REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Neulehčujte zlodějům práci

Cestování, ať už za sportovním vyžitím, relaxací nebo pracovními povinnostmi nás provází v průběhu celého roku. Opuštěné byty a domy jsou bohužel lákadlem pro nejrůznější zloděje. Nejde však jen o prostory, které jsou prázdné na víkend nebo týden, ale jedná se i o sezónní chaty nebo chalupy.

V loňském roce Policie ČR evidovala téměř 7,5 tisíce vloupání do nemovitostí. Dopadnout pachatele se ale povede pouze v 30 % případů. Jak tedy zabezpečit svůj majetek v období, kdy nejste poblíž?

Nenechte nic náhodě

„Nejdůležitější je být před odjezdem na dovolenou důsledný a nezapomenout zavřít všechny vstupy. Až 84 % zlodějů například proniká do objektu oknem. Zkontrolujte proto všechna okna, dveře, ale i sklep či garáž, znemožníte tím pachatelům jejich využití,“ radí Michal Ježek, produktový manažer systémů elektronického zabezpečení ze společnosti Jablotron. Existuje však i řešení, které vám zaručí zcela bezstarostnou dovolenou. Z průzkumu jmenované společnosti vyplývá, že až 80 % zlodějů nemá strach z odhalení ze strany obyvatel přilehlých domů, zato alarm připojený na bezpečnostní centrum je pro ně tvrdší oříšek. Pokud je objekt takto monitorován a dojde k vloupání, alarm okamžitě informuje operátory bezpečnostního centra. Ti postupují dle předem dohodnutých instrukcí, kontaktují majitele objektu a v případě potřeby vysílají na místo zásahovou jednotku. Můžete tedy být klidně na druhém konci světa a vůbec se nemusíte bát.

Domácnost pod kontrolou

Investice do zabezpečení domova se s ohledem na pocit bezpečí vašich nejbližších určitě vyplatí. Bezpečnostní systémy jsou dnes na velmi vysoké úrovni. A obavy, že stisknete špatné tlačítko, zapomenete kód, ztratíte se v nastavení nebo omylem spustíte alarm, jsou naprosto zbytečné.  Perfektní řešení nabízí alarm JABLOTRON 100, který klade důraz na jednoduché ovládání. Zvládne ho opravdu každý, funguje totiž na principu semaforu a každá střežená část budovy má vlastní tlačítko. Odpůrci složité elektroniky si tak přijdou na své, signalizaci používající jen zelenou a červenou barvu mohou hravě ovládat i senioři nebo děti.

Především uživatelé smartphonů ocení aplikaci MyJABLOTRON, s níž lze celý systém ovládat i na dálku. Prakticky umožňuje spravovat celou domácnost odkudkoli a kdykoli a mít přehled o veškerých nainstalovaných zařízeních na jednom místě. Kromě zabezpečení je možné JABLOTRON 100 propojit i s nejrůznějšími zařízeními a skrze aplikaci regulovat teplotu v domě, otvírat garážová vrata, či rozsvěcet světla. Přidat můžete i detektory oxidu uhelnatého a kouře či detektory zaplavení vodou. Díky tomu šetříte i náklady na domácnost a můžete si příjemně zjednodušit život.

Například jednou z velkých výhod termostatu připojeného do systému je automatické přepnutí na nastavenou ekonomickou teplotu v případě, že je dům či byt prázdný. Až budete tedy odjíždět do práce či na dovolenou, nemusíte přemýšlet, jakou teplotu nastavit, aby nedocházelo k plýtvání. Nainstalovaný termostat sám při zabezpečení domu teplotu upraví podle nastavených požadavků. Instalaci celého systému navíc vždy zajišťují certifikovaní odborníci, můžete si tedy být naprosto jisti správným zapojením.

Auto není trezor

V případě odjezdu na dovolenou nebo služební cestu byste neměli zapomínat ani na zabezpečení vozidla. Ať už auto ponecháte doma v garáži či na hlídaném parkovišti u letiště, postarejte se, ať nepoutá pozornost. Největším rizikem je pootevřené okénko či lákavé předměty ponechané na viditelném místě uvnitř vozu. Způsobů, jak zabezpečit vozidlo je celá řada - od zamykání řadící páky přes imobilizér až po sofistikované alarmy. Účinným řešením je například GSM/GPS autoalarmem Athos. Ten kombinuje imobilizér, zabezpečení vozidla detektory, GSM komunikaci s bezpečnostním centrem a GPS lokalizaci. Majitelé mají navíc dokonalý přehled o svém vozidle prostřednictvím aplikace MyJABLOTRON, přes kterou mohou svůj autoalarm pohodlně ovládat na dálku a naleznou v ní také informace o jízdách či tankování.

„Athos je schopen okamžitě informovat operátory bezpečnostního centra o typu poplachu a místu události. Operátoři v případě krádeže, tísně či havárie zajistí okamžitou pomoc 24 hodin denně po celé ČR, vyšlou na místo zásahovou jednotku a informují policii a záchrannou službu,“ vysvětluje Josef Kroupa, obchodní ředitel ze společnosti Jablotron.

JABLOTRON ALARMS a.s.

logo
Pod Skalkou 4567/33
46601 Jablonec nad Nisou

telefon: Zákaznická linka 800 800 522. Linka pro montéry: 800 900 096. Školení: 483 559 951
e-mail: prodej@jablotron.cz

web: www.jablotron.com/cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Jak zabezpečit bytový dům

Chcete kameru na rodinném domě? Co na to GDPR

Chcete kameru na rodinném domě? Co na to GDPR

Instalace kamery, říkejme tomu raději kamerový systém, na rodinném domě je poměrně jednoduchá, protože dnešní technologie umožňují bezpečný přenos dat i bez složité instalace rozvodů systému. Navíc díky stále rostoucím společenským hrozbám, se řada lidí rozhoduje, jak co nejbezpečněji zajistit svůj majetek a ochránit ...

Bezpečnost budov: Jak opevnit ambasády?

Bezpečnost budov: Jak opevnit ambasády?

Ve Spojených státech amerických se znovu otevírá diskuze o bezpečnosti administrativních budov. Debata, ve které zatím mají hlavní slovo architekti a designéři, byla zahájena poté, co Úřad pro provoz státních objektů v zámoří (OBO) vznesl požadavek na restrukturalizaci a rekonstrukci jedenácti ambasád. K požadavku na ...

REKLAMA
REKLAMA