REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

OBRAZEM: Zajímavosti z veletrhu Design Shaker

Letošní přehlídka interiérové designu s názvem Design Shaker je za námi. Během 4 březnových dnů navštívilo soubor veletrhů na pražském výstavišti v Letňanech přes 36 tisíc osob a bylo se na co dívat. Podívejte se také!

K hlavnímu doprovodnému programu patřila již tradiční expozice s interiérovými trendy Scéna: Inspirace & Trendy, kterou nikde jinde nenajdete. Vystaveno zde bylo přes 170 vzorků různých materiálů od skla, tapet, textilu až po lamináty, kovolamináty dřevo, korek a další speciality sestavené dle jednoho klíče - 4 aktuálních trendů inspirovaných zahraničními veletrhy. Tuto přehlídku jako každý rok připravuje designérka a vydavatelka odborného magazínu Interiéry Iva Bastlová.

Letošními styly, které se zde představily, jsou:

Velký ohlas měly materiály s aplikací digitálního tisku, o kterém zde měla designérka Iva Bastlová také půlhodinovou přednášku.

Digitální tisk byl k vidění nejen na vzorcích na expozici s trendy, ale také například na stánku společnosti JAP, kde byl aplikován na dveřích Sky Door se skrytou zárubní a na tapetě z kolekce My Dream od českého výrobce Vavex.

Zdroj: Časopis Interiéry

Novým typem doprovodného programu byla expozice I LOVE KITCHEN s podtextem "protože kuchyně je srdeční záležitost", kde to opravdu žilo. Probíhala zde "zkušební jízda", systém skříněk na kolečkách, které dovolují sestavit na zkoušku různé varianty kuchyní. Také se zde konaly přednášky o ergonomii a nejčastějších chybách při zařizování kuchyní a kuchařská show šéfkuchaře Jakuba Reimitze.

Zde byly k vidění dvě kuchyňské sestavy, opět s aplikací digitálního tisku. Tentokrát se jednalo o novou kolekci I LOVE, kterou Iva Bastlová navrhla pro společnost Trachea. K tomu skvěle pasovaly tenké kompaktní pracovní desky značky Abet Laminati a dřezy, baterie a spotřebiče značky Franke. Vnitřní vybavení prezentoval přední světový výrobce Blum.  

Celek vypadal harmonicky a přitahoval pozornost. A jak bylo vidět ze zájmu návštěvníků, jsou kuchyně srdeční záležitostí pro řadu z nich!

Zajímá vás digitální tisk a nestihli jste přednášku Ivy Bastlové v Praze?

Máte další příležitost: 27. dubna od 10:30 hodin na veletrhu Mobitex v Brně.

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA