REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak v létě zalévat zahradu? Zavlažujte zahrádku kvalitní vodou z čistírny STMH

Nedostatek vody během nepolevujících veder nebo období sucha hravě vyřeší přečištěná voda z domácí čistírny odpadních vod STMH od Hellstein, která se výborně hodí právě na zalévání.

Nepolevující vedra a sucha zažíváme rok od roku častěji a předpověď na léto říká, že letošek nebude výjimkou. Pro spoustu zahrádkářů je dlouhodobé sucho doslova pohromou. Skoro každý si sice vytváří vlastní zásoby dešťové vody, jenže když ne a ne zapršet, zdroje brzy vyschnou. Obzvlášť na menších městech nebo vesnicích může být v letním období o vodu nouze. Přitom jednoduché, a navíc ekologické řešení dávno známe.

Sucho a nedostatek vláhy může udělat na zahrádce pěknou neplechu. Trpí i zemědělská půda, jejíž kvalita klesá přímo před očima. Využívání dešťové vody je dnes samozřejmostí. Vždyť pořídit si nádrž a čerpadlo dešťové vody je tak snadné. Náklady lze navíc částečně pokrýt dotační podporou. Už jsme však zažili tak extrémní situace, kdy i dešťová voda došla a zároveň jsme nesměli zalévat zahrádky vodou z veřejných vodovodů. Pokud jeden, dva měsíce nespadne ani kapka, zařízení bude k ničemu.

Rozdíl vlhkosti od obvyklého stavu v období let 1961- 2010

Dostatek zálivkové vody každý den

Málokdo by čekal, že se skvělým pomocníkem může stát i domácí čistírna odpadních vod. Zařízení STMH od firmy Hellstein nabízí jedinečné ekologické bezúdržbové čištění v České republice, které splňuje přísná kritéria pro kvalitu vyčištěné vody. Díky tomu není problém po získání potřebných povolení vypustit ji do veřejné kanalizace, která není napojená na obecní čističku, nebo do přilehlých potoků, rybníků a jiných povrchových vod. Můžeme ji nechat zasáknout do půdních vrstev, aby stekla do podzemních vod.

„Zařízení čistí vodu natolik dokonale, že se výjimečně kvalitní užitková voda skvěle hodí i na zalévání. Rodina s dětmi denně vyprodukuje až 600 litrů vody, kterou bychom museli jinak pracně nastřádat během srážek nebo natočit z kohoutku. Když si uvědomíme, kolik znovu využitelné vody získáme, je třeba uznat, že je to řešení velmi efektivní. Poté, co zahrádku zalijeme a nějaká voda zbyde, bez problémů ji můžeme použít pro napuštění okrasných rybníčků,“ vysvětluje Rostislav Hellstein ml. z firmy Hellstein.

Předčištěná odpadní voda jako zdroj zálevky

Dokonalé čistění zajistí výjimečný systém

Čistírna STMH je jediné zařízení s třístupňovým čištěním na českém trhu a obejde se prakticky bez údržby. Tvoří ji jímka a dvě polokoule a v každé části probíhá jiný typ čištění.

Nejprve se v jímce nashromáždí odpadní voda, usadí se všechny nerozložitelné látky, rozředí a postupně vypaří běžné čistící prostředky a tím dojde k předčištění. Následuje čištění pomocí aerobních mikroorganismů stejně jako v jednostupňových systémech. Nicméně v této čistírně se aktivovaný kal snadněji odděluje od vyčištěné vody. V poslední fázi vodu dále přečistí speciální bakterie, tentokrát umístěné na pevném kotouči.

Realizace moderní čistírny odpadních vod STMH a akumulace přečištěné vody

Systém je navržen jednoduše, aby byl maximálně účinný a stabilní, aniž by vydával jakýkoliv hluk nebo zápach. Díky tomu není nutné neustále kontrolovat kal a čistírnu měsíčně vyvážet. STMH vyžaduje odvoz směsného kalu pouze jednou za tři až deset let podle zátěže. Za běžného provozu tříčlenné rodiny není třeba ani pravidelně doplňovat enzymy a mikroorganismy.

Čistírna dodávaná na klíč

Provoz každé domácnosti funguje trochu jinak a liší se svými nároky. Zkušení konzultanti společnosti Hellstein po předchozí domluvě přijedou k zájemcům přímo domů, aby si vyslechli, jaké konkrétní potřeby domácnost řeší. Na základě osobního setkání navrhnou řešení na míru včetně komplexní cenové nabídky. Cena zahrnuje nejen náklady na pořízení samotné čistírny, ale také projektovou dokumentaci potřebnou pro okamžité schválení vodohospodářským úřadem, přípravu jednotlivých povolení, dopravu, výkopové práce, montáž, zprovoznění a zaškolení nových majitelů.

Skladové centrum společnosti Hellstein

„S čistírnou STMH člověk ušetří nejen za měsíční vývoz odpadních vod, jehož náklady se pohybují v tisícikorunových částkách. Využíváním přečištěné vody na zálivku v období sucha není třeba používat vodu z veřejných vodovodů, která by mohla chybět jinde. Šetříme tak nejen své peněženky, ale i cennou přírodu,“ uzavírá Rostislav Hellstein ml.

Hellstein spol. s r.o.

logo
Sídlo společnosti
Vlčovice 11
74221 Kopřivnice

telefon: +420 556 840 540
e-mail: obchod@hellstein.cz

web: hellstein.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Nejúčinnější ekologická technologie na čistění odpadních vod pro domácnosti

Nejúčinnější ekologická technologie na čistění odpadních vod pro domácnosti

Hellstein vyvíjí a vyrábí vlastní zařízení, které nevyžaduje žádnou údržbu. Snižuje tak roční náklady domácností o desítky tisíc korun a přečištěnou vodu lze navíc bez problémů znovu využít. A kdo nevěří, ať se přijede podívat do skladů v Šenově nebo v Kolíně, kde se každý může přesvědčit a nechat si navrhnout…

Nákup moderní čistírny odpadních vod nebyl nikdy tak snadný

Nákup moderní čistírny odpadních vod nebyl nikdy tak snadný

Hellstein spouští internetovou prodejnu. Představujeme vám novou internetovou prodejnu, ve které pořídíte veškerá čistící zařízení od Hellstein pro domácnost i průmyslovou výrobu, příslušenství a doplňkové služby, včetně objednávky řešení na klíč. Pro naše nové zákazníky jsme připravili velkou celoroční soutěž o…

Běžná domovní čistírna STMH pro odchov rybí násady

Běžná domovní čistírna STMH pro odchov rybí násady

V roce 2008 byla firmou Hellstein vyprojektována a následně postupně ve vlastní režii zprovozněna firemní pilotní polo-intenzívní linka odchovu pstruha duhového a sivena amerického na uzavřeném vodním okruhu s doplňováním chovné vody z vlastní studny.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA