REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Dražba pražské skladovací a administrativní budovy: Cena se vyšplhala na dvojnásobek

O více než dvojnásobek vyrostla během licitace 29. listopadu při dražbě v pražské aukční síni Sacre Coeur cena skladovací a administrativní budovy v pražských Jinonicích.

Novým vlastníkem se po jejím doplacení stane společnost Red Group

Zúčastnilo se jí patnáct zájemců a začínalo se na 12 milionech korun. Po desítkách příhozů se konečná cena vyšplhala na 25 750 000 korun. Novým vlastníkem se po jejím doplacení stane společnost Red Group. Ta je také vítězem soutěže Stavba roku 2017 za projekt Kotelna Park, který se nachází v těsném sousedství jinonické budovy. Dobrovolnou dražbu realizovala renomovaná realitní společnost Naxos. Výsledek podle jejích zástupců jen potvrdil současný velký zájem o komerční nemovitosti na zajímavých místech v Praze i v okolí metropole.  

„Budova byla pro potenciální investory atraktivní hlavně díky své výhodné poloze v blízkosti stanice pražského metra Jinonice. Je tu také dobré napojení na páteřní silnice, jako jsou Radlická, popřípadě Plzeňská či Vrchlického a budova je v blízkém sousedství rezidence Waltrovka či areálu Univerzity Karlovy,“ říká Martin Stibor z Naxosu, který má prodej na starosti. A navíc skladovací a administrativní budova na pozemku o rozloze 1550 m2 podle jeho slov vynáší na nájmech ročně přes tři čtvrtě milionu korun.     

Podobná dražba čeká také výrobně skladovací halu v areálu před lety slavné Poldi Kladno

Dvojlodní hala s betonovými základy stojí na pozemku o rozloze přes 3000 m2. Nejnižší podání je stanoveno ve výši 12 950 000 Kč. Licitovat se bude 6. 12. 2017 rovněž v pražské aukční síni Sacre Coeur.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat