REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Příležitost dělá zloděje aneb jak vytvořit bezpečný domov

Každý z nás sní o návratu mezi vlastní čtyři stěny, daleko od stresu, zimy a nebezpečí. Domov je také místo, kde se nachází náš majetek a cennosti. Dokonale to vědí také zloději a tyto znalosti bezohledně využívají. Specialisté ze SpyShop24 připravili tipy, jak díky moderním technologiím vytvořit bezpečný domov.

Příležitost dělá zloděje aneb jak vytvořit bezpečný domov?

Špionážní technika nás stále více podporuje nejen ve ztěžování práce zlodějů (protože o úplném zabránění nemůže být podle profesionálů řeč), ale usnadní i jejich identifikaci a odhalení.

Minikamery ukryté v bytě ukážou, co vlastně bylo ukradeno, a to je první krok k navrácení majetku. Jestliže dům zůstal zabezpečený vůči možnosti krádeže s vloupáním, záznam z minikamer poslouží jako nezbytný důkaz v procesu získání odškodnění.

Fotopasti jako garance bezpečného domova

Základní, nejčastěji používané systémy zabezpečení tvoří poplašný systém proti vloupání integrovaný s najatou ochranou agenturou, detektory pohybu, elektromagnetická čidla, rolety proti vloupání, a dokonce i okna s vrstvenou PVB fólií. Někteří se rozhodnou pro montáž oken z tvrzených skel.

Pro vyšší zabezpečení domu před vloupáním se vyplatí zapojit venkovní kamery (fotopasti). S ohledem na výjimečnou pevnost a stálost provedení je neohrozí ani ty nejhorší atmosférické podmínky. Jejich práci neovlivní průtrže mračen, sníh ani nárazy větru. Díky systému aktivace pohybem začíná záznam obrazu a zvuku teprve od odhalení aktivity v monitorovaném prostoru. Díky tomu jsou nesmírně úsporné na napájení a umožňují dlouhou, až několika týdenní práci na jeden cyklus nabití. S pomocí GSM sítě poskytují SMS zprávy o zaznamenání vetřelce na území pozemku.

IP kamery – inteligentní a bezpečný domov

Základním prvkem vznikajících systémů inteligentní domácnosti a bezpečného domova jsou především vnitřní IP kamery. Díky pohybovým čidlům mohou zasílat signály do dalších zařízení dohlížejících nad domácí technikou (např. D-Link Smart Plug). Majitel má ještě dříve, než překročí práh, rozsvícené světlo, spuštěnou rychlovarnou konvici, sporák, oblíbený program v televizi nebo nastavenou odpovídající teplotu v místnostech.

Název IP kamer pochází ze zkratky výrazu „Internet Protocol”. IP kamera představuje spojení běžné analogové kamery a počítače. Každá má své unikátní IP číslo. Pokud ho zadáme na libovolném místě na světě, obdržíme obraz z kamery v našem prohlížeči. Jedinou podmínkou je samozřejmě přístup k internetu.
Každá IP kamera je vybavena vlastním rozhraním, díky němuž jí můžeme ovládat podle potřeby. Může např. spustit poplach, když detekuje pohyb. Díky miniaturním rozměrům existuje možnost jejich instalace v libovolném zařízení. Na trhu nechybí ani kamuflované kamery, v hodinkách, budících, knoflících, požárních hlásičích apod.

Co ještě

SpyShop24 je obchod se špionážní technikou. Více než 10 let na trhu, nabízí odposlechy, monitoring PC, diktafony a mikrokamery, GPS lokátory, detektory odposlechů, kamer a kovů, fotopasti a ostatní.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Jak zabezpečit bytový dům

Zdroj: ABB

Domovní zvonky umí víc než jen zvonit. Domovní telefony umí komunikovat přes internet

Domovní zvonek je většinou prvním místem, u kterého se zastavíte. Důvod je prostý – zazvonit, domluvit se, být vpuštěn dovnitř, nebo se dozvědět potřebné a odejít. Dnes už ale domovní zvonky umožňují a nabízejí mnohem víc – kromě jiného představují nezanedbatelný bezpečnostní prvek, díky němuž se do domu dostanou…

Zdroj: AXIS

První IP kamera slaví 25. výročí. Čím byla tak přelomová?

Tak jako byl prvním světovým, evropským a také českým „lidovým“ počítačem Sinclair ZX Spectrum, tak první světovou a evropskou IP kamerou byl AXIS NetEye 200. A právě tato kamera, která byla základním kamenem přechodu mezi CCTV (Closed-circuit television) a VSS (Video surveillance systems for use in security…

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Tímto mini článkem bych se s vámi chtěl možná trošku lehkou satirickou formou podělit o svůj zážitek z připojení své první IP kamery. Podotýkám, že jako MaRák 1) , jsem oborem Security 2) naprosto nepolíbený, respektive vím akorát to, že existuje a že tu a tam něco z „kamerovek“ 3) integrujeme pod BMS 4) . Celý…

REKLAMA