REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

CTP Invest chce žalobou po Hradci Králové náhradu škody 20 mil. Kč

Developerská společnost CTP Invest podala na město Hradec Králové žalobu o zaplacení náhrady škody 20,1 milionu korun. Firma tvrdí, že postupem města ve věci získání dodatečného povolení pro rozestavěný obchodní park v Hradci Králové jí vznikla škoda. O podání žaloby informoval konzultant CTP Invest Boris Kudláček. Nynějším podáním žaloby k hradeckému okresnímu soudu CTP navázala na předžalobní výzvu, kterou městu zaslala v lednu. Podle primátora Zdeňka Finka (HDK) se město ničeho nezákonného nedopustilo. Přenesení sporu k soudu však podle něj znamená finanční hrozbu pro město.
zákon, žaloba, stavební povolení

Náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich (TOP 09) označil podání žaloby za nátlak na město. "Osobně se zastrašit nenechám. Můj názor zůstává dál stejný, tedy neudělit firmě souhlas s dopravním napojením. Vina není na straně města, ale CTP, která porušila vše, co porušit mohla," řekl Vedlich.

Výše náhrady škody podle Kudláčka vyplývá z dosavadního zpoždění projektu. Pokud by projekt kvůli jednání města nebyl dokončen vůbec, zvedla by se škoda podle CTP na úroveň 220 milionů korun. CTP je podle Kudláčka nadále připravena k jednáním o dohodě. Pokud by město firmě umožnilo připojení parku na silnici, firma by žalobu stáhla a svých nároků se vzdala.

Fink v lednu uvedl, že pokud by k tomu mezi zastupitelskými kluby byla vůle, mohlo by se o věci jednat na zastupitelstvu na konci února. To se dosud ale nestalo.

Do věci se tedy chce primátor vložit. "Ve světle skutečností, že firma CTP Invest areál nejspíše dopravně obslouží z druhé strany, dostaví ho a zprovozní, zvažuji ještě jednou záležitost do zastupitelstva vrátit k hlasování, pokud tak neučiní nějaký jiný zastupitel," uvedl dnes večer v tiskovém prohlášení Fink. Naposledy zastupitelé o dohodě o narovnání s CTP jednali loni v říjnu, kdy ji odmítli.

Firma CTP Invest na podzim 2014 začala bez stavebního povolení budovat skladový areál u výpadovky z Hradce na Ostravu. Od března 2015 práce stojí. Dodatečné stavební povolení firma od úřadů zatím nezískala proto, že nemá od města souhlas s vybudováním přístupové cesty k parku přes městské pozemky. Současně CTP Invest pracuje na tom, aby areál mohla na silnici napojit z opačné strany a nepotřebovala k tomu pozemky města.

Právě nezajištěné napojení areálu na silnici bylo důvodem toho, že stavební úřad firmě loni v prosinci nepravomocně zamítl žádost o vydání dodatečného stavebního povolení. Firma se odvolala, řešit to bude krajský úřad.

CTP ve sporu poukazuje zejména na to, že v roce 2015 město investici odejmulo své předchozí souhlasy se stavbou silnice, které v roce 2007 udělilo společnosti Fato, jež v lokalitě chtěla stavět. CTP projekt od firmy Fato převzala v roce 2014 a pozdější odejmutí souhlasů označuje za nerovný přístup města. Radnice tvrdí, že měla právo souhlasy odvolat, protože mimo jiné byly časově omezeny a jejich platnost vypršela.

První halu CTP do přerušení stavby téměř dokončila, u druhé haly byla na začátku stavby. Firma dosud proinvestovala 270 milionů korun, na pokutách za stavbu bez povolení zaplatila zhruba 1,3 milionu korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zastupitelé Hradci Králové odmítli dohodu s CTP v kauze černých staveb

Zastupitelé Hradci Králové odmítli dohodu s CTP v kauze černých staveb

Zastupitelé Hradce Králové dnes neschválili dohodu o narovnání s developerskou společností CTP Invest, která na okraji Hradce Králové bez stavebního povolení rozestavěla dvě skladové haly. Firma měla jako kompenzaci městu dát 15 milionů korun. Město mělo naopak společnosti dát souhlas s využitím městských pozemků pro…

Rada Hradce Králové odmítla smír s CTP, rozhodnou zastupitelé

Rada Hradce Králové odmítla smír s CTP, rozhodnou zastupitelé

Rada Hradce Králové dnes nepodpořila uzavření soudního smíru s developerskou firmou CTP Invest v kauze rozestavěné černé stavby skladového parku CTP v Hradci Králové. Definitivně budou o přijetí či odmítnutí smíru rozhodovat zastupitelé města na zasedání v září. Řekl to mluvčí města Petr Vinklář. Firma CTP potřebuje…

hala

Co s nepovolenou stavbou obchodního parku v Hradci? Zastupitelé rozhodnou v říjnu

Královéhradečtí zastupitelé budou hlasovat o poskytnutí souhlasu s využitím městské parcely pro stavbu společnosti CTP Invest, která ve městě bez povolení rozestavěla obchodní park, 25. října. Důvodem posunutí termínu je jednání s firmou ohledně dohody o narovnání, sdělila to mluvčí hradecké radnice Magdaléna…

Hradec králové náměstí historické budovy bílá věž

Černou stavbu CTP v Hradci Králové by chtěla dokončit firma PSG

Rozestavěnou černou stavbu obchodního parku společnosti CTP Invest na okraji Hradce Králové by chtěla dokončit stavební společnost PSG z Otrokovic na Zlínsku. Firma o možném pokračování stavby začala jednat s hradeckou radnicí. PSG je jedním z dodavatelů stavby pro CTP. Dnes to řekl primátor Zdeněk Fink (Hradecký…

Hradec Králové

Hradec Králové opět odmítl legalizaci černé stavby CTP

Zastupitelé Hradce Králové opět odmítli legalizaci černé stavby obchodního parku společnosti CTP Invest na okraji Hradce Králové. Potvrdili své zářijové rozhodnutí, kterým odmítli firmě dát souhlas se stavbou příjezdové silnice k parku na městských pozemcích. Svým rozhodnutím zastupitelé současně odmítli dar sedm…

REKLAMA