolenou ve dvou.

Přímo u jezera Turrach ve vesničce Turracher Höhe v Rakousku se nachází čtyřhvězdičkový hotel, který má výhled na jezero. Předností hotelu je nejen poloha, ale také rozsáhlý lázeňský areál, jež zahrnuje několik saun a bazén. Pokoje jsou vybaveny stylově k danému prostředí a celek působí velmi harmonicky.

Milovníci historie zajásají v hotelu Castello Seeschloss, který stojí přímo na promenádě u jezera Ascona ve Švýcarsku. Každý pokoj má jiné zařízení a některé z nich jsou opravdu velmi stylové s nádhernou nástěnnou výzdobou. V létě se mohou hosté stravovat přímo na terase s výhledem na jezero.

Nyní zavítáme do Itálie, nikoli však k moři, ale nedaleko od Bolzana. Tam se nachází hotel Turm, kde vládne příjemná atmosféra. Každý pokoj má jiné vybavení, a to ať jde o pokoje v nové nebo staré věži. Bonusem je skvělý výhled na fascinující horské scenérie.

Kdo touží po moři, doporučujeme mu hotel La Torre del Canonigo na Ibize. Z budovy ze 14. století budete mít nádherný výhled na moře, přístav i město. Nelze nezmínit zařízení pokojů, jež má tradiční baleárskou výzdobu.

Tento výlet není na prodloužený víkend, ale bude lepší vyhradit si na něj více dnů. Nachází se totiž v Buenos Aires. Atmosféra a design je opravdu jedinečný, hlavní barvou je červená, která se objevuje téměř v celém hlavním prostoru.

Posledním místem, kam v tomto článku zavítáme, je Francie. Ve městečku Étretat, kousek od pláže, stojí zajímavý hotel Domaine Saint Clair. Ten je umístěn v malém anglonormanském zámku Donjon z 19. století a je obklopený rozlehlým parkem v secesním slohu. Výhled ze zámku, okolí i vybavení hotelu vás nenechá chladnými!

Tak pěknou dovolenou!

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA