REKLAMA

Dotace Dešťovka: Už víte, co chcete?

Ministerstvo životního prostředí 29. května spustí dotační program Dešťovka, který je zaměřený především na hospodaření s dešťovou vodou v domácnostech. Cílem je motivace majitelů domů k šetření pitné vody. Třeba tím, že si na zahradu pořídí nádrž na dešťovou vodu či si doma přečistí vodu odtékající z odpadu umyvadla nebo pračky (šedé vody).

Nelíbí se Vám rostoucí ceny pitné vody? Recyklujte ji a využívejte vodu zadarmo.Nelíbí se Vám rostoucí ceny pitné vody? Recyklujte ji a využívejte vodu zadarmo.

Tuto vodu je pak možno využít na závlahu zahrady anebo splachování záchodů a tím výrazně zmenšit spotřebu pitné vody v domácnosti.

ASIO je společnost s více než 20letou tradicí, které se dlouhodobě specializuje na komplexní řešení dešťových a šedých vod v domácnostech a nabízí kvalitní výrobky, které pouze nyní máte možnost získat až s 50 % dotací. Díky zkušenostem z mnoho instalací jak v ČR, tak celosvětově jsme sázkou na jistotu a kvalitu. Dodáváme výrobky, zajistíme veškerou nutnou dokumentaci a v případě vašeho zájmu, zkompletujeme i administrační část dotace.

Dotace je rozdělena do tří kategorií, které se liší jak z hlediska využití vody, tak dotačních podmínek a možností.

Již víte, co chcete a chcete nezávaznou nabídku?

V tom případě nejrychlejší cestou je vyplnění našeho vstupního dotazníku na jehož základě vám zdarma a nezávazně zpracujeme nabídku, zjistíme, jaké jsou vaše možnosti v rámci dotací Dešťovka a provedeme vás postupem podávání dotace.

Dotační program DešťovkaDotační program Dešťovka

Dešťová voda na zahradě

Peníze lze žádat na zahradní nádrže určené na zachytávání dešťové vody s dostatečným objemem (minimálně 2 tisíce litrů) k zalévání.

Na dotaci dosáhnou:

  • majitelé domů v obcích, které musely v posledních letech řešit akutní nedostatek vody
  • lidé žijící v obcích, kde již mnoho měsíců platí omezení využívání pitné vody (např. ve formě zákazů zalévání)
  • dotaci nelze získat k novostavbě domu
  • stát zaplatí až 50 % nákladů – nejvýše však 20 tisíc korun fixní částky + proměnné částky 3 500 Kč/m3 dle velikosti nádrže

Dešťová doma na zahradě a v domě

Zahradní nádrž musí mít kromě rozvodů určených k zalévání zahrady také propojení ke splachování toalety v domě.

Kdo na dotaci dosáhne:

  • získat dotaci mohou všichni majitelé rodinných domů a bytových domů (včetně novostaveb)
  • celá ČR, stávající domy i novostavby
  • stát zaplatí až 50 % nákladů – nejvýše však 30 tisíc korun fixní částky + proměnné částky 3 500 Kč/m3 dle velikosti nádrže

Pokud máte podrobnější otázky, nebo máte zájem o tento systém prosím vyplňte tento dotazník na jehož základě vám zdarma a nezávazně zpracujeme nabídku a zjistíme, jaké jsou vaše možnosti v rámci dotací.

Déšťová a šedá voda na zahradě a v domě Déšťová a šedá voda na zahradě a v domě

Dešťová a šedá voda na zahradě a v domě

Nejsofistikovanější systém, kdy bude využita i přečištěná odpadní voda (z umyvadla, sprchy, vany, pračky či myčky) ke splachování i zalévání.

Dotace je namířena zejména na ty, kteří se teprve chystají stavět. Zapojit se ale mohou i majitelé již existujících domů připravující rekonstrukci.

Dotace: až 60 000 Kč fixní část (v kombinaci s využitím srážkové vody) nebo 45 000 Kč fixní část (bez kombinace s využitím srážkové vody) + 3 500 Kč/m3 nádrže, maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů.

Dále je poskytována dotace do výše 10.000,- Kč na zpracování (odborného posudku, projektové dokumentace a administraci).

Pokud máte podrobnější otázky, nebo máte zájem o tento systém prosím vyplňte tento dotazník, na jehož základě vám zdarma a nezávazně zpracujeme nabídku a zjistíme, jaké jsou vaše možnosti v rámci dotací.

ASIO NEW, spol. s r.o.

logoKšírova 552/45
619 00 Brno

telefon: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz

web: www.asio.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Instalace - TZB si přečtěte

FOTOGALERIE: Vytápění na veletrhu ISH ve Frankfurtu

FOTOGALERIE: Vytápění na veletrhu ISH ve Frankfurtu

Vytápění je jedním z hlavních témat veletrhu ISH a zároveň přehlídkou předních firem z oboru. Přenášíme vám výběr zajímavostí, které byly na veletrhu k vidění, ať už šlo o zajímavé výrobky nebo o ...

© Fotolia.com - gmstockstudio

Odvzdušňovací ventil – kde ho najít a jak funguje

Odstranění plynů z otopné vody a všech zařízení v tepelných soustavách je jedním ze základních předpokladů k jejich správné funkci. Bublinky, které nám v radiátorech a trubkách případně běhají teplo ...

Odplynění otopné soustavy na otopném tělese

Co způsobují plyny v otopné soustavě?

Odstranění plynů z otopné vody a všech zařízení v tepelných soustavách je jedním ze základních předpokladů k jejich správné funkci. Bublinky, které nám v radiátorech a trubkách případně běhají otopné ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist