REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

VIDEO: Rekordní demolice. Devatenáct budov šlo k zemi za deset vteřin!

Čínští stavitelé o sobě dali v posledních letech několikrát vědět, především díky rychlosti, s jakou realizují zadané projekty. Nyní si ale připisují další unikát na poněkud netradičním poli. Skvěle se vypořádali s dosud plošně nejrozsáhlejší demolicí budov na světě. Devatenáct budov srovnali k zemi během deseti vteřin.
Zdroj: Fotolia.com - mayatnik

Dějištěm této trochu nebezpečné podívané se stalo město Wuhan v provincii Hubei. Devatenáct patrových obytných budov tu dosloužilo svému účelu, a mělo ustoupit novému plánu výstavby. Vzniknout tu měla obchodní centra, a také pětice mrakodrapů, přičemž největší z nich by měl sahat do výše 707 metrů. Odbor městské výstavby a plánování stál ale před dilematem, jak se vypořádat s původní zástavbou. Původně zamýšlený model postupné demolice byl záhy opuštěn, kvůli riziku možného sesutí budov narušených otřesy výbuchů. A tak padlo rozhodnutí odpálit všech devatenáct budov najednou.

Pro šéfa demoliční společnosti, Jia Yongshenga, se tím ale objem problému nikterak nezmenšil. Zmíněných devatenáct bloků totiž těsně přiléhá k dvouproudé silnici, zvýšenému dvouproudovému nadjezdu, trase jednokolejky a pokud půjdeme do důsledků, tak i k celé řadě dalších ještě obývaných budov a nákupních center. Demolice, při které bylo zapotřebí rozmístit 5 tun trhaviny na celkem 120 000 míst, musela být prostě dokonalá. „V případě takových rozsáhlých demolicí na předměstích nestačí jen garantovat výsledek, ale musíte i striktně zajistit kontrolu celé oblasti,“ dodal v rozhovoru pro CCTV Yongsheng.

A výsledek? Povel k odpalu byl vydán deset minut před půlnocí, a během deseti vteřin dokonale zmizelo všech devatenáct budov.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zákon, ilustrační obrázek, Zdroj: Fotolia, vege

MInistr Zaorálek varoval před změnami ve stavebním zákoně

Před změnami stavebního zákona během projednávání ve Sněmovně dnes varoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). To, co se odehrává s návrhem ve Sněmovně, podle jeho slov vzbuzuje obavu, že ze zákona zmizí i to minimum, které bylo dohodnuto ohledně památek a kulturního dědictví. Také varoval před prostorem pro…

Soud, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, BCFC

H-System: Kauza zkrachovalé stavební společnosti nebere konce ani po čtvrt století

Lidem bydlícím v bytech po H-Systemu v Horoměřicích u Prahy opět hrozí vystěhování. Prodeje v konkursu zablokovala vylučovací žaloba na pozemky pod cestami. Kauza zkrachovalé stavební společnosti, která se táhne od konce devadesátých let má další pokračování a konec je nejistý jak pro obyvatele domů, tak pro věřitele.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com sylv1rob1

Nové Heřminovy na Bruntálsku zpochybňují stavbu přehrady

Představitelé Nových Heřminov na Bruntálsku nesouhlasí s umístěním stavby nádrže na území obce. Námitku v rámci územního řízení podali ke stavebnímu úřadu v Krnově, který má řízení na starost. Argumentují tím, že existuje relevantní, levnější a rychleji realizovatelné řešení protipovodňové ochrany Krnova, Zátoru a…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA