REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Hotel Permon: Maximální komfort při nízkých nákladech

Exkluzivní čtyřhvězdičkový Grand hotel Permon se nachází v nádherné přírodě a je obklopený jehličnatými lesy. Grand hotel Permon patří mezi nejznámější turistické a lyžařské středisko ve Vysokých Tatrách. Hotel poskytuje služby a ubytování na vysoké úrovni a uspokojí i náročnější klienty.

Stávající zdroj tepla

Výstavba hotelu Permon se datuje do sedmdesátých let minulého století. Jelikož v letech výstavby nebyl na stavbě plyn, technické zařízení kotelny bylo navržené s použitím ocelových teplovodních kotlů s přetlakovými hořáky. Na začátku devadesátých let byly do kotelny nainstalovány čtyři nové kotle. Ohřev teplé vody se realizoval centrálně v ocelových stacionárních ohřívačích o objemu 6,3 m3. V současnosti jsou v kotelně už jen dva kotle KDVE 100, nový kotel UltraGas UG 1440D a úplně nový způsob ohřevu teplé vody.

Analýza potřeb a návrh technického řešení

Může se stát situace, kdy se zřízení kotelny zdá jako nepotřebný náklad, jelikož jsou důležitější věc, které se v hotelu musí řešit jako například pěkné pokoje, kvalitní restaurace, či prvotřídní wellness. Proto byly na první schůzce analyzované potřeby pro vytápění a hlavně zvýšený požadavek na ohřev teplé vody, jelikož v tom čase probíhala rozsáhlá rekonstrukce wellness centra.

Z tohoto důvodu byly vznešeny ze strany hotelu následující požadavky:

 • Do stávajícího dispozičního prostoru kotelny navrhnout vhodné kotle,
 • kotle musí vyhovovat stávajícímu rozměru komína,
 • napojení kotlů na stávající rozvody musí být jednoduché a funkční,
 • energeticky účinný návrh pro ohřev teplé vody pro celý hotel a wellness centrum.

Zajištění co největšího komfortu s co nejnižšími náklady

Společnost Hoval se pyšní referencemi z celého světa. Řešení a výrobky jsou k vidění na nejznámějších stavbách světa. Tyto faktory jsou hlavní důvod, proč společnost Hoval nebere žádnou zakázku na lehkou váhu a přistupuje k návrhu s veškerou zodpovědností.

Nejdůležitější roli zde sehrává zdroj tepla. Zdroj musí fungovat efektivně, bez ohledu na nárazová zatížení, které jsou u hotelů běžné. Je velkou výzvou zajistit hotelovým hostům pohodlí jak při nízké tak i při vysoké obsazenosti hotelu – je proto velice důležité takový zdroj tepla, který vám umožní modulovat nejvyšší možný výkon bez významné ztráty účinnosti. V hotelu je také důležité možnost regulace tepla, kdy se teplota v neobsazených pokojích sníží na minimum, zatímco teplotu v běžně obsazených pokojích je možné regulovat dle potřeby.

S měnícími se požadavky na energii je nejlepším řešením zařízení, které může být lehko ovládané, například díky modulaci hořáku. Přesně takovéto zařízení je kondenzační plynový kotel UltraGas. UltraGas je jeden z nejúčinnějších kotlů dostupný na trhu, který je charakterizován účinností až 99 %. Snížení provozních nákladů je díky tomu, že účinnost umožňuje zařízení dosahovat stejného vytápěcího efektu s nižší spotřebou paliva. Takto vysoká účinnost kotle je výsledkem použití patentovaného výměníku AluFer®, který spojuje výhody nerezových a plynových kondenzačních kotlů.

Při závěrečném vyhodnocování mezi nízkoteplotními a kondenzačními kotli z portfolia Hoval jednoznačně padla volba na Hoval UltraGas UG1440D a to z důvodu poměr vstupní cena kotle-provozní náklady-doba návratnosti.

15-2 300 kW Hoval UltraGas s patentovaným výměník tepla AluFer®15-2 300 kW Hoval UltraGas s patentovaným výměník tepla AluFer®

Schéma zapojení kotle Hoval UltraGas

Ohřev teplé vody se může zdát jako jednoduchá záležitost, avšak pro velký hotel je důležité vybrat řešení, které se umí narychlo přizpůsobit náhlým změnám v odběrech. Proto zde bylo navrhnuto řešení Hoval Modul-plus ohřívač vody. Tento ohřívač je hojně využíván díky svému komfortu všude tam, kde je kladen velký důraz na hygienu vody.

Přednosti ohřívače Hoval Modul-plus

 • princip protiproudu při ohřevu vody pro maximální využití energie v nerezových modulech o objemu 115 litrů,
 • vysoká hospodárnost à nízké náklady,
 • garance velké produkce teplé vody ve vytíženém čase,
 • žádný problém s vodním kamenem,
 • koncepce menších válcových jednotek zapojených do série brání vzniku „mrtvých zón“ a chrání před vznikem bakterie Legionella pneumophila,
 • lehká kontrola každého modulu ohřívače,
 • kompaktní rozměry a malá hmotnost na metr čtvereční,
 • schopnost ohřevu vody s obsahem chloridu až do 300 mg/litr,
 • více jak 550 000 zásobníkových modulů instalovaných po celém světě.

Ohřívač vody Hoval Modul-plus, výkon 640l/h-17.500l/h

Zhodnocení investice

Výměnou teplovodního kotle KDVE 100 s nízkou účinností, za kondenzační kotel Hoval UltraGas UG 1440D s vysokou účinností, vznikla úspora na zemním plynu, elektrické energii a na tvorbě emisí. Úspora kotle Hoval je minimálně 39 952 m2/rok, tedy minimálně 421 494 kWh/rok. Instalace kondenzačního kotle UltraGas představuje úsporu i v elektrické energii. Úspora v tomto případě je 6 290 kWh/rok. Další úsporou je díky kondenzačnímu kotli Hval UltraGas, úspora na tvorbě emisí. Instalací tohoto kotle došlo k nižší tvorbě emisí CO2 a k ochraně životního prostředí. V tomto případě úspora činí 78 442 kg CO2/rok.

Kondenzační plynový kotel UltraGas, společně s ohřívačem vody Modul-plus, zaručuje nejefektivnější využití plynových paliv pro potřeby vytápění a ohřev vody. Moderní kondenzační kotle a vysoce účinné ohřívače vody dobře fungují v moderních zařízeních a budovách – bez ohledu na to, zda hovoříme o samostatných rodinných domech, bytových domech, hotelech, či velkých halách.

Prohlédněte si naše řešení a najděte nejvhodnější způsob k řešení vašich investic.

Hoval spol. s r.o.

logo
Republikánská 45
31204 Plzeň

telefon: +420 377 261 002
e-mail: info@hoval.cz

web: www.hoval.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Vytápění domu a zdroje tepla

Ilustrační obrázek, fotolia.com, raths

Vláda by ve středu měla jednat o dávce mimořádné okamžité pomoci kvůli energiím

Vláda bude ve středu stanovovat podmínky pro dávku mimořádné okamžité pomoci v souvislosti se zdražováním energií a krachem některých dodavatelů. Pomoc by měla státní rozpočet přijít na dvě miliardy korun. V současnosti se týká 250.000 lidí a podle ministerstva práce a sociálních věcí to bude zhruba o 200.000 lidí…

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, bartussek

Plynovod Jamal stále funguje v obráceném režimu

Plynovod Jamal, kterým proudí ruský plyn přes Polsko do Německa, nadále pracuje v obráceném režimu, uvádí německý provozovatel plynovodní sítě Gascade. Plyn tak tímto plynovodem teče ze západu na východ.

REKLAMA