REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Moderní, funkční a krásná střecha

Kvalita střešní krytiny ovlivňuje celkovou kvalitu střechy. Při jejím výběru je důležité sledovat určité vlastnosti, které pomůžou zvolit si tu správnou. Jednou z nich je i sklon střechy, protože každá krytina dosahuje svoje optimální vlastnosti při určitém sklonu. Krytina KMB ROTA od společnosti KM Beta a. s., je určena pro šikmé střechy se sklonem od 15 do 90 ° a díky moderním technologiím výroby není použití tašky KMB ROTA omezeno ani nadmořskou výškou.

Díky tomu, že je vyrobena z jemnozrnného probarveného betonu a její povrch je opatřen speciálním lesklým akrylátovým nástřikem lépe odolává povětrnostním vlivům. Dvojitá boční vodní drážka zabraňuje zafukování sněhu a deště v příčném směru, a patní žebrování z rubové strany zase brání zafukování ve směru podélném.

I hmotnost je při výběru krytiny podstatným ukazatelem. Krytina KMB ROTA má sice prodloužený formát, ale i přesto je pokládka rychlá a jednoduchá (pouhých 8 ks/m2). Střecha má vyšší těsnost díky menšímu počtu spár a její hmotnost dosahuje 50,4 kg/m2.  Neméně důležitými parametry jsou taky mrazuvzdornost (až 25 cyklů), požární (A1 – nehořlavé) a chemická odolnost (samočistící schopnost).

KMB Rota

Kromě funkčních vlastností musí střecha splňovat i úlohu estetickou, proto je sledování barevní stálosti a životnosti neméně důležité. Krytina KMB ROTA je typická svým černým lesklým designem (Briliant) a právě to předurčuje její použití pro moderní stavby s jednoduchou hladkou linií. Ve stejné barvě je možné vybrat i betonové střešní doplňky. Vzhledem k tomu, že životnost betonové krytiny KM Beta se odhaduje na zhruba 100 let, společnost na tyto produkty poskytuje záruku až 30 let.

Životnost celé střechy je závislá na správném výběru krytiny a realizaci střechy. Při rozhodování je proto vhodné se obrátit na odborníky třeba ze společnosti KM Beta a.s.

Více informací na KM BETA.

KM Beta, a.s.

logoDolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín

telefon: +420 518 321 134
zelená linka: 800 150 200
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz

web: www.kmbeta.cz, www.sendwix.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Skladby šikmých střech si přečtěte

Silný vítr pohnul střechou. Krov neměl zavětrování

Silný vítr pohnul střechou. Krov neměl zavětrování

Správná střecha musí odolat větru dešti. Střecha v dnešním článku neodolala silnějšímu větru, byť mu odolat měla. Fouklo a střecha se pohnula. Jak by také ne, soudní znalec zjistil, že na krovu ...

Jubilejní 20. veletrh STŘECHY PRAHA plný novinek

Jubilejní 20. veletrh STŘECHY PRAHA plný novinek

Přijďte se podívat na veletrh Střechy Praha. Informujte se o moderních i tradičních způsobech konstrukce střešních plášťů přímo od výrobců a s praktickými ukázkami materiálů!

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist