REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Moderní budky pro ptáky podle návrhů slavných architektů

Zima na mnohých místech u nás udeřila a zavála všechno sněhem, jinde to vypadá, jako by se někde zapomněla. Každopádně ptactvo v těchto měsících nemůže nalézt dostatek potravy. Pozitivní zpráva je, že můžete udělat dobrý skutek a potěšit své srdce, tím, že jim zařídíte krmítko nebo budku pro hnízdění. A když se jim u vás zalíbí, třeba se později můžete inspirovat krmítky a ptačími budkami v designu slavných architektů.

Je v tom jistě trocha melancholie a vzpomínek na dětství. Činorodý ruch třepotajících se křídel kolem zimního krmítka je sice jevem naprosto obyčejným a přirozeným, a možná právě proto tak radostným. Pořád je na co koukat, a za okny se vám bude celý den odehrávat zajímavý příběh. Je to pohled, který uklidňuje. Krmítko dokáže polidštit strohý výhled z vaší kanceláře nebo dílny, přiblíží vám kontakt s přírodou. Své nadřízené můžete případně uklidnit: to vše prokazatelně zvyšuje produktivitu zaměstnanců, jejich soustředěnost a kreativitu. A když si drobné pěvce přes zimu naučíte chodit na okno, můžete jim hned z kraje jara nabídnout ještě víc. Stylové bydlení.

Bauhaus 2 Zdroj: Sourgrasbuilt.com

Společnost Sourgrassbuilt rozpracovala speciální edici ptačích budek, jejichž design vychází z práce modernistů architektury minulého století. V rámci přednastavených dispozic, pochopitelně, protože pěvci mají coby nájemníci specifické požadavky, například na velikost vletového otvoru nebo proporce interiéru. Hlavním návrhářem se proto stal Douglas Barnhard, který fandí právě tak ornitologii jako architektuře. A díky němu se teď mohou ptáci ubytovat třeba v Eichleresque Atrium, které nápadně připomíná styl propagovaný Eichlerem kolem sanfranciské zátoky, nebo jednoduchém a prostém obydlí podle Franka Lloyda Wrighta. Fandíte elegantnímu Bauhausu? I takové retro exempláře tu mají.

Sunnyvale Zdroj: Sourgrasbuilt.com

Barnhard k výrobě užil přírodní materiály, které tvořili odpad v jeho dílně. Odřezky ořechového dřeva, dřevotřískových desek, bambusu tak nalezly nové využití. V podstatě tu můžete narazit i na luxusnější materiály, jako třeba cedr nebo mahagon. Výběr se ale přesně drží výběru barev a tvarů, se kterými by pracovali i mistři modernistické architektury. Jsou to prostě ptačí budky a krmítka, která mají styl.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Příprava staveb na zimu

Zdroj: AdobeStock- stock56876

Nezapomeňte před zimou seřídit a opravit plastová okna

Podzimní měsíce představují ideální čas pro jednu nepříliš lákavou, ovšem velmi důležitou činnost, a sice údržbu plastových oken. Pravidelným servisem například předejdete rychlému opotřebení oken i zbytečným výdajům za vytápění způsobených špatným těsněním. Stačí před nástupem zimy provést pět důležitých kroků.

Vytápění, ilustrační obrázek, fotolia.com

A co vy? Devět procent majitelů vůbec nepečuje o svůj kotel

Devět procent majitelů vůbec nepečuje o svůj kotel. Vyplývá to z průzkumu portálu Ušetřeno.cz, který se během září uskutečnil na vzorku zhruba 900 respondentů napříč celou Českou republikou. Jiný průzkum, který si nechala zpracovat společnost Topíte.cz, upozornil na špatnou dostupnost topenářských služeb v ČR.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA