REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Jak utlumit hluk ze stavebních prací? Postavte si stan!

Motorové generátory energie, vrtačky, bourací kladiva a sbíječky. Nedílná součást rekonstrukčních prací nebo třeba oprav silnic. Jejich výkon je nepostradatelný, příspěvek jejich práce výslednému dílu zjevný, přesto jsou tyto pracovní nástroje lidmi krajně neoblíbené. Působí totiž značný hluk. Jak se s tím vypořádat?

Stavební zásahy vyžadují rychlost a efektivitu, ale co dělat, když se mají odehrávat v klidových zónách? Areály nemocnic či domovy důchodců by z principu měly být místy klidnými, kde pravidelný rytmus generátoru či pištění řezačky dlaždic nemá co dělat. K řešení přispívá firma Echo Barrier, která dodává na trh protihlukové stěny a dočasné hlukové bariéry. Pro účely stavebních prací vyvinula tato společnost, která si udělala jméno výstavbou protihlukových stěn na hudebních festivalech, mobilní zvuk-absorbující stan.

Jednoduchý stan s nepromokavým, voděodolným potahem ze ztuženého plastu (ne nepodobný plachtovině na korbách nákladních automobilů) postaví dva sehraní pracanti za 15 minut, a významnou měrou tak sníží rozptyl hluku do okolí stavebních prací. Vrčení generátoru nebo řezačky tím pochopitelně zcela nezanikne, ale výsledná hladina zvukového pozadí stavebních prací je výrazně snížena.

Technická řešení se stále zdokonalují. Otázkou zůstává, kdy se důraz na snížení hluku ze staveb stane standardem i v našich městech.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Akustika bytů a domů

Stavební deník je možné vést i on-line

Stavební deník je možné vést i on-line

Stavební deník je důležitý dokument. Není to jen „zase nějaký papír co po mě chce úřad“ ale důležitý důkazní materiál v případě, že se vyskytne potřeba reklamace či poruch stavby. Jeho zápisy mohou ...

Zdroj: SINTEF/Thor Nielsen

Svodidla s protihlukovou stěnou v jednom

Elegantní řešení, které může přispět k bezpečnosti silnic v Norsku, a současně přispět i ke komfortu obyvatel žijících podél rušných silnic. Takový je nynější úkol badatelů z výzkumného centra ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA