REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Moderní budky pro ptáky podle návrhů slavných architektů

Zima na mnohých místech u nás udeřila a zavála všechno sněhem, jinde to vypadá, jako by se někde zapomněla. Každopádně ptactvo v těchto měsících nemůže nalézt dostatek potravy. Pozitivní zpráva je, že můžete udělat dobrý skutek a potěšit své srdce, tím, že jim zařídíte krmítko nebo budku pro hnízdění. A když se jim u vás zalíbí, třeba se později můžete inspirovat krmítky a ptačími budkami v designu slavných architektů.

Je v tom jistě trocha melancholie a vzpomínek na dětství. Činorodý ruch třepotajících se křídel kolem zimního krmítka je sice jevem naprosto obyčejným a přirozeným, a možná právě proto tak radostným. Pořád je na co koukat, a za okny se vám bude celý den odehrávat zajímavý příběh. Je to pohled, který uklidňuje. Krmítko dokáže polidštit strohý výhled z vaší kanceláře nebo dílny, přiblíží vám kontakt s přírodou. Své nadřízené můžete případně uklidnit: to vše prokazatelně zvyšuje produktivitu zaměstnanců, jejich soustředěnost a kreativitu. A když si drobné pěvce přes zimu naučíte chodit na okno, můžete jim hned z kraje jara nabídnout ještě víc. Stylové bydlení.

Bauhaus 2 Zdroj: Sourgrasbuilt.com

Společnost Sourgrassbuilt rozpracovala speciální edici ptačích budek, jejichž design vychází z práce modernistů architektury minulého století. V rámci přednastavených dispozic, pochopitelně, protože pěvci mají coby nájemníci specifické požadavky, například na velikost vletového otvoru nebo proporce interiéru. Hlavním návrhářem se proto stal Douglas Barnhard, který fandí právě tak ornitologii jako architektuře. A díky němu se teď mohou ptáci ubytovat třeba v Eichleresque Atrium, které nápadně připomíná styl propagovaný Eichlerem kolem sanfranciské zátoky, nebo jednoduchém a prostém obydlí podle Franka Lloyda Wrighta. Fandíte elegantnímu Bauhausu? I takové retro exempláře tu mají.

Sunnyvale Zdroj: Sourgrasbuilt.com

Barnhard k výrobě užil přírodní materiály, které tvořili odpad v jeho dílně. Odřezky ořechového dřeva, dřevotřískových desek, bambusu tak nalezly nové využití. V podstatě tu můžete narazit i na luxusnější materiály, jako třeba cedr nebo mahagon. Výběr se ale přesně drží výběru barev a tvarů, se kterými by pracovali i mistři modernistické architektury. Jsou to prostě ptačí budky a krmítka, která mají styl.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Příprava staveb na zimu

Zdroj: Ing. Zdeněk Žabička

Jak odvést dešťovou vodu ze střechy: Nejčastější problémy

Dešťová voda je přirozená srážková voda, která nebyla znečištěna použitím. Těsně před dopadem na povrch obsahuje řadu látek. Jsou to zejména rozpuštěné plyny a látky zachycené průchodem atmosférou jak organické, tak neorganické. Po dopadu na povrch se obohacuje o další látky, které unáší nebo rozpouští na své cestě…

Elektroměr, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com, KittyKat

Jak se vyvíjí ceny energií od podzimu? Čeká nás zdražení elektřiny a plynu?

Ve vysílání ze studia TZBinfo a ESTAV.cz se mimo jiných stavebních a architektonických témat zabýváme také cenami energií. Jak se v posledním období hýbaly ceny? Co je spotový trh? Jak se budou vyvíjet ceny energií? Co analytik doporučuje koncovým odběratelům energií? Je výhodné měnit dodavatele? A jak na to?

Zdroj: Fotolia.com - vladdeep

Pitná voda není vhodná pro plnění topení. Proč je škodlivá pro otopnou soustavu?

Podstatou funkce běžné otopné soustavy rodinného či bytového domu je proudící kapalina, nejčastěji se využívá voda. Voda má vysoké měrné teplo, dobrou teplotní a tepelnou vodivost i další výhodné vlastnosti. Avšak vod je více druhů. Ta, co pijeme je sice prospěšná pro lidské tělo, ale ne pro potrubí a radiátory.…

Fotovoltaika na rodinném domě - zdroj: fotolia.com

Rozumná návratnost domácí fotovoltaiky? Pozor na správný střídač

Zvažujete fotovoltaiku na svém rodinném domě? Jakou bude mít návratnost, záleží i na střídači. Střídač schopný asymetrické dodávky elektřiny je v českých podmínkách klíčový pro zajištění návratnosti domácí fotovoltaické elektrárny. Jak účty za elektřinu ovlivňuje měření po fázích? Podívejte se na jednoduchý příklad…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA