REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Romantický design hotelů a penzionů

Design není jen záležitost estetiky, funkce a ergonomie. Design může ve veřejných interiérech sloužit také jako dobrý marketingový nástroj, a to zejména u hotelů a restaurací. Vždy je třeba zohledňovat cílovou skupinu, lokalitu a samozřejmě okolní nabídku atd. Ubytovacích zařízení je velká škála, a pokud chcete zaujmout, je třeba se odlišovat. Jak? Například zaměřit se na romantický styl, a ten může mít mnoho podob.

Připravili jsme pro vás inspiraci nejen z Evropy. Podívejte se, jak mohou vypadat romantické hotely z exteriéru i po stránce interiéru. Inspirujte se k zařízení takového podniku nebo se nechte zlákat na krátkou romantickou dovolenou ve dvou.

Přímo u jezera Turrach ve vesničce Turracher Höhe v Rakousku se nachází čtyřhvězdičkový hotel, který má výhled na jezero. Předností hotelu je nejen poloha, ale také rozsáhlý lázeňský areál, jež zahrnuje několik saun a bazén. Pokoje jsou vybaveny stylově k danému prostředí a celek působí velmi harmonicky.

Milovníci historie zajásají v hotelu Castello Seeschloss, který stojí přímo na promenádě u jezera Ascona ve Švýcarsku. Každý pokoj má jiné zařízení a některé z nich jsou opravdu velmi stylové s nádhernou nástěnnou výzdobou. V létě se mohou hosté stravovat přímo na terase s výhledem na jezero.

Nyní zavítáme do Itálie, nikoli však k moři, ale nedaleko od Bolzana. Tam se nachází hotel Turm, kde vládne příjemná atmosféra. Každý pokoj má jiné vybavení, a to ať jde o pokoje v nové nebo staré věži. Bonusem je skvělý výhled na fascinující horské scenérie.

Kdo touží po moři, doporučujeme mu hotel La Torre del Canonigo na Ibize. Z budovy ze 14. století budete mít nádherný výhled na moře, přístav i město. Nelze nezmínit zařízení pokojů, jež má tradiční baleárskou výzdobu.

Tento výlet není na prodloužený víkend, ale bude lepší vyhradit si na něj více dnů. Nachází se totiž v Buenos Aires. Atmosféra a design je opravdu jedinečný, hlavní barvou je červená, která se objevuje téměř v celém hlavním prostoru.

Posledním místem, kam v tomto článku zavítáme, je Francie. Ve městečku Étretat, kousek od pláže, stojí zajímavý hotel Domaine Saint Clair. Ten je umístěn v malém anglonormanském zámku Donjon z 19. století a je obklopený rozlehlým parkem v secesním slohu. Výhled ze zámku, okolí i vybavení hotelu vás nenechá chladnými!

Tak pěknou dovolenou!

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: Dobrý design

Soutěž studentského designu objevila nové české talenty

Zástupci mezinárodní poroty zde objevili celou řadu nadějných talentů a společně s organizátorem probudili zájem škol všech typů. Slavnostní vyhlášení pro rok 2020 proběhlo na začátku prosince prostřednictvím streampoint studia.

Foto: FORCE4 Architects

Cihlový dům formuje vše dobré: jednoduchost, styl a spokojenost

Originální přístup k zaběhlému konceptu, silný důraz na identitu stavby, zapracování principů udržitelnosti. A jistě ještě mnohem víc. Prostorný rodinný dům z Rudersdalu se přitom nesnaží cíleně vymykat, reflektuje spíše snahu přidržet se osvědčených prvků. Činí tak ale natolik rafinovaně, že je ve výsledku…

Byt Krausových Zdroj: Rako

Loos v Plzni. Pohnutý osud špičkových interiérů odráží příběhy jejich majitelů

Rok 2020 byl v mnohém výjimečný. Jednou z těch příjemných výjimečností bylo vyhlášení rokem Adolfa Loose institucemi NPŮ a Muzeem hl. města Prahy. Pojďme se ještě jednou ohlédnout za dílem tohoto významného architekta. Reportérka a architektka Martina Dokoupilová nás podrobně provede několika plzeňskými byty, které…

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Okolo původní garáže vyrostla v Brandýse nad Orlicí impozantní stavba, která se svým tvarem plně přizpůsobuje relativně malé rohové parcele. Součástí domu je i venkovní terasa s navazující zahradou chráněná před pohledy z ulice. Kolemjdoucí jistě osloví precizní fasáda z modřínových prken.

Foto: Petr Vinš

Rekonstrukce starého vodního mlýna na Chodsku je jak z pohádky

Chodsko bylo pověstné svými řemeslnickými cechy, zemitými sedláky a umělci. Charakter místních asi nejlépe vystihovaly romány Jiráskovy nebo obrazy bratrů Špilarových. Zajímalo nás, zda se tradice zachovala až do současné doby, a to i třeba v případě rekonstrukce vodního mlýna. Majitelé objektu se snažili většinu…

REKLAMA