REKLAMA

Jak funguje protiproud v bazénu?

Hodilo by se vám moct si každý den zasportovat? Jenže nemáte čas ani chuť po práci běžet někam do fitka mezi spoustu dalších lidí? Když si pořídíte bazén s protiproudem, můžete každý den ráno nebo večer skočit do vody hned u domu a plavat třeba hodinu. Jen dejte pozor, ať u protiproudu zvolíte správný výkon.

Protiproud pohání vodu přes čerpadlo a tryskou ji nahání zpátky do bazénu. V dostatečně silném protiproudu můžete plavat třeba hodinu. „V menším bazénu s protiproudem si zaplavete dokonce lépe než ve větším bazénu bez protiproudu,“ říká Michal Vlášek, zkušený bazénář, který vyrábí české laminátové bazény v Roudnici nad Labem.

Jak protiproud vybrat? Záleží na tom, jak budete chtít bazén používat.

Existují tři varianty protiproudů, které se dělí podle výkonu.

Protiproud jako atrakce pro děti (do 70 m³/hod)

Slouží hlavně jako skvělá masážní tryska. A kdo má děti, ten ví, kolik si s protiproudem užijí legrace.

„Na soutěže, kdo připluje na lehátku dříve na druhou stranu nebo kdo doplave rychleji s pomocí protiproudu, dojde při každé příležitosti. Příjemné je i jen tak se nechat unášet a vozit po hladině,“ říká Helena, máma od rodiny, která má doma bazén s protiproudem od rodinného výrobce Bazény Relax.

Jak funguje protiproud? Zdroj: Bazény RelaxJak funguje protiproud? Zdroj: Bazény Relax

Rekreační plavání (nad 70 m³/hod)

Využijete ho stejně jako protiproud pro děti. Navíc ale umožní i rodinné kondiční plavání. To oceníte hlavně tehdy, když chcete udělat něco pro své zdraví, ale jste vytížení a nemáte čas jezdit někam do posilovny. Moct si zasportovat přímo doma ve kteroukoliv denní dobu je oproti tomu obrovská pohoda.

Sportovní plavání (nad 100 m³/hod)

Sportovní protiproud má dvoutryskovou a na přání i dvoumotorovou konstrukci. Tuhle variantu využívají pro trénink profesionální plavci.

Tryska je zabudovaná ve stěně bazénu, čerpadlo v technologické šachtě

U zapuštěných bazénů bývá kromě jámy na bazén potřeba vykopat ještě technologickou šachtu. Tam se schovají všechny potřebné technologie – filtrace, desinfekce, ale také čerpadlo pro protiproud.

Technologie můžete mít třeba i v blízkém zahradním domku nebo v garáži. Nejčastěji chtějí mít lidé všechny technologie pohromadě. Při výkopu se tedy dělá větší jáma pro bazén a s ní propojená menší jáma pro technologie.

Jak funguje protiproud? Zdroj: Bazény RelaxJak funguje protiproud? Zdroj: Bazény Relax

„Bazén se slanou vodou, protiproudem a velkým zastřešením jsme zrealizovali na začátku sezóny 2015, letos na jaře jsme ještě doplnili tepelným čerpadlem. Velmi efektní při večerním koupání je také bazénové osvětlení. Bazén nám slouží nejen k osvěžení, ale i zábavě. Například závody na nafukovacích jelenech v protiproudu zdaleka nejsou jen pro děti. A díky prostornému zastřešení nejsme nijak limitováni počasím,“ vypráví pan Suchý své zkušenosti s bazénem od českého výrobce Bazény Relax.

Chcete si protiproud prohlédnout a vyzkoušet osobně? Vyrazte do bazénového centra půl hodiny za Prahou. Porovnáte si jednotlivé varianty a o zkušenosti se s vámi podělí samotní bazénáři.

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Zahrady, chodníky, ploty a terasy si přečtěte

Zdroj: Fotolia.com - maho

Plot má ladit se stavbou a místem

Ploty kolem nás – to je téma prázdninové fotosoutěže TZB-info. Ploty sice tvoří hranice ale tvarová, materiálová ani barevná či konstrukční řešení plotů hranice neznají. Ukažme, jaké ploty jste našli ...

Zdroj: Ricardo Sargiotti

VIDEO: Zeď, ze které cihlu vypláchnete vodou

Jižní Amerika možná jako celek nepředstavuje soubor pokročilé stavební technologie, ale když přijde na improvizaci, nepochybně stojí na světové špici. Už několikrát se stalo, že zdejší praktické ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

LETNÍ FOTOSOUTĚŽ: Ploty kolem nás. Vyfoťte plot a vyhrajte!

FOTOSOUTĚŽ: Ploty kolem nás!

Fotosoutěž ploty.

Akce WILO 2017 domestic

Akce WILO 2017 domestic

Wilo - akce čerpadla

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist