REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Cementovláknité desky Fermacell na podhledech, příčkách a sloupech loděnice Dukly

Větší posilovna, místnost s trenažéry, větší šatny. Veslaři a kanoisté pražské Dukly mají nyní lepší podmínky pro trénink. Na Císařské louce jim v průběhu loňského roku Metrostav opravil a rozšířil loděnici. Rekonstrukce trvala deset měsíců a včetně nákladů na projektovou dokumentaci stála přibližně 63 milionů korun.

Na podhledech, příčkách a obkladech sloupů najdete cementem pojené lehké betonové desky fermacell Powerpanel H2O a cementovláknité, skelnými vlákny vyztužené sendvičové desky fermacell Powerpanel HD.

Zrekonstruovanou loděnici ASC Dukla nejde na Císařské louce u Vltavy přehlédnout od té doby, co se začala oblékat do žluté barvy. Od 13. prosince, kdy byla slavnostně otevřena, začala její fasáda lákat veslaře a kanoisty z vodáckého klubu do zrekonstruovaného domácího přístavu. Mgr. akad. arch. Pavel Joba, jednatel generálního projektanta stavby, společnosti Atelier M1 architekti s. r. o., se nechal inspirovat žlutou barvou lodí Dukly. Architektonická kancelář uplatňuje už od svého založení v roce 2000 zásady jednoduchosti, vnitřní logiky a řádu, jasnou výtvarnou myšlenku, trvanlivost (fyzickou i morální), cenovou přiměřenost a individuální přístup ke každému projektu. A tyto zásady se v plné míře projevily i při rekonstrukci loděnice.

Loděnice ve staré podobě sloužila veslařům a kanoistům Dukly od roku 1997, kdy nový objekt nahradil "starou boudu", používanou od sedmdesátých let 20. století. Kolem roku 2010 se začalo ale uvažovat o jejím rozšíření a změně rozčlenění objektu, protože prostory už nestačily. V únoru 2017 byla rekonstrukce zahájena. Tryskovou injektáží byla zvýšena únosnost základů a nad celým půdorysem 500 m2 vyrostlo nové patro pro tělocvičnu, posilovnu a místnost trenažérů.

Generálním dodavatelem rekonstrukce byla divize akciové společnosti Metrostav, společnost Zakládání staveb, a. s. zajišťovala tryskovou injektáž. Ruku k dílu při modernizace loděnice přiložili i zaměstnanci divize 11 Metrostav a. s., kteří zajišťovali jeřáby či plošiny, a společnosti TBG Metrostav, jež dodávala betonové směsi. Divize 4 Metrostavu likvidovala veškerý odpad a bobří zuby pomáhaly vyklučit náletové keře. Instalaci desek fermacell realizovala společnost Farrao s. r. o. z Prahy, která je specialistou na suchý způsob  výstavby.

Fasáda a střecha zrekonstruované loděnice jsou plechové, v interiéru využili architekti kromě plechu na podhledy, příčky a obklady sloupů s cementem pojené desky fermacell Powerpanel H20 a Powerpanel HD. Oba materiály mají zařazení do třídy reakce na oheň A1 podle ČSN 13501 – 1. Desky fermacell Powerpanel H2O vynikají vysokou odolností a vynikající stabilitou a jsou voděodolné, desky Powerpanel HD se používají jako staticky spolunosné a mají vynikající vzduchově neprůzvučné vlastnosti.

Fermacell GmbH, org. složka

logoŽitavského 496
156 00 Praha 5 - Zbraslav

telefon: 00420 296 384 330
e-mail: fermacell-cz@xella.com

web: www.fermacell.cz, www.fermacell.sk

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Nová přístavní čtvrť v dánském Aarhusu

Nová přístavní čtvrť v dánském Aarhusu

Skoro po 10 letech se konečně stane skutečnosti dlouho očekávaná výšková budova Lighthouse* (Maják) v dánském městě Aarhus a fermacell bude u toho! Sádrovláknité desky fermacell se velmi výrazně ...

REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist