REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Mladá Boleslav investuje do tří základních škol desítky milionů

Mladá Boleslav investuje v letošním roce do tří základních škol několik desítek milionů korun. V plánu má stavbu technických učeben a kabinetů a zřízení bezbariérových přístupů do budov. Veškeré náklady město pokryje z evropských peněz v rámci Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ). Novinářům to řekl náměstek primátora Jiří Bouška (Volba pro Mladou Boleslav).
Mladá Boleslav, náměstí
Náměstí v Mladé Boleslavi, zdroj: fotolia.com © kaprikfoto

Město se chystá investovat do druhé, třetí a šesté základní školy. Ve všech třech školách začnou práce v červnu. V každé škole nechá město vybudovat tři technické učebny a několik kabinetů. Podle Boušky bude stavba nejdéle trvat v druhé základní škole, kde je konec prací naplánován na leden příštího roku. U druhé základní školy počítá město s náklady ve výši 16,6 milionu korun.

V třetí základní škole je konec prací naplánován na listopad letošního roku. Nové učebny tady město přistaví nad školní jídelnou. Náklady by se podle odhadů měly pohybovat kolem 15,6 milionu korun.

V šesté základní škole se taktéž počítá s tím, že práce potrvají zhruba půl roku. Náklady se budou pohybovat kolem 15 milionů korun, další dva miliony si podle Boušky vyžádá stavba výtahu.

Zatím není zřejmé, k výuce kterých konkrétních předmětů budou nové technické učebny sloužit. Bouška dodal, že stavba nových učeben nezvýší kapacitu jednotlivých škol. "Ani to není potřeba, v Mladé Boleslavi nepociťujeme nedostatek kapacity ve školách," uvedl náměstek.

V Mladé Boleslavi s téměř 45 000 obyvateli je deset základních škol. Město letos hospodaří s rozpočtem ve výši 1,02 miliardy korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA