REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Hradec Králové má všechna stavební povolení na fotbalový stadion

Město Hradec Králové získalo všechna stavební povolení na stavbu nového fotbalového stadionu v Malšovicích na místě nevyhovujícího Všesportovního stadionu z roku 1960. Jako poslední radnice v minulých dnech získala povolení od silničního správního úřadu pro dopravní napojení arény. Povolení pro samotnou stavbu stadionu a povolení od vodoprávního úřadu radnice získala již dříve. Řekl to mluvčí radnice Petr Vinklář.
Všesportovní stadion Hradec Králové, nový fotbalový stadion Hradec Králové, povolení
Hradec Králové, ilustrační obrázek

"Po nabytí právní moci rozhodnutí silničního úřadu tak budou souhlasy úřadů a veškerá povolení potřebná k zahájení stavby nové fotbalové arény v Hradci Králové kompletní," uvedl mluvčí.

Cena arény s kapacitou téměř 10 000 sedících diváků se odhaduje na 550 milionů korun bez DPH. Na stadionu má zázemí druholigový klub FC Hradec Králové.

"Stadion se bude stavět po etapách. V tuto chvíli řešíme detaily kolem financování první etapy, v rámci které bude postavena nová západní tribuna. Na jaře vypíšeme výběrové řízení na stavební firmu, věřím, že se začne stavět již v létě," uvedl náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich (TOP 09).

Město připravuje prováděcí dokumentaci, která bude výchozím podkladem pro tendr na stavební firmu. První etapa má předpokládaný rozpočet 270 milionů korun a zahrnuje demolici sypaného valu západní tribuny a části boků a především stavbu nové hlavní západní tribuny se zázemím pro klub, hráče, fanoušky a novináře. V říjnu a v listopadu ze západní tribuny zmizela střecha, sedačky, komentátorské stanoviště a beton na povrchu pískového valu. Kapacita stadionu bez západní tribuny klesla ze 7000 na 4500 diváků.

Původně radnice počítala s vybudováním stadionu v úsporné variantě za 400 milionů korun bez DPH. V květnu se však zastupitelé rozhodli pro postavení dražšího stadionu vyšších parametrů, aby na stavbu mohli získat dotaci od ministerstva školství. Nový stadion by měl svým zázemím splňovat parametry pro mezinárodní utkání nejvyšší kategorie. Zachováno u nového stadionu zůstane i typické osvětlení hrací plochy čtyřmi takzvanými lízátky, i když v modernizované podobě.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Fotbalový stadion Hradec Králové, lízátka

Na fotbalovém stadionu v Hradci Králové bude moci hrát i reprezentace

Na novém fotbalovém stadionu v Hradci Králové bude po jeho dokončení moci hrát přátelské zápasy i mužská reprezentace. Kvalifikační či přátelské duely v Hradci Králové budou moci hrát i nižší reprezentační výběry mužů a výběry žen včetně jejich prvního mužstva. Vyplývá to z memoranda o spolupráci mezi Hradcem Králové…

Hradec Králové, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, josefkubes

Hradec Králové má smlouvu na stadion, Strabag začne stavět na podzim

Město Hradec Králové dnes podepsalo smlouvu se sdružením firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont na stavbu nového fotbalového stadionu. Cena kontraktu činí 568 milionů korun bez DPH, jde tak o největší zakázku v novodobé historii města. Nyní budou firmy stadion projektovat.

Hradec Králové posunul podání nabídek do tendru na stadion na 28. srpna

Hradec Králové posunul podání nabídek do tendru na stadion na 28. srpna

Hradec Králové posunul termín podání nabídek do šestisetmilionového tendru na stavbu nového fotbalového stadionu z 15. na 29. srpna. Důvodem je téměř 100 dotazů od potenciálních uchazečů k zadávací dokumentaci, na které město jako zadavatel odpovídá. Řekl to náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Nynější…