Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Chytré investice do domu: Jak ušetřit za plyn nebo jak snížit náklady na provoz bazénu?

Rodina ve velkém domě s bazénem vydá na vytápění plynem v průměru kolem 4500 Kč měsíčně. Částku je přitom možné snižovat nejen na úkor vlastního pohodlí celoročně omezenou spotřebou, ale hlavně vhodnými investicemi. Jak za vytápění domu a bazénu plynem nejlépe ušetřit?

Levnější topení: Kondenzační kotel i rekuperace

Vytápění plynem je pohodlnou, rychlou a poměrně ekologickou cestou, jak mít doma teplo. Jak to ale udělat, aby bylo zároveň co nejlevnější?

Potřebu vytápět výrazně snížíte stavebními opatřeními, jako je zateplení domu a výměna oken nebo dveří, nebo investicí do modernějších a úspornějších plynových spotřebičů. Stále častějším opatřením je výměna běžného starého kotle za kondenzační plynový kotel, který je asi o 20-30 % účinnější.

Velké a dobře izolované domy je také možné vybavit ventilačním systémem s rekuperací tepla. Rekuperační jednotka umožní větrat s minimalizací tepelných ztrát, a tedy levněji.

Levnější bazén: Solární plachta a čerpadlo

Velké ztráty při vytápění vody způsobuje její odpařování. Vhodné tedy je bazén zakrýt ideálně solární plachtou. Podobně výhodnou investicí je pořízení tepelného čerpadla k topení v celém domu - včetně bazénu. Vytápění je pak zpravidla ještě úspornější než s plynovým kotlem.

Více poradí e-book zdarma

Kotlem a bazénem úspory nekončí. Chcete za provoz vašeho domu šetřit ještě více? Další tipy se dozvíte v e-booku o průměrné spotřebě českých domácností.

Podívejte se na e-book zdarma

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zastřešení bazénu prodlouží koupací sezónu až na 7 měsíců v roce!

Zastřešení bazénu prodlouží koupací sezónu až na 7 měsíců v roce!

Obliba bazénu na vlastní zahradě v našich končinách rok od roku roste a není se co divit. Vždyť není nad to, dopřát si vodní pohodu a relaxaci v soukromí své vlastní zahrady a v blízkosti veškerého komfortu. Máte při ruce vše, co pro svůj pobyt v bazénu i na čerstvém vzduchu potřebujete.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA