REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Na jižní Moravě se letos opraví silnice za 1,8 miliardy korun

Jihomoravský kraj letos zrekonstruuje silnice nižších tříd zhruba za 1,8 miliardy korun. Za 200 milionů ze svého rozpočtu a 300 milionů od státu opraví 52 kilometrů silnic a 48 mostů. Další miliarda půjde z Evropské unie a tyto akce kraj bude spolufinancovat dalšími 265 miliony korun. V tiskové zprávě to uvedl hejtmanův náměstek Roman Hanák (ČSSD).
Výmoly v silnici, oprava silnice

Kraj původně plánoval dát z rozpočtu na samostatné akce 164 milionů korun, radní ale částku zvýšili o 29 milionů. "Když k tomu připočteme letošní příspěvek vlády na opravy silnic ve výši skoro 304 milionů korun, poputuje letos na opravy silnic z rozpočtu Jihomoravského kraje a Státního fondu dopravní infrastruktury téměř půl miliardy korun," uvedl Hanák.

Podle něj se za to zrekonstruuje 52 kilometrů silnic a 48 mostů. Patří mezi ně rekonstrukce mostu v Hodoníně, v Bučovicích, v Brně, Veverské Bítýšce a Ostrovačicích, ale i zlepšení stavu silnic na průtahu obcí Kravsko, z Holubic do Rousínova nebo z Mutěnic do Dubňan. Letos se dokončují i práce započaté loni, a to například průtah obcí Habrovany, silnice z Lednice do Nejdku nebo opěrná zeď v Jevišovicích.

Podle Hanáka zamíří do rekonstrukcí silnic i zhruba miliarda z Integrovaného regionálního operačního programu. "Tyto akce spolufinancujeme částkou 265 milionů korun," dodal náměstek. Mezi investice patří například průtah obcemi Moutnice, Jamolice, Hrádek, Krhovice nebo komunikace z Deblína do Tišnova, z Terezína do Velkých Pavlovic, z Hajan do Želešic nebo další most v Brně. V Jihomoravském kraji je téměř 4000 kilometrů silnic I. a II. třídy.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA