REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Neulehčujte zlodějům práci

Cestování, ať už za sportovním vyžitím, relaxací nebo pracovními povinnostmi nás provází v průběhu celého roku. Opuštěné byty a domy jsou bohužel lákadlem pro nejrůznější zloděje. Nejde však jen o prostory, které jsou prázdné na víkend nebo týden, ale jedná se i o sezónní chaty nebo chalupy.

V loňském roce Policie ČR evidovala téměř 7,5 tisíce vloupání do nemovitostí. Dopadnout pachatele se ale povede pouze v 30 % případů. Jak tedy zabezpečit svůj majetek v období, kdy nejste poblíž?

Nenechte nic náhodě

„Nejdůležitější je být před odjezdem na dovolenou důsledný a nezapomenout zavřít všechny vstupy. Až 84 % zlodějů například proniká do objektu oknem. Zkontrolujte proto všechna okna, dveře, ale i sklep či garáž, znemožníte tím pachatelům jejich využití,“ radí Michal Ježek, produktový manažer systémů elektronického zabezpečení ze společnosti Jablotron. Existuje však i řešení, které vám zaručí zcela bezstarostnou dovolenou. Z průzkumu jmenované společnosti vyplývá, že až 80 % zlodějů nemá strach z odhalení ze strany obyvatel přilehlých domů, zato alarm připojený na bezpečnostní centrum je pro ně tvrdší oříšek. Pokud je objekt takto monitorován a dojde k vloupání, alarm okamžitě informuje operátory bezpečnostního centra. Ti postupují dle předem dohodnutých instrukcí, kontaktují majitele objektu a v případě potřeby vysílají na místo zásahovou jednotku. Můžete tedy být klidně na druhém konci světa a vůbec se nemusíte bát.

Domácnost pod kontrolou

Investice do zabezpečení domova se s ohledem na pocit bezpečí vašich nejbližších určitě vyplatí. Bezpečnostní systémy jsou dnes na velmi vysoké úrovni. A obavy, že stisknete špatné tlačítko, zapomenete kód, ztratíte se v nastavení nebo omylem spustíte alarm, jsou naprosto zbytečné.  Perfektní řešení nabízí alarm JABLOTRON 100, který klade důraz na jednoduché ovládání. Zvládne ho opravdu každý, funguje totiž na principu semaforu a každá střežená část budovy má vlastní tlačítko. Odpůrci složité elektroniky si tak přijdou na své, signalizaci používající jen zelenou a červenou barvu mohou hravě ovládat i senioři nebo děti.

Především uživatelé smartphonů ocení aplikaci MyJABLOTRON, s níž lze celý systém ovládat i na dálku. Prakticky umožňuje spravovat celou domácnost odkudkoli a kdykoli a mít přehled o veškerých nainstalovaných zařízeních na jednom místě. Kromě zabezpečení je možné JABLOTRON 100 propojit i s nejrůznějšími zařízeními a skrze aplikaci regulovat teplotu v domě, otvírat garážová vrata, či rozsvěcet světla. Přidat můžete i detektory oxidu uhelnatého a kouře či detektory zaplavení vodou. Díky tomu šetříte i náklady na domácnost a můžete si příjemně zjednodušit život.

Například jednou z velkých výhod termostatu připojeného do systému je automatické přepnutí na nastavenou ekonomickou teplotu v případě, že je dům či byt prázdný. Až budete tedy odjíždět do práce či na dovolenou, nemusíte přemýšlet, jakou teplotu nastavit, aby nedocházelo k plýtvání. Nainstalovaný termostat sám při zabezpečení domu teplotu upraví podle nastavených požadavků. Instalaci celého systému navíc vždy zajišťují certifikovaní odborníci, můžete si tedy být naprosto jisti správným zapojením.

Auto není trezor

V případě odjezdu na dovolenou nebo služební cestu byste neměli zapomínat ani na zabezpečení vozidla. Ať už auto ponecháte doma v garáži či na hlídaném parkovišti u letiště, postarejte se, ať nepoutá pozornost. Největším rizikem je pootevřené okénko či lákavé předměty ponechané na viditelném místě uvnitř vozu. Způsobů, jak zabezpečit vozidlo je celá řada - od zamykání řadící páky přes imobilizér až po sofistikované alarmy. Účinným řešením je například GSM/GPS autoalarmem Athos. Ten kombinuje imobilizér, zabezpečení vozidla detektory, GSM komunikaci s bezpečnostním centrem a GPS lokalizaci. Majitelé mají navíc dokonalý přehled o svém vozidle prostřednictvím aplikace MyJABLOTRON, přes kterou mohou svůj autoalarm pohodlně ovládat na dálku a naleznou v ní také informace o jízdách či tankování.

„Athos je schopen okamžitě informovat operátory bezpečnostního centra o typu poplachu a místu události. Operátoři v případě krádeže, tísně či havárie zajistí okamžitou pomoc 24 hodin denně po celé ČR, vyšlou na místo zásahovou jednotku a informují policii a záchrannou službu,“ vysvětluje Josef Kroupa, obchodní ředitel ze společnosti Jablotron.

JABLOTRON ALARMS a.s.

logo
Pod Skalkou 4567/33
46601 Jablonec nad Nisou

telefon: Zákaznická linka 800 800 522. Linka pro montéry: 800 900 096. Školení: 483 559 951
e-mail: prodej@jablotron.cz

web: www.jablotron.com/cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Jak zabezpečit bytový dům

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Tímto mini článkem bych se s vámi chtěl možná trošku lehkou satirickou formou podělit o svůj zážitek z připojení své první IP kamery. Podotýkám, že jako MaRák 1) , jsem oborem Security 2) naprosto nepolíbený, respektive vím akorát to, že existuje a že tu a tam něco z „kamerovek“ 3) integrujeme pod BMS 4) . Celý…

Zdroj: AdobeStock- stock56876

Nezapomeňte před zimou seřídit a opravit plastová okna

Podzimní měsíce představují ideální čas pro jednu nepříliš lákavou, ovšem velmi důležitou činnost, a sice údržbu plastových oken. Pravidelným servisem například předejdete rychlému opotřebení oken i zbytečným výdajům za vytápění způsobených špatným těsněním. Stačí před nástupem zimy provést pět důležitých kroků.

Zdroj: AdobeStock-a_lein

Revize v bytovém domě nepodceňujte! Užitečné rady pro majitele bytů, SVJ i družstva

Včasná revize zařízení v bytových domech vám může ušetřit velkou spoustu starostí. Doslova. Provedete-li revizi včas a s dostatečnou pečlivostí, můžete se vyhnout vysokým pokutám za porušení platné legislativy, nebo i sporům s pojišťovnou v případě nehody. Na co je tedy potřeba dát pozor a co musíte (nebo byste ve…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA